Jump to content


Dobra kupovina sa ali-ja


jager

Recommended Posts

  • Replies 533
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

22 minuta ranije, NShappy said:

Da da, i poručeno i isporučeno tokom Corone.

 

  

U zadnje vreme, sve uzimam (i doplatim) sa tracking-om. Tu nema krađe.

Traking koji nije oblika  RP********CN (Kineska pošta)  već  ide preko špeditera  (Turska, Litvanija, Holandija) se ne pojavljuje na sajtu Pošte Srbije i ne vodi evidencija o njemu.

To su npr LP************,  UD*********NL,   ***********TR,...  Izgleda da Pošta Srbije ima ugovor i praćenje samo pošiljki od Koneske Pošte.

Poštar ga dobija kao pismo i ubacuje u sanduče ( ako mu se ne prisvidja pa ga turi u džep).

nemoguće mu je ući u trag.

Link to comment
Share on other sites

Da da Siroma, mislim na te RP... Uglavnom biram te što imaju full tracking, makar bilo skuplje. Smara me kada ne stigne, a znam da je problem uglavnom u tranzitnim poštama ili kod nas, retko kod Kineza. 

Zvukoljub, za te bez trackinga, kupac dobija refund ako kaže da mu nije stiglo. Ne sumnjam da ima likova koji to zloupotrebljavaju. Zbog toga je sve manje dragulija koje mogu da se poruče bez trackinga. 

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, Zvukoljub said:

To nije bitno, kupac dobija refundaciju ako mu roba ne stigne. 

pravo da ti kažem zadnjih tri- četiri puta nisam dobio refundaciju. Lepo se po trakingu videlo da je roba stigla u Srbiju i volšebno nestala. Vrednost je bila mala 3-5$  pa me bilo sramota da otvaram dispute kad se videlo da je roba kod nas nestala.

Evo i sad mi ističe rok za isporuku, robe nema (2,38$) i opet ću izvisiti

26 minuta ranije, NShappy said:

Da da Siroma, mislim na te RP... Uglavnom biram te što imaju full tracking, makar bilo skuplje. Smara me kada ne stigne, a znam da je problem uglavnom u tranzitnim poštama ili kod nas, retko kod Kineza. 

Zvukoljub, za te bez trackinga, kupac dobija refund ako kaže da mu nije stiglo. Ne sumnjam da ima likova koji to zloupotrebljavaju. Zbog toga je sve manje dragulija koje mogu da se poruče bez trackinga. 

Da , da.

Odsad umesto što tražimo robu sa fri šipingom, treba tražiti ponudu koja ima mogućnost da se izabere traking preko kineske pošte.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, steve_pan said:

Mogu da potvrdim za refund, ako prodavac slucajno ne vraca novac, ili se ne javi na poruke, ona ikonica gde pise Eva sa desne strane je live chat i resavaju odmah sve probleme.

Nešto mi se javlja da je ipak u pitanju mašina. Takav sam utisak steko koristeći Evu.:huh:

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, ivanp said:

Nešto mi se javlja da je ipak u pitanju mašina. Takav sam utisak steko koristeći Evu.:huh:

Eva jeste mašina, ali uz par razmenjenih rečenica, dođe se nekako do živog sagovornika.

Jedan veći refund (oko 45€) mi je vraćen, iako je dispute istekao, i sve to zahvaljujući Evi, tj. tamo nekom ko sedi na vrhu tog nekog logičkog stabla, gde završite kada se izdivanite sa Evinom logikom.

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, siroma said:

pravo da ti kažem zadnjih tri- četiri puta nisam dobio refundaciju. Lepo se po trakingu videlo da je roba stigla u Srbiju i volšebno nestala. Vrednost je bila mala 3-5$  pa me bilo sramota da otvaram dispute kad se videlo da je roba kod nas nestala.

Evo i sad mi ističe rok za isporuku, robe nema (2,38$) i opet ću izvisiti

E, da. Da bi dobio, prvo moraš da tražiš.

Link to comment
Share on other sites

Pa što? Ja sam jednom tražio i dobio 3 zarez nešto dolara! Druga dva puta su bile znatno veće sume. Mene u celoj stvari nervira što se to u opšte događa! Ipak imam utisak da trgovci nekad namerno zahebavaju. Nešto kao da ipak dobijaju pare odmah po uplati a ne kad im Ali uplati. Moguće da grešim ali takav je utisak.................

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
21 minuta ranije, siroma said:

Počeli da pristižu ovi virulentni paketići

HTB1Hh2rJ9zqK1RjSZFHq6z3CpXaE.jpg

Naručeno 17.2 dispečovano 22.02. Trebalo im pet dana da se snadju, obično pošalju istog dana

last mile kurir preuzeo 01.03

Ispade da je 7 dana putovalo od Kine do Bg i 11 dana od Bg do  mene:screwy

 

Jes gledo mozda neki kalaj da valja ? 

Link to comment
Share on other sites

4 minuta ranije, vdzele said:

Danas sam jednom mom drugaru gledao gde mu je pošiljka sa ali-ja. Pisalo da je došla kod nas 14.02

Jel moguće da toliko dugo drže pošiljke?

Užas. Već sam pisao o tome da nam jadni carinici i carinkinje propadjuju od poso kolko ima pošiljaka. Al baš da duže stoji kod nas nego što putuje iz Kine, nije mi jasno. Možda pojačan obim posla koriste da još manje rade i da se pravdaju navalicom.

3 minuta ranije, jagermaister said:

Jes gledo mozda neki kalaj da valja ? 

Meni dobar i ovaj mališin

http://www.proelectronic.rs/pretraga?q=kalaj&cat=0

 

Link to comment
Share on other sites

Dakle braćo Kinezi svaka vam čast. Kapiram ja da cookies gledaju po kompu  šta tražite po šinternetu pa vam to preporuči da kupite na Aliju ali ovi su prevazišli sve. Nikad nisam googlao maske i slično a evo šta mi Ali nudi da kupim

https://www.aliexpress.com/item/4000760753072.html?spm=2114.best.8.53.23a1xxMZxxMZ9y&scm=1007.17258.160083.0&pvid=14670031-9e26-4681-ba4c-2cfe35b7c86f

Znaju šta nama treba

 

Nadam se da nisu pravljene u Bangladešu

0-02-05-8fa37c9b07c2c9b92dc888fcdde8f4d69b00516e49c11cef5d041d21b55958c0_73ee8c2c.thumb.jpg.f6cdf0710143d71d719d58a589afb002.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...