Jump to content


Dobra kupovina sa ali-ja


jager

Recommended Posts

  • Replies 520
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1 sat ranije, siroma said:

Šta smo kupovali sa Alija, kupovali smo. Izgleda nema više. Bar nema više fri šiping. Dal Kitajcima dosadilo da vraćaju pare za neisporučenu robu ( a meni je pola porudžbina bez trakinga nestalo) ili je nešto drugo uzrok, tek sad u opciji za slanje je Dhl, tnt ili tako neki luksuzni prevoz koji cenu diže u nebesa. Kilo 97$, minimum 36$ pa ti vidi. 

Jel ovo trajna odluka ili nešto privremeno? Zna li se šta?

Zavisi šta kupuješ, ja treba da naručim neki usb sa prekidačem, piše na sajtu da normalno šalju, pisao sam kinezu da li šalje u Srbiju, čekam odgovor, inače je free shipping

 

 

ice_screenshot_20200430-235803.jpeg

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, siroma said:

Šta smo kupovali sa Alija, kupovali smo. Izgleda nema više. Bar nema više fri šiping. Dal Kitajcima dosadilo da vraćaju pare za neisporučenu robu ( a meni je pola porudžbina bez trakinga nestalo) ili je nešto drugo uzrok, tek sad u opciji za slanje je Dhl, tnt ili tako neki luksuzni prevoz koji cenu diže u nebesa. Kilo 97$, minimum 36$ pa ti vidi. 

Jel ovo trajna odluka ili nešto privremeno? Zna li se šta?

Pa šta ja znam, ove jeftine drangulije, i dalje ima opcija jeftinog slanja. Free jako retko, ali ima šipinga za 1-2$.

Link to comment
Share on other sites

Možda je još po nešto ostalo na Fri ali generalno mnogo manje. Problem je što je većinom Dhl i tnt a to je preskupo. 

A to što smo "ispali" iz povoljnog režima smo verovatno debelo zaslužili. Što javašlukom u Pošti Srbije ( duže putuje od Bg do korisnika nego iz Kine dovde) što velikim brojem nestalih paketića.

Link to comment
Share on other sites

On 18.3.2020. at 14:56, sondek said:

Meni jednom jedna rekla da nije dobila pa sam se usfrkis'o :D

Meni jedna jednom doviknula, u prepunom restoranu ( ja na poslovnom ručku sa partnerima iz Slovenije) 

- Ej, dobila sam, ne brini.

Reakcija celog restorana a pogotovo ovih za mojim stolom - neopisiva.

Džabe ja objašnjavam da dobila neku potvrdu za koju sam ja urgirao da joj se izda. Niko ne veruje.

Link to comment
Share on other sites

Šta tačno ne ide besplatno, postavio sam sliku gde je slanje besplatno, sitnica je u pitanju. 
Kakve veze ima bilo kakvo prijateljstvo sa trgovinom i mogućnošću slanja? 
Taj Cainiao Super Economy Global shipping je ostao ali je vrlo retka opcija. Preko 90% jeftinih stvari je išla preko AliExpress Standard Shipping ili Singapore Post a te opcije su nestale. Evo prekjuče sam nekih 6 stvari naručio normalno, sada samo jedna od njih ima jeftin shipping a ostalih 5 se ne isplate.

Situacija je koliko vidim ista i za Bosnu i CG... Ostale zemlje koje sam probao imaju i dalje normalan shipping.

Link to comment
Share on other sites

Au bre, i ja sada gledam, veoma veliki broj trgovaca nudi samo DHL i slične varijante shipping-a.


Čak i nešto što sam pre samo par dana stavio u korpu a još nisam poručio, šipinzi su bili normalni, a sada, ili su 20-30-50€, ili su "...can not deliver to Serbia"

Ne znam đe zapelo...

Inače, neke drangulije poručene još početkom godine, tek sada počinju da pristižu.
A neke nisu stigle uopšte.

Mislim da su procenili da je Srbija "rizična grupa", sa velikim procentom neuspelih šipinga, i da su nas smestili međ' nesvet. :(

Možda da neko javi Vučku, da vidi sa bratom SiĐijem, da se to reguliše?!? :P

Link to comment
Share on other sites

Verovatno se ne isplati da šalju dok se ne odčepi gde god je nastalo zakrčenje. Gomila stvari ne stigne ni za 2-3 meseca, kupac traži refund, oni izvise a nisu ni oni krivi... viša sila.

Vratiće se to sve u normalu kad opet prorade putevi svile. :) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...