Jump to content


Dobra kupovina sa ali-ja


jager

Recommended Posts

  • Replies 533
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Cao ekipa, 

moram maaaalkice da skrenem temu iako je u pitanju nabavka sa Aliexpress-a. Naime, treba mi motor za centralnu bravu koji mogu da kupim lokalno (Srbija). 
U pitanju je Mabuchi fc-280pc-22125. Radi na 12V, 12500 obrataja. Slika dimenzija je u prilogu. 

Probao sam da pronadjem kod: Kelco, Mikroprinc, MG elektronik, Silken, Proelektronik, Beli el., Comet, KP, ... i bez uspeha. Ima li neko ideju gde bih mogao isti da pronadjem lokalno pre nego sto se upustim u kupovinu preko ali-a/ebay-a (ne ceka mi se mesec-dva, izvadio sam actuatore iz zadnjih vrata)? 

Veliko hvala,

Lepi Mića (tako me žena zove kad sam dobar) 😇

Screen Shot 2022-07-25 at 12.05.36 PM.png

Link to comment
Share on other sites

To sa otpadima se ne isplati. Problem je sto je vecina tih actuatora ili na izmaku snage ili su riknuli. Takodje, proces dolaska do njih je komplikovan (odsrafljuj panel vrata, skidaj rucku za prozor, skidaj rucku za otvaranje, odsrafljuj levi/desni stub nosaca stakla, skidaj srafove sa brave, izvlaci komplet bravu, skidaj sajle i kablove, ...) pogotovo kad su u pitanju mala vrata na Yaris-u. I kad sve skines i izvuces napolje, onda vidis da je acutator u stvari, sastavljena dva komada plastike presovanjem i lepljenjem koji ne mogu drugacije da se otvore neko skalpelom (vec imam iskustva sa prednjim vratima) i čekićem uz preznojavanje da se isti ne raspadne ili ne osteti mehanizam unutra. 
Kad sam uspeo dao otvorim ova dva, samo bih da ubacim nove motore i da ih ugradim nazad u vrata. 
 

Link to comment
Share on other sites

5 minuta ranije, generalna_skupstina said:

To sa otpadima se ne isplati. Problem je sto je vecina tih actuatora ili na izmaku snage ili su riknuli. Takodje, proces dolaska do njih je komplikovan (odsrafljuj panel vrata, skidaj rucku za prozor, skidaj rucku za otvaranje, odsrafljuj levi/desni stub nosaca stakla, skidaj srafove sa brave, izvlaci komplet bravu, skidaj sajle i kablove, ...) pogotovo kad su u pitanju mala vrata na Yaris-u. I kad sve skines i izvuces napolje, onda vidis da je acutator u stvari, sastavljena dva komada plastike presovanjem i lepljenjem koji ne mogu drugacije da se otvore neko skalpelom (vec imam iskustva sa prednjim vratima) i čekićem uz preznojavanje da se isti ne raspadne ili ne osteti mehanizam unutra. 
Kad sam uspeo dao otvorim ova dva, samo bih da ubacim nove motore i da ih ugradim nazad u vrata. 
 

Ниси баш вичан послу, питај Рингета како расклапам јариса испред куће! 

Пробај овде: https://www.autohub.rs

Link to comment
Share on other sites

Ma, rasklopim ga i ja, nije frka, nego mi se ne kuva na ovoj vrucini ispred zgrade, a hocu ovako da resim problem. Skoro sam mu i pragove radio, rubove, bolji sam nego ovi autolakireri izvikani. Odem na tehnicki pre mesec dana, ovi ljudi se krste, pa mi ovaj jedan kaze: ''Brate, auto ti je TOP''! Rekoh, sad me zezas? Ma, jok bre, nema ni jednu manu, utegao si ga samo tako. Nabavi naocare, rekoh mu. 😀

Nema na autohub-u, nema ni u ostalim prodavnicama autoopreme. Mislio sam da neka od ovih prodavnica el. komponenti moze da ima, zato i upitah na Forumu. 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Nešto učestale prevare na Alitu.

Uplatim i 20ak dana nema tracking broja ili neki bezvezni broj. Prodavnica volšebno nestane, odgovora nema.

Na sreću dispute se brzo rešava od strane Alita. Tri dana traje i još par dana da refundiraju pare. Ne znam na koju foru to radi. Da li imaju neki fond za to  koji pune prodavnice prilikom otvaranja naloga na Alitu, ili pare prvo legaju Alitu pa tek posle "confirma" idu  prodavcu, ili ...?

Jedino nema leka kad ovi u pošti maznu. (pošiljka prodje sve: Litvaniju, Madjarsku, carinu,...i onda se ne isporuči)

Obratite pažnju kad poručujete. Obavezno veći broj ocena ( ne nasedajte na jednu ocenu od AliExpress shoppera), sumnjivo ako je šiping jeftin ( još DHLom) nikako najjeftinija cena drastično niža od svih za isti proizvod. najbolje oficial store.

Link to comment
Share on other sites

6 minuta ranije, Iron man said:

Obratite pažnju kad poručujete. Obavezno veći broj ocena ( ne nasedajte na jednu ocenu od AliExpress shoppera), sumnjivo ako je šiping jeftin ( još DHLom) nikako najjeftinija cena drastično niža od svih za isti proizvod. najbolje oficial store.

Držim se ovih pravila od početka korišćenja Ali-ja, i za zadnjih 6-7-8 godina i 150-200 kupovina, imao sam nula prevara.

Jedan proizvod je putovao nekih 5-6 meseci (refundirano a onda ipak stiglo), jedan stigao polomljen (vratili pare), jedne BT slušalice nisu radile (prodavac poslao nove na moju reč da ne rade) i mislim da to je sve.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 9 months later...
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

Čudilo!!!

Dva paketića (iz iste prodavnice) od 18.03. stigla (apsolutni lični rekord 17 dana samo) , a još putuju paketići od 29.FEB. i 8,10,11,14.MART., (iako odavno dobijen tracking info da su u Local delivery officeu)

Link to comment
Share on other sites

Meni pre par dana stigao kablić poručen krajem novembra. 🫣

Ali zato neke druga kerefeke stigle za 20-ak dana. 

A jesenas, (pre štrajka naših poštara), imao sam obaranje rekorda, 8 dana od porudžbine do poštanskog sandučeta (bile to neke decije nalepnice). 

Inače, ko nije do sada ispratio situaciju, AliEx ma neki bug sa trackingom pošiljki male vrednosti (pošiljki bez full trackinga). Naime, taj "delivered at local delivery office" status dobiješ kada pošiljka stigne, sada najčešće, u Mađarsku. Tada Mađari prelepe novi sticker na paketić i tada kreće ka Srbiji. 

Ali za AliEx, to je "...at local delivery center". Nemam pojma zašto to ne isprave. 

Ne mora uvek biti Mađarska. 

Link to comment
Share on other sites

Zašto bi ispravljali? Posao cveta. Meni je posle nekoliko meseci stigla pošiljka od oko 3 dolara. Hteo sam da poručim ponovo od drugog prodavca. Međutim stigla. Trejking haos.
Verovatno bolji trejking znatno poskupljuje pošiljku.

Link to comment
Share on other sites

Nekoliko mi i nikad nisu stigle.

A jednu sam pre dve nedelje našao na vrhu svih poštanskih pregradaka. Nije mogao da je gurne kroz otvor ( nema univerzalni ključ ili ga mrzelo da otvara) i stavio odozgo. 

Za mene i komšiju. Da je naišao neko pre mene mogo je da "kupi" jeftino.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...