Jump to content


Dobra kupovina sa ali-ja


jager

Recommended Posts

  • Replies 520
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1 hour ago, brijac said:

Pisi prodavcu svakako. Sustinski ako stoji samo security return, onda ce automatski da iskruzi posiljka i opet dodje na export proveru, i tako moze gomilu puta sve dok ne prodje taj bulk paket (nema vise tih paketa koji nisu prosli sigurnosnu proveru). Ako ti pise bas razlog security return-a, onda ti moraju poslati opet. E sad imas neke dobre prodavce, kao sto imah iskustvo sa jednim, poslali su odmah isti dan novi paket. U medjuvremenu security return paket prvobitni je prosao i dosao na export, tako da mi verovatno stizu oba. 

Ako ti stoji na Shenzhen Import customs clearance duze od nedelju dana, znaci da postoji problem i trebao bi da ih obavestis da zovu svog shipping agenta da proveri. Meni je nakon dva security returna viborga, status sad na ovom i pri kontaktiranju se izvinjavaju, kazu doslo je do neke greske tu i da ce mi javiti sutra nakon kontaktiranja agenta. Aliexpress shipping je, tako da je garantovana dostava, samo ebga malo duze traje zbog svih komplikacija i guzvi. 

22 dana posle statusa "delivered to air transport" piše "Beijing excange station return". Prodavac (Viborg) se isto izvinjava, i kaže da je celi paket za Srbiju vraćen. Takođe pita da li postoji neki problem u našoj pošti/carini.. Kao sutra će javiti šta se dalje dešava.

Link to comment
Share on other sites

22 minuta ranije, _Naum said:

22 dana posle statusa "delivered to air transport" piše "Beijing excange station return". Prodavac (Viborg) se isto izvinjava, i kaže da je celi paket za Srbiju vraćen. Takođe pita da li postoji neki problem u našoj pošti/carini.. Kao sutra će javiti šta se dalje dešava.

Nemaju oni veze sa nasom postom u tom delu dostave, to mrsi mu*a da prostis :) Obavestava se posta cim se napravi paket i etiketira brojem paketa, i to je u samom startu. Stigle su mi i druge stvari koje sam porucio (imam cirka jedno 20 porudzbina od 11.11), samo ne od njih i par drugih. Poslali su jedno 8 dana nakon porudzbine, naravno kad se sve zakuvalo i nakupilo, oni koji su mi poslali odmah, stiglo uredno. 

@Nixie Nije to ni stiglo do nase granice, nema to veze sa strajkom poste. 

Link to comment
Share on other sites

A ja sam uvek imao pozitivno iskustvo, stizali mi paketi i za nedelju dana. Ovo je za ocekivati s obzirom koji je to promet paketa 11.11 :) Porucio si od viborga suko ranije pa ti je stigao brzo. Treba samo strpljenja kad se u ovakvim akcijama porucuje, nije mala stvar ta kolicina paketa. Inace ulazu oko 3.3 milijarde u logistiku, pa ce biti jos bolje u narednom periodu. Ja sam jos malo platinum member, sustinski elektroniku za iot samo porucujem i neke sitnice. 

PS. uvek je tu DHL ako treba brzo :D Samo skupo plus garantovana carina i kajmak za hendlovanje carinjenja :) 

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, brijac said:

Samo skupo plus garantovana carina i kajmak za hendlovanje carinjenja :)

DHL je pravi lopovluk, uzmu više nego svi ostali. Prvo poštarina je jeziva, carina i PDV u fulu, pa njihovih 3230 za usluge špedicije. Još te smaraju sa onim izjavama, izveštajem iz banke (dokaz uplate), print transakcije, očitana lična karta itd. Treba mi više dokumenata nego da se kandidujem za precednika.

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, miletrosak1959 said:

2 komada su po toj ceni?

Jesu, poštarina je 90 dolara za par, carina+PDV  9000din i DHL 3200. Sve ukupno 370dolara za par. Jedan komad u EU je oko 200 EUR plus DHL plus Carina plus PDV. Izgledaju fenomenalno uživo. Biće nešto od toga.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Nixie said:

DHL je pravi lopovluk, uzmu više nego svi ostali. Prvo poštarina je jeziva, carina i PDV u fulu, pa njihovih 3230 za usluge špedicije. Još te smaraju sa onim izjavama, izveštajem iz banke (dokaz uplate), print transakcije, očitana lična karta itd. Treba mi više dokumenata nego da se kandidujem za precednika.

Znam, zato rekoh kako rekoh :D Imao sam samo jedno prijatno iskustvo, kad su mi slali na review kameru preko DHL-a, ali su u startu platili sve :) 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, miletrosak1959 said:

Bilo bi lepo ako bi mogao da se spari sa RAAL ribonom.

Ne može, provereno, preko1kHz ne valja. Kod mene je rez na 400Hz. Uzeo sam Vifa NE123W-08 za srednjotonac. On može sa onim najmanjim RAAL-om bez problema, a ići će sa NEO CD 3.0. Mislim da je oznaka RAAL 64-10.

Ima jedna zanimljiva kutija 2way sa tim basom. Uporedi to sa onim najmanjim Boenicke koji košta isto toliko ili više.

https://6moons.com/audioreviews2/vapor/1.html

Link to comment
Share on other sites

22 minuta ranije, Nixie said:

Ne može, provereno, preko1kHz ne valja. Kod mene je rez na 400Hz. Uzeo sam Vifa NE123W-08 za srednjotonac. On može sa onim najmanjim RAAL-om bez problema, a ići će sa NEO CD 3.0. Mislim da je oznaka RAAL 64-10.

Ima jedna zanimljiva kutija 2way sa tim basom. Uporedi to sa onim najmanjim Boenicke koji košta isto toliko ili više.

https://6moons.com/audioreviews2/vapor/1.html

Bice to lep projekat.Owa 2way kutija izgleda zanimljivo, samo mi nije jasno kako su rezali visoki tako nisko.

Ja sam razmisljao o malo jacem visokotoncu RAAL ali u saradnji sa VISATONE B200.Mozda cak bez skretnice klasicne.

Hvala na odgovoru.

Link to comment
Share on other sites

9 minuta ranije, miletrosak1959 said:

Bice to lep projekat.Owa 2way kutija izgleda zanimljivo, samo mi nije jasno kako su rezali visoki tako nisko.

Ja sam razmisljao o malo jacem visokotoncu RAAL ali u saradnji sa VISATONE B200.Mozda cak bez skretnice klasicne.

Hvala na odgovoru.

Sa B200 možeš koji god hoćeš visokotonac uklopiti.

Link to comment
Share on other sites

Мени испаде проблем са нашом поштом...пошиљка је преко Unated States Postal Service уз тракинг. Пошиљка кренула крајем новембра, после обустављеног штрајка наше поште и напокон стигао 17.12.емаил са поруком:

"Your item was processed through a facility in BEOGRAD C 11003 LETTERS, SERBIA on December 17, 2019 at 11:22 am. The item is currently in transit to the destination."

Након тога и 20.12.:

"Your item could not be delivered on December 20, 2019 at 4:19 pm in SERBIA due to a missed delivery. It is scheduled for another delivery attempt today."

Нема обавештења у поштанском сандучету, сутра нема никога да ми испоручи...данас одем до поште и немају ништа на моје име у њиховом систему.

Питам се како је могуће да Америчка пошта зна за податак да ми је покушана испорука, а да ме наши нису ни регистровали за приспелу пошиљку на моје име?

Миришем већ неки гадан пропуст.

У пошти гледнем иза, имају пакета по свим ћошковима разбацане. Тешко да су све евидентирали, а како неко дође по пакет они га одма питају да ли је мали или велики, како је упакован...као да им број пошиљке ништа не значи?!

Link to comment
Share on other sites

Uzeh ovu strujnu letvu 11.11. Piše "Free Shipping to Serbia via DHL" što je naravno laž. 20.11. javljaju da je DHL za Srbiju 100$ jer je paket preko 3kg. Jel možete da je rastavite u dva paketa? Ne može. Koliko košta da pošaljete u Švajcarsku? 40$. OK. Može. Ispalo me sve ukupno 125€. U Švicu je stiglo za par dana bez komplikacija. Napisali su da je vrednost robe 45$ tako da ni švajcarci nisu pravili problem.

Drugar kaže da letva super izgleda i mnogo se zahvaljuje :D Kad će za Srbiju ne zna...

Viborg.png

Link to comment
Share on other sites

Успео сам данас да преузмем пошиљку :)

Уврнута ствар је била то што пошиљаоц није уопште навео моје име, тј. није навео ничије име. Остатак је срећом било све тачно наведено. Никако ми није јасно како су му уопште примили пошиљку без имена примаоца у Unated States Postal Services.

Тек када сам притисао шефа поште да ми да контакт са поштаром који је 20.12.био на мојој адреси, а након што сам се чуо са њим успео је човек да ми ископа број пошиљке...тада сам и сазнао да ми је пошиљка заведена на НН лице.

Ко зна шта би било да није све тако испало.

 

Link to comment
Share on other sites

Tracking kod rece:

 

December 25 09:49Package returned to the senderAliexpress Standard Shipping

Poslednji put kad sam se cuo, i nisu odg od tad, rekose da ce poslati opet ako dodje do toga. Paket je poglomazan, 370e vrednosti pa moguce da zavrsio tako zbog pojacane kontrole metalnih proizvoda. Tebi je prosao koliko vidim, topic :D Ako ti ne stigne obavestenje da je uslo u zemlju ili uopste shipped by air ne brini, upravo mi dostavljena dva paketa koja su stajala na delivered to air transport.

Link to comment
Share on other sites

19 sati ranije, ab said:

Ко зна шта би било да није све тако испало.

Sreća da su ti dali, meni se jedan paket (domaći) vratio jer je bilo pogrešno upisano moje prezime. Ona koza na šalteru nije htela da mi da paket kao da joj od usta otkidam. a adresa tačna, ime, čak i broj stana, ali ne, ne, ne može to tako. A sa Aliexpress i Ebay dobijam pakete bez ČĆĐŽŠ u imenu i prezimenu pa je sve u redu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...