Jump to content


Dobra kupovina sa ali-ja


jager

Recommended Posts

On 22.1.2020. at 14:51, siroma said:

 

Ima li neko ideju kako  zalemiti kabl a da zadnja rupa ostane slobodna?

Samo se prislone i zaleme sa strane. 

Imamo takvih raznih desetine u firmi, i ovi su jedni od lošiji. Uglavnom koristimo 1.5mm žicu. Najgore je što se ta "prstenasta opruga" na samom plug-u razlabavi, pa počne labavo da se drži u utičnici. 

Rešenje nije baš zamišljeno za HiFi. Više je kao neki test plug za električare. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 533
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Eh da, ako su ti poslali te bez rupe I šrafa, a trebali su sa, na Aliju prilikom porudžbine je bila fotografija tih sa rupom/šrafom, pokreni dispute, fotografiši šta si dobio i priloži uz dispute. Trebalo bi da uvaže dispute. 

...ako uopšte hoćeš da se ćeraš. 

Ako nije uopšte bilo naznačeno šta je unutra, onda, ništa. Mrka kapa. 

Link to comment
Share on other sites

32 minuta ranije, NShappy said:

Samo se prislone i zaleme sa strane. 

Imamo takvih raznih desetine u firmi, i ovi su jedni od lošiji. Uglavnom koristimo 1.5mm žicu. Najgore je što se ta "prstenasta opruga" na samom plug-u razlabavi, pa počne labavo da se drži u utičnici. 

Rešenje nije baš zamišljeno za HiFi. Više je kao neki test plug za električare. 

Meni se ovi sa crvenim vrhom pokazali dobro za razliku od nekih sličnih koji otpadaju (cela ova lepeza se smakne sa stubića). Stvarno liče na konektore za sonde. Ja se nosio mišlju da ako su dobri za instrument onda će biti dobri i za zvučnik.

27 minuta ranije, NShappy said:

Eh da, ako su ti poslali te bez rupe I šrafa, a trebali su sa, na Aliju prilikom porudžbine je bila fotografija tih sa rupom/šrafom, pokreni dispute, fotografiši šta si dobio i priloži uz dispute. Trebalo bi da uvaže dispute. 

...ako uopšte hoćeš da se ćeraš. 

Ako nije uopšte bilo naznačeno šta je unutra, onda, ništa. Mrka kapa. 

Pa nisu oni slagali ništa. Sem što su prikazali da može da se stakuju više utikača. U samom oglasu nisu naveli kako izgleda pin a kod drugog ponuđača (koji nažalost nema silikonske cevčice oko pina) sam video sliku sa rupom sa strane pa sam skontao da mora tako da funkcioniše.

Neću se cigančim za 6€ Ostaće za neke merne sonde ako ne valjaju za zvučničke terminale.

Ionako mi stiže ovaj . Naim koristi sličan princip. Valjda je dobar

HTB1_wNNbLWG3KVjSZPcq6zkbXXaK.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, Nixie said:

Ja lično ne volem ovakvu "cucku" na kraju. 

1 sat ranije, vdzele said:

Nemoj te nam neki virus pokupiti iz Kine.

 

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, Nixie said:

Ja preko i onako stavljam termo bužir, a može i bez toga. Nego reko da probam nešto drugo.

Ma dobro, termo bužir preko dela koji se hvata je lako staviti ali mi ovaj kontaktni deo ne uliva poverenje. Lično od svi h njega najmanje volem

Eno ti ih kod Proelektronika za 20 kinti

http://www.proelectronic.rs/Utikači i utičnice/Banana 4mm/13578-BANANA MUSKA CRVENA ZA KABL%2C PLASTICNA

U stvari ove su najgore. Na gledanje se kvare, ne treba ih ni pipneš. Dvaput ubaciš u buksnu i raspadnu se

13659_tn_01_05090PI_web.jpg

 

Ove nisam probao a deluju da prave dobar kontakt. Plašim se i predobar. Toliko izgledaju robusno da me stra da ne oštete buksnu iznutra

_2006bu-600x600.jpg

Link to comment
Share on other sites

51 minuta ranije, siroma said:

U stvari ove su najgore. Na gledanje se kvare, ne treba ih ni pipneš. Dvaput ubaciš u buksnu i raspadnu se

Ja sam uzimao i ove, džabe su, nisam imao problema sa gubitkom elastičnosti oprugica, verovatno puno zavisi od kvaliteta materijala.

https://www.aliexpress.com/item/32768418147.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dCQJ3i1

Link to comment
Share on other sites

Ja imam ove Nakamichi sa Alija. Izrada je hitech!! Čvrsti a u isto vreme i dovoljno elastični da ništa ne oštete. Ali avaj, ozloglašeni su ovde na Forumu. Navodno su od mesinga ane od bakra bez obzira na pisanje Kineza. Ne znam više zaboravio sam, ali nešto guše. Dal svilenkaste visoke ili čvrste a mekane basove, zaboravio sam. Bojim se da je moj slušni aparat suviše tvrd za...........

 

2076555779_nakamichiplugs.JPG.ce66e5d82ceeb1644d613d49816efa42.JPG

Imam i ove WireWorld. Ne mogu po izradi a i po robusnosti ni vodu da nose ovim kineskim.

145886838_wirwworldbananice.JPG.657701e1fcbdae8b3535da1a9f6c32eb.JPG

Link to comment
Share on other sites

13 minuta ranije, ivanp said:

Ja imam ove Nakamichi sa Alija. Izrada je hitech!! Čvrsti a u isto vreme i dovoljno elastični da ništa ne oštete. Ali avaj, ozloglašeni su ovde na Forumu. Navodno su od mesinga ane od bakra bez obzira na pisanje Kineza. Ne znam više zaboravio sam, ali nešto guše. Dal svilenkaste visoke ili čvrste a mekane basove, zaboravio sam. Bojim se da je moj slušni aparat suviše tvrd za...........

Te su iste kao one što ja koristim, samo nemaju taj oklop. Sad bi trebalo da ih uporedim sa nekim drugim da bih znao razliku. I da malo odeljem jednu da vidim da li je stvarno bakar, a nije sigurno. A te WireWorld mi se ne dopadaju ni malo, deluju nežno.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Nixie said:

Te su iste kao one što ja koristim, samo nemaju taj oklop. Sad bi trebalo da ih uporedim sa nekim drugim da bih znao razliku. I da malo odeljem jednu da vidim da li je stvarno bakar, a nije sigurno. A te WireWorld mi se ne dopadaju ni malo, deluju nežno.

Nimalo te ne vara utisak.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, siroma said:

Svako kritikovanje kineskog kvaliteta je deplasirano.

B92: Kinezi će za pet dana izgraditi novu bolnicu zbog korona virusa, fascinantne scene sa gradilišta FOTO http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2020&mm=01&dd=24&nav_category=78&nav_id=1646287

Kad hoće, umeju oni.

To je bre država, organizacija im je jača strana, to nama nedostaje. A i sitni su možeš na kant da ih slažeš. Tako ima mesta za tih 1000 bolesnika.:D

Link to comment
Share on other sites

On 25.1.2020. at 9:24, ab said:

Што не купите добро и проверено ;)

https://audiosensibility.com/blog/store/#!/Multi-Contact-LS4-Low-Mass-Banana-Plug/p/23299296

Napravih tako nesto relativno nedavno. To je ok, ako je i zica manjeg precnika, i kabl ne prevelike tezine. Za malo vece precnike i kablove koji malo "cupaju" potrebno je nesto robustnije. Viborg jeste malo skuplji, ali zaista je obrada na nivou, kao i izbegavanje nikla ispod pozlate/posrebrenja je veliki bonus povrh toga sto koriste bakar kao provodnik. 

DSC09586.thumb.JPG.aba74af19ef3499f60379a86c62462eb.JPG

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...