Jump to content


Dobra kupovina sa ali-ja


jager

Recommended Posts

  • Replies 520
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Meni prolaze stvari normalno, idem evo baš danas po neke paketiće. Carine ih takođe kao i uvek. U pošti sem što je skraćeno radno vreme sve funkcioniše kao i pre, puštaju se po 2-3 čoveka samo a ostali čekaju ispred.

Ako ima nekog kašnjenja, sumnjam da je zbog trenutnog stanja. Imao sam ja u novembru-decembru čekanja od po 20 dana na carinu... ako išta, sad mi prolaze brže stvari.

ONTOPIC

Iz igre sam naručio da probam ovaj osigurač bez imalo očekivanja. Međutim to na mom Cyrusu stvarno zvuči bolje od onog fabričkog osigurača - sočnije i smirenije - i to sasvim dovoljno bolje da nema šanse da je placebo. Za 4€ koliko košta odlično da se poigra čovek, a možda i nešto dobije. Ja sam super zadovoljan, na fabrički se ne vraćam, za skuplje ne dam pare. :D

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, ivanp said:

Da li stižu i dalje pošiljke iz Kine? Ako stižu, da li se gomilaju na carini? Misim............ Kakva je situacija u pošti, da li oni možda cvikaju?

Meni juče stiglo

H3a27ddafc4334a26babeed15cf0dbbca2.jpg

a danas

HTB1t2akeUGF3KVjSZFvq6z_nXXa6.jpg

Kako da ne napravim Lab PSU od starog ATX napajanja sa 1.09€ ulaganja?

A i rupe za lanpe mora da bušim. 300 kinti košta (2.82€) Pa na prvu rupu će da se isplati

Link to comment
Share on other sites

On 11.3.2020. at 19:56, jager said:

Jes gledo mozda neki kalaj da valja ?

Pre 30-40 godina su se kalajem spajali - varili oluci na krovu. Meni je u radionici ostala još jedna šipka. Da li valja nisam siguran. Čuvam je iz sentimentalnih razloga. Moj ćale je vario naše oluke sa tim. Kada prođe ova kriza poslaću ti parče da probaš. Te šipke su debele kao prst. Onaj gde se nosi burma :D

Nemaoj da me pogrešno razumeš. Moja porodica stvarno poštuje preporuku o samoizolaciji.

 

Link to comment
Share on other sites

On 19.3.2020. at 15:05, siroma said:

A i rupe za lanpe mora da bušim. 300 kinti košta (2.82€) Pa na prvu rupu će da se isplati

Za prvi deo pitanja nemam odgovor, ali za drugi što se tiče bušenja. Bolje da si kupio kod nas ovakav set burgija. To su neke Češke. U gvođari koštaju oko 400 dinara. Ima 4 veličine. Ovo što si ti kupio mi seluje mnogo debelo za fino sečenje.

 

 

Capture1.JPG

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, vladat1 said:

Pre 30-40 godina su se kalajem spajali - varili oluci na krovu. Meni je u radionici ostala još jedna šipka. Da li valja nisam siguran. Čuvam je iz sentimentalnih razloga. Moj ćale je vario naše oluke sa tim. Kada prođe ova kriza poslaću ti parče da probaš. Te šipke su debele kao prst. Onaj gde se nosi burma :D

Nemaoj da me pogrešno razumeš. Moja porodica stvarno poštuje preporuku o samoizolaciji.

 

Sad mi treba bijeli luk ( ne kineski ) B)

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, vladat1 said:

Za prvi deo pitanja nemam odgovor, ali za drugi što se tiče bušenja. Bolje da si kupio kod nas ovakav set burgija. To su neke Češke. U gvođari koštaju oko 400 dinara. Ima 4 veličine. Ovo što si ti kupio mi seluje mnogo debelo za fino sečenje.

 

 

Capture1.JPG

Imao ja takvu. Kad sam hteo da izbušim rupu u vitroplatu, zupci su oćelavili. Dal je kvalitet loš, ili materijal od kog je pravljen vitroplast ( staklena vlakna, šta li je) je mnogo tvrd, tek ova burgija nije mogla da preživi drugu rupu.

Tako da sam od kineza uzeo onu sa zupcima. Karbidni, ima i kroz čelik da prodju. Ova moja je 25 mm. Mora da naručim još neku veličinu.

Dok sam čekao da stigne kupih i jelkice

87430777_5de97a840c7322-554726505de97a44

Odlično dodju za bušenje rupa za činčeve, DINove, zvučničke terminale,... i sve slično za šta nemate velike burgije  ili profesionalni probijač.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kupih od nekog Ukrajinca koji donosi alat. Pitam "odakle je?" Kaže "Ruskaja".

Ja opet "mesing? (jer je tako nekako žućkasta)

NJET!  Stal!  (Stal  je čelik- ko ne zna)

Ja opet "Stalin?"  On se nasmeja

 

 

PS Ima i nekih bruniranih. Deluju kvalitetno ali mi je cena previsoka za amatersku upotrebu. Neko ko svaki dan buši i treba da ima kvalitetnu i skupu. Za dva činča godišnje diobra i "Staljinka"

Link to comment
Share on other sites

To žuto na čeliku bi trebalo da je titanium carbide coating. Jako dobar način da se poboljšaju osobine reznih alata. 

Nekada bilo jako skupo. Kod nas prvi počeo Jugoalat iz NS. Sada je tehnologija znatno pristupačnija, pa ima i na Aliexpresu dobrih alata.

Mada, ne bih se začudio da su provalili kako da fake-uju izgled tog "premaza".

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, siroma said:

Dok sam čekao da stigne kupih i jelkice

87430777_5de97a840c7322-554726505de97a44

Odlično dodju za bušenje rupa za činčeve, DINove, zvučničke terminale,... i sve slično za šta nemate velike burgije  ili profesionalni probijač

Krsh Siroma... ona najmanja - otvorio sam tri rupe 10mm a cetvrtu... pa trebao sam da zamenim za sledecu burgiju, realno uradio sam je silom.

Pod rukom ne deluje da se istupila ali kad se radi jednostavno ne ide.

Link to comment
Share on other sites

@Krca44

Pa ke vidime. Zavisi od materijala koji se buši. Ako se izraubuje ću da kupim onu nemačku bruniranu iako je 6 puta skuplja. Ili možda bolje da kupim 3 četiri one sa korund zupcima. Ta ima kroz sve da provrti.

@anusgrau

Pa u zadnji kraj, nema pravila  oko vremena putovanja. Stižu sporadično, ne redom kojim su poručivane. Generalno trebalo im malo vremena da se snadju i pošalju ( dosta vremena prodje od porudžbine do dipeča) onda relativno brzo stugnu u Srbiju i na kraju neverovatno dugo čekam da mi se isporuče

NPR one buksne

13.2 porudžbina

27.2 dispatch

3.3 departed

8.3 arrived

18.3 isporuka

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, siroma said:

Zavisi od materijala koji se buši

Aluminijum 2mm.  Dakle krenuo sam od pilot rupa i izradio prve dve od 10mm bez problema. Treca 10mm je prosla vec malo teze a kod cetvrte rupe na 10mm je bilo vristanja/pistanja.

----

Paket iz Rumunije je 14.og Marta bio spreman za otpremu ka meni ali domaci tracking pokazuje da jos stoji u Rumuniji.

Ploca iz Japana je u isto vreme predata i oko 20.og je mozda krenula ili ceka da krene ( zadnja pozicija u Japanu, nemam info za dalje, ovaj nas tracking ne reaguje na broj koji imam za ovu posiljku ).

Cenim da sve to stoji dok ne prodje kriza.

Link to comment
Share on other sites

49 minuta ranije, Krca44 said:

Aluminijum 2mm.  Dakle krenuo sam od pilot rupa i izradio prve dve od 10mm bez problema. Treca 10mm je prosla vec malo teze a kod cetvrte rupe na 10mm je bilo vristanja/pistanja.

----

Paket iz Rumunije je 14.og Marta bio spreman za otpremu ka meni ali domaci tracking pokazuje da jos stoji u Rumuniji.

Ploca iz Japana je u isto vreme predata i oko 20.og je mozda krenula ili ceka da krene ( zadnja pozicija u Japanu, nemam info za dalje, ovaj nas tracking ne reaguje na broj koji imam za ovu posiljku ).

Cenim da sve to stoji dok ne prodje kriza.

Pa malo si ga preterao sa debljinom. To je trebalo JETom ili ovakvim alatom raditi

21-7.png

Ima matricu i patricu i probija vrlo pedantno (ne mrlji ga) Interesantno bi bilo imati i modle za IEC strujni konektor.

Link to comment
Share on other sites

Plaćeno 07.02.2020., poslato 20.02.2020., stiglo na carinu 27.02.2020., stiglo na adresu 22.03.2020.

U pitanju je SPDIF modul za Raspberry Pi sa 0.1 ppm oscilatorom, MuRata digitalnim trafoom, Wolfson čipom i mogućnošću eksternog napajanja, sasvim fino radi. Ostalo je još da se napravi ili poruči od Kineza neko linearno regulisano napajanje i to bi trebala biti zaokružena priča.

Preporuka za modul, sasvim je pošteno urađen, kao i kutija koja dolazi sa njim kao opcija.

LINK:

https://www.aliexpress.com/item/32868641576.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.4aa64c4dIv295u

02.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Šta smo kupovali sa Alija, kupovali smo. Izgleda nema više. Bar nema više fri šiping. Dal Kitajcima dosadilo da vraćaju pare za neisporučenu robu ( a meni je pola porudžbina bez trakinga nestalo) ili je nešto drugo uzrok, tek sad u opciji za slanje je Dhl, tnt ili tako neki luksuzni prevoz koji cenu diže u nebesa. Kilo 97$, minimum 36$ pa ti vidi. 

Jel ovo trajna odluka ili nešto privremeno? Zna li se šta?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...