Jump to content


Oyaide P-079


hardwareGQ

Recommended Posts

  • Replies 148
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da narucim 990grama koke?

 

Tako je pok. Bata Trlaja podigao u poÅ¡ti na Bežanijskoj Kosi paket od skoro 4 kg koke iz Hondurasa pa ga uhapsili  :lol:

 

Ostala je Äuvena njegova odbrana da mora da je u pitanju neka Å¡ala jer nikada nije ni Äuo za Honduras, Äuo je samo za Kolumbiju, a ne bi ni za tu zemlju Äuo da nije gledao ''Scarface'' :D

Link to comment
Share on other sites

U taj Kaiser ne može, fiziÄki da se  montira skoro ni jedan ozbiljniji kabl.Tako je konstruisan, prima max 2.5mm2 preseka žice!

Pazi, ja montirao cak i Tomin Yarbo SP 8000PW od 3x4mm na Kaiser posrebreni IEC/Shuko doduse uz obavezno lemljenje posle zavrtanja srafova za svaki slucaj. Nisam imao problema od tada... Btw, posebno je interesantan Gekko Kaiser posrebreni shuko sa posrebrenim bakarnim pinovima.

Link to comment
Share on other sites

Iz mog iskustva, sve fake verzije oyaide, sonarquest i sl. vriste i to bolesno, isto vazi za mesing Kaiser, sa posrebrenim je vec druga prica... Wattgate 320 odlican, za te pare posebno.

Izgleda da tebi nešto drugo u sistemu vrišti, i to bolesno. Pogotovo mi nije jesno kako ti vrišti sa svim ostalim osim sa posrebrenim Kaiser-om.

Ali, u pravu si. Skroz. Ako tako kažeš, onda mora da je tako...

Link to comment
Share on other sites

Pazi, ja montirao cak i Tomin Yarbo SP 8000PW od 3x4mm na Kaiser posrebreni IEC/Shuko doduse uz obavezno lemljenje posle zavrtanja srafova za svaki slucaj. Nisam imao problema od tada... Btw, posebno je interesantan Gekko Kaiser posrebreni shuko sa posrebrenim bakarnim pinovima.

Zasto posrebreni na yarbo ? Kakav je rezultat .

Link to comment
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu, trenutno pravim sebi kablove za struju, pa imam dilemu po pitanju povezivanja vodova strujnog kabla na Å¡uko utiÄnicu (deo vezan za uplitanje Å¡irma i uzemljena samo sa te strane kabla), i zamolio bih da mi neko objansi u Äemu je tu caka.

 

Konkretno, gledajući ovu DIY temu video sam da je konstruktor IEC utiÄnicu povezao sasvim "normalno".

post-29821-0-60150800-1431633084_thumb.j

MeÄ‘utim, kod povezivanja na Å¡uko utiÄnicu, on je upleo Å¡irm sa žuto-zelenom žicom (uzemljenje) i to zajedno stavio na konektor uzemljenja.

post-29821-0-24213400-1431633210_thumb.j

post-29821-0-78699000-1431633349_thumb.j

Kada (i da li uopšte) ovo treba raditi, i kakav je uticaj na zvuk (ili smetnje, ne znam, pitam) ovakvog povezivanja samo sa te jedne strane?

Hvala.

Link to comment
Share on other sites

Jedan praktiÄan savet vezan za povezivanje provodnika mrežnog kabla unutar konektora:

 

NIKAD, ALI NIKAD, nemojte povezivati provodnike kao na slici!

 

 

Zašto?

Raspored je ispravno povezan, problematiÄne su dužine provodnika. Naime, žuto-zeleni provodnik je vod zaÅ¡titnog uzemljenja i posao mu je da Å¡titi od elektriÄnog udara u sluÄaju dolaska pod napon neizolovanog metalnog kućiÅ¡ta ureÄ‘aja (kroz uzemljenje se zatvori petlja kvara, kratak spoj, osiguraÄ je gecrkt a ukućani na broju). Ovako kako je na fotografiji iz linka, u sluÄaju mehaniÄkog naprezanja kabla (iskljuÄivanje konektora povlaÄenjem za kabl, saplitanje o kabl, susret kabla sa usisivaÄem...) zaÅ¡titini provodnik se otkine prvi, vi nemate pojma o tome a ureÄ‘aj nastaje normalno da radi. Ukoliko doÄ‘e do nekog kvara i kućiÅ¡te doÄ‘e na nominalnih 230V može doći do nemilih dogaÄ‘aja u porodici.

 

Kada povezujete kabl uvek ostavite žuto-zeleni zaštitni provodnik malo duži od ostalih!

 

Tako će, ako doÄ‘e do kidanja provodnika, to biti najkraći (fazni ili nulti) i ureÄ‘aj će jednostavno prestati da radi. Znaćete da neÅ¡to nije u redu, uzemljenje je sigurno i dalje ispravno a ureÄ‘aj bezbedan. U najgorem sluÄaju opet sledi zamena osiguraÄa i ponovna terminacija kabla.

 

Molim vas shavatite ovo ozbiljno, svi naponi iznad 50V se smatraju opasnim po život. Ako niste sigurni kako neka vam konektor stavi neko struÄan. Izvinjavam se na vikanju i boldovanom tekstu, mislim da je ovo jako bitno.

Link to comment
Share on other sites

Ðко је црна пречага довољно Ñтегнута и како треба никада, али никада Ñе кабл неће извући из утикача. Проверено више пута.

 

eqnyn9.jpg

 

Иначе колега је ово одлично урадио а Ñам лем је за 10!

 

1ovmus.jpg

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da tebi nešto drugo u sistemu vrišti, i to bolesno. Pogotovo mi nije jesno kako ti vrišti sa svim ostalim osim sa posrebrenim Kaiser-om.

Ali, u pravu si. Skroz. Ako tako kažeš, onda mora da je tako...

Pazi, ne moram da budem u pravu, uostalom, svaki je sistem prica za sebe gde svaka komponenta pa i konektor predstavlja ekvilajzer. Samo kazem da u poredjenjui sa Wattgate 320, Yarbo copper i Kaiser posrebrenim, fake "japanci" vriste, testirano sa Yarbo flat copper, Tominim Monster "power line 400" i Furutech fp-314ag II strujnim kablovima. Mozda je sa Lapp-om stvar drugacija ali to je ionako bezivotan kabl. A i nisam jedini koji uocio tu pojavu...

Link to comment
Share on other sites

@stoN_Cold,

 

imate li predstavu Äemu onda uopÅ¡e ovo upredanje Å¡irma sa uzemljenjem na kraju gde se postavlja Å¡uko utiÄnica?

post-29821-0-77535600-1431678911_thumb.j

 

ili da ponovim pitanje iz prošlog posta, obzirom da privodim svoj kabl kraju pa da znam da li to tako da odradim, ili da idem na standardnu varijantu povezivanja. Dakle, ako neko zna, i voljan je da pomogne...

Kada (i da li uopšte) ovo treba raditi, i kakav je uticaj na zvuk (ili smetnje, ne znam, pitam) ovakvog povezivanja samo sa te jedne strane?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...