Jump to content


Dobra kupovina sa ali-ja


jager

Recommended Posts

  • Replies 520
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1 sat ranije, Nixie said:

Sreća da su ti dali, meni se jedan paket (domaći) vratio jer je bilo pogrešno upisano moje prezime. Ona koza na šalteru nije htela da mi da paket kao da joj od usta otkidam. a adresa tačna, ime, čak i broj stana, ali ne, ne, ne može to tako. A sa Aliexpress i Ebay dobijam pakete bez ČĆĐŽŠ u imenu i prezimenu pa je sve u redu.

Код мене раде две лепе даме :)

 

Link to comment
Share on other sites

Epilog i zanimljiva situacija, naime Viborg-u je vracen paket, kao i jos jednoj radnji od koje sam porucio viborg posrebrenu zicu. Epilog je taj da su poslali putem NL Express posiljkom opet, o njihovom trosku (sto moze biti lose po mene jer obicno express posiljke idu 99% na carinu). E sad, zanimljiva situacija. Druga radnja od koje sam pazario viborg zicu, pise mi kaze poslat je paket zajedno sa jos jednim orderom (i pise broj ordera). Ja pogledam koji je to broj, kad ono, to je od viborg radnje paket order. Pogledam, isti tracking broj. Priupitao sam ih odakle im to da salju predmet u zajedno u paketu od druge radnje, i dalje cekam odgovor. Logicki razmisljajuci, salje se iz viborgovog skladista od strane istog agenta u smeni. Sa druge strane, logika isto nalaze da su to kinezi muljatori gori od turaka, tako da ono :D 

Link to comment
Share on other sites

Dobih odgovor na pitanje. Ista su kompanija, i dele isto skladiste. Kabl koji nije bio u viborg radnji, je kod njih, predpostavljam iz razloga da sire prodaju na vise radnji. Ako sam pohvatao kako treba te automatske aliexpress kineske prevode, ovi su originalni vlasnici koji su skupili kesh i otvorili viborg kao brend i proizvodnju. Klasicna prica presipanja resursa iz jedne kompanije u dizanje druge :) 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Porzudžbina od 11.11 još nije stigla. Proglasili je za "finished":oops:

Ko zna šta će bidne. Ako ne stigne možda ne mogu ni da se žalim. Već je dva meseca na  CN-CNBJSA  Ima li nešto što mogu da preduzmem da se udje u trag pošiljci?

A to mi najvrednija porudžbina:o Onaj komplet Dremela sa svime i svačime.

30000RPM-480W-Electric-Drill-Mini-Engrav

 

Ali stigli  earpads

H379f457b0a5747e88587c519da8b0323a.jpg

Odlični. Meki, plišani, baršunasti.

Senhajzerke mi sad ko nove

za 3.09€

 

Link to comment
Share on other sites

Moras da pratis i da ili zatrazis produzenje protekcije, ili da otvoris dispute pre zavrsetka protekcije. Otvori odmah dispute, kazi da nije stigla roba, prilozi screenshot tracking koda sa bilo kog tracking sajta (17track oni uvazavaju dosta jer ga i sami koriste). 

Link to comment
Share on other sites

Kome da tražim dispute? Kinezi poslali čim Pošta Srbije ima status CNBJSA. Šta znači taj status? Da je u Srbiji?

Onda treba Pošti Srbije da se žalim?

 

Одредиште - Праћење потрошње: 528 ms
2019-12-19 02:37

CN , CNBJSA, Prispeće

2019-12-15 10:49

CN , Prijem

Порекло - Праћење потрошње: 106 ms
2019-12-31 15:27

Wenzhou City, napuštajući Wenzhou međunarodnu poštu, sledeća stanica "Post Wenžou City centar za obradu pošte"

2019-12-31 09:05

Wenzhou City, uvoz carina

2019-12-31 08:58

Wenzhou grad, poslat na uvoz carina

2019-12-29 21:47

Wenzhou City, dolazi u Wenzhou međunarodnu poštu

2019-12-29 05:49

Šangaju, napuštajući centar za obradu pošte centra za novi Biro, sledeća stanica Wenzhou međunarodna pošta (putem transfera)

2019-12-28 02:55

Šangaju, dolazi u Podcentar za preradu pošte u Šangaju (putem transfera)

2019-12-27 07:46

Peking, odlazak iz Huangcun stanice, sledeće stop, Podcentar za preradu pošte u Šangaju (putem transfera)

2019-12-17 15:55

Peking, stiže na mesto gde se nalazi Biro Transpošiljka u Pekingu (putem transfera)

2019-12-16 11:55

Wenzhou City, napuštajući centar za obradu pošte u gradskom centru, sledeća stanica, "Proknjiži Biro za tranzit u Pekingu"

2019-12-15 22:37

Wenzhou City, dolazi na post u centru za obradu pošte

2019-12-15 13:26

Wenzhou City, napuštajući centar za sakupljanje malih paketa, sledeća stanica, Wenzhou Internešnal

2019-12-15 10:49

Wenzhou grad, "Wenzhou International centar za sakupljanje ambalaže" je dobio, agente: Zhu Getze

2019-12-02 16:28

Kreiranje logističke porudžbine

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, siroma said:

Otvorih dispute. ALI reče ako seller ne odgovori za 5 dana pare se automatski vrćaju

Da, tako je...

Kinez može da produži delivery time, i to će verovatno uraditi. Ali svakako, ako ne stigne u tom produženom roku, opet dispute, i dobićeš pare nazad. Ako ne produži, pare dobijaš za 5 dana.

Link to comment
Share on other sites

Produvan čep u pošti izgleda. Svaki drugi dan stigne mi nešto

Danas ove bananice .

https://www.aliexpress.com/item/32939133263.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.24414c4dEjvdEB

Planirao sam ih za zvučničke kablove. Svidja mi se što imaju silikonsku zaštitu od kurcšlusa . A must kad se ima pojačalo bez zaštite.

HTB1KGGiaPihSKJjy0Ffq6zGzFXaz.jpg?size=1

Samo mi nešto nije jasno kako se spajaju kablovi a da ostane i zadnja rupa aktivna (za stacking)

HTB1DPCrhN3IL1JjSZPfq6ArUVXaw.jpg?size=5

 

Izgleda se zahebali pa poslali bez bočne rupe .

Poslali ovake

HTB1w1mxhS3PL1JjSZFtq6AlRVXaB.jpg?size=8

 

 

a trebalo vake

HTB1UVV2SpXXXXXlaFXXq6xXFXXXe.jpg

Možda i grešim

Ima li neko ideju kako  zalemiti kabl a da zadnja rupa ostane slobodna?

 

Link to comment
Share on other sites

Samo ih zatrpavaj screenshot ovima trejkinga i moli Ali da ti vrati pare. Nije ti stigla roba, šetaju je od jednog do drugog mesta u Kini. Tri puta su mi vraćali pare! Doduše jednom je Kinez odmah priznao da nešto nije u redu sa pošiljkom i vratio pare.
Dobićeš pare, ali da je zajebancija, jeste.

Link to comment
Share on other sites

On 22.1.2020. at 14:51, siroma said:

Izgleda se zahebali pa poslali bez bočne rupe .Poslali ovake

HTB1w1mxhS3PL1JjSZFtq6AlRVXaB.jpg?size=8

Ima li neko ideju kako  zalemiti kabl a da zadnja rupa ostane slobodna?

 

Ima si modeli sas zavrtanj u cefku al' ovaj tvoj sigurno neje za 2,5mm kablitji.

Banana.jpg.960e46dd61cf232973c718f01e4573cd.jpg

 

Kod nas ima da se nalazu Hirschmann nikl ili poztlatjeni, kako kad, imadu dva jezička, spolja na cefku, kude se stisne i lemi extra kablitj.

Link to comment
Share on other sites

On 1/22/2020 at 2:51 PM, siroma said:

Planirao sam ih za zvučničke kablove. Svidja mi se što imaju silikonsku zaštitu od kurcšlusa . A must kad se ima pojačalo bez zaštite.

Sta izaziva kurcshlus ako pojacalo nema zastitu ?

Odavno mi je crkao levi kanal na Luxmanu ( bez zastite ), samo kod mene nema dodirivanja golih zica, izolacija je minimalno skinuta...

Link to comment
Share on other sites

Obične  metalne banane

silverback-speaker-wire-with-banana-plug

se kao što vidiš lako mogu da spoje (recimo zakačiš nogom kabl i iščupaš  iz zvučnika)  i ako je drugi kraj u pojačalu koje radi eto belaja.

One moje  su em lastične em i  onaj qurčić ima silikonsku navlaku koja se uvlači  u telo konektora prilikom priključenja

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...