Jump to content


Oyaide P-079


hardwareGQ

Recommended Posts

  • Replies 148
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

SONAR 24k Gold-Plated IEC connector

neechaudio-logo.jpg?w=700

One piece brand new 24k Gold-Plated SONAR IEC connector.

CRYO -192 degrees

10A 250V / 15A 125V

Accommodates cable: 9mm – 21mm

Material: 99.99% OFC R-Copper Poles with 24K Gold Plated

SPECIFICATION:

Sonar CRYO -196 Degrees

Sonar Audio Grade CRYO -196 Degrees Power Plug Series

CRYO-192 Degree of Freezing Technology – 48 hours freezing treatment with Japanese professional refrigeration equipment to enhance the quality of conduction on the copper metal power plug.

A very cold environment enhances the quality of conductive metal; the copper metal molecules release pressure therefore enhancing the molecular structure. It decreases copper resistance, the electronic transmission speed processes faster and reduces external interference. Additionally electrical noise will be reduced. As a result of the freeze treatment, the conductive quality of the metal will be significantly improved.

• Metal power plug made from 100% high-purity copper

• Gold plated 5 microns

• Copper power plug has been treated with CRYO -192 Degree freezing treatment to enhance the quality of conductive metal

• Enclosed in black cover with glass-fibre filled nylon material and manufactured with fire-retardant treatment

Dimensions: Approximate 70mm body length x 39mm diameter x 88mm overall length

sonar01.jpg?w=700

sonar02.jpg?w=700

sonar03.jpg?w=700

sonar04.jpg?w=700

sonar05.jpg?w=700

 

 
Link to comment
Share on other sites

Od majstora koji  metar kabla prodaje po ceni kotura 100 metara kod Aliexpressa.  

 

Ova priÄa se već vrtela ranije, sa sve linkovima ka onih 100 m za 28$. Ne budem lenj, kontaktiram prodavca sa Alija kad ono to je ipak cena za metar. 100m je kotur sa kog on to seÄe i zato mu stoji u naslovu, kako kaže. Tj. klasiÄna navlakuÅ¡a da neko klikne na buy. :roll: 

Link to comment
Share on other sites

P.S. Sonar ( orig.japanski) nema blage veze sa Sonarquest-om

Rece mi jedan audiofil da je neka Kineska firma kupila Sonar i da ga sad marketira pod imenom Sonarquest. Kad ga vidim pitacu ga za konkretne detalje. ( Rece mi da zna da je jos par firmi kupio i koji su to sad brandovi)

BTW vise puta sam narucivao od Sonarquesta , razne vrste strujnih prikljucaka ali i RCA i zvucnicke terminale i uvek sam bio veoma zadovoljan kvalitetom. Pomenuti strujni koji nazivate Oyaide kopijom je veoma kvalitetno uradjen u Oyaide ambalazi. Uopste nemam zamerki na njega. Cak mislim da je Sonarquest OEM proizvodjac za Oyaide.

Link to comment
Share on other sites

Sonar i Sonarquest deluju zaista identicno. tako da je moguce i da je ista firma u pitanju.

Vidim da su na sajtu izbacili upozorenje da su se pojavile i male kolicine njihovih kopija, ali da su lako uocljive razlike.

 

Nov sam u svetu strujnih i IEC konektora, pa se izvinjavam zbog pocetnickih pitanja.

post-31054-0-88617800-1430890951_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Kopija Oyaide ima u viÅ¡e kvaliteta.Razlikuju se i vizuelnokonstrukcijski  i po kvalitetu plastike.Neke imaju kontakte reÅ¡ene preko kontakt ploÄica, a neko kao uslovno reÄeno, kao lusterklema. Ja sam Äak nabavio i varijantu Å¡ukoa sa red koper pinovima, koja u originalu ne postoji.ZvuÄno je odliÄna, kvalitet plastike i opÅ¡te izrade, proseÄan. Pozlaćene, Å¡to prodaje ovaj Zvonko sa linka su odliÄne u svakom pogledu.

 

Ranije je kolega sa foruma Denis imao na prodaju odliÄnu varijantu, ali na žalost nema viÅ¡e! :plakanje .Na nekim varijantama koje imaju kontakt preko ploÄica, Å¡raf za pritezanje je oÄajnog kvaliteta, pa oblazne, ali i za to ima jednostavno reÅ¡enje.

Link to comment
Share on other sites

 

Ako je sudeći po trakicama i fontu, ovo je izvor onih jeftinijih, a oni skuplji kod majstora su pitanje odakle dolaze? On tvrdi da je posebnim kanalima/kontaktima doÅ¡ao inkognito do dobavljaÄa koji iz senke to distribuira!? ... Može da se proÄita na oglasu sa poÄetka posta!

 

Ja sam prošle nedelje sebi kupio Wattgate IEC i dok sam se upućivao u detalje, saznam da postoji dodatni sloj između bakra i zlata.

 

*WATTGATE Three Layer Plating Process

1. Oxygen free copper plating

improves conductivity

2. Electroless nickel plating

necessary to prevent the leeching of the copper through the pure gold layer

3. 24k gold plating

improves conductivity

 

Meni taj 1 kom. IEC radi fantastiÄno, ali ozbiljno koÅ¡ta, za 3 kopije Oyiade kompleta. PoÅ¡to mi je trebao samo taj odluku sam lako doneo.

 

Nisam siguran ni u Äistoću bakra, kvalitet poliranja, ni u debljinu pozlate ni u iskrenost u 24k gold kod ovih kopija. Ne kažem da nema onih koji rade poÅ¡teno, a uz to i ne žele da klepaju poÅ¡ten svet. Samo je pitanje kompromisa nas sa samim sobom koliko daleko želimo da odemo. Nebo je granica!

Link to comment
Share on other sites

Te kopije, bilo koja, su odliÄne za novac koji se traži za njih i odliÄne za manje zahtjevne korisnike/sisteme.

Za ozbiljno rezolutan zvuk imaju mane i ne mogu da pariraju furutech-u i ieGo. Wattgate nisam probao, ali vjerujem da je i kod njega ista stvar.

Nedostaci su najlakÅ¡e uoÄljivi u rezoluciji najviÅ¡eg spektra. Nemaju Äistoću i pomalo guÅ¡e to podruÄje Å¡to direktno utiÄe na dubinu pozornice i pozicioniranje po dubini.

Izraženije kod iec nego kod Å¡uko. Ako se izbjegne iec i koristi samo Å¡uko (direktno lemi na uredjaj na strani iec), rezultati su odliÄni.

Iz ovoga, moja preporuka je da ako se već koristi iec, obavezno što kvalitetniiji.

Link to comment
Share on other sites

Te kopije, bilo koja, su odliÄne za novac koji se traži za njih i odliÄne za manje zahtjevne korisnike/sisteme.

Za ozbiljno rezolutan zvuk imaju mane i ne mogu da pariraju furutech-u i ieGo. Wattgate nisam probao, ali vjerujem da je i kod njega ista stvar.

Nedostaci su najlakÅ¡e uoÄljivi u rezoluciji najviÅ¡eg spektra. Nemaju Äistoću i pomalo guÅ¡e to podruÄje Å¡to direktno utiÄe na dubinu pozornice i pozicioniranje po dubini.

Izraženije kod iec nego kod Å¡uko. Ako se izbjegne iec i koristi samo Å¡uko (direktno lemi na uredjaj na strani iec), rezultati su odliÄni.

Iz ovoga, moja preporuka je da ako se već koristi iec, obavezno što kvalitetniiji.

Uporedjivao sam Furutech i "moj" svajseraj sa Sonarquestom ( rodijumskim) i razlike su minimalne uglavnom objasnjive samim karakterom rodijumskih konektora. Svakako ne opravdavaju razliku u ceni.

I najvaznije je da nema pravila i da se mora probati da bi se odabrala najbolja sinergija izmedju kabla i uredjaja.

Generalno bolji uredjaji su manje osetljivi na kablove od slabijih uredjaja. ( kod najgorih uredjaja razlike pa i nema    ;-)   )

 

I da. Ako vam nije imperativ da se igrate cable swap-a onda je bolje izbaciti sto je moguce vise elemenata koji mogu da negativno uticu, pa tako fiksni kabl na strani uredjaja predstavlja bolje resenje od IEC prikljucka. 

Link to comment
Share on other sites

Napominjem da sam pocetnik u shuko konektor svetu, pa mi oprostite ako ovo pitanje zvuci amaterski:

 

Zasto su svi poceli da koriste rodijum kada mu je provodljivost jako mala, jedva malo bolja od mesinga,

skuplji su od pozlacenih pa cak i posrebrenih, a imaju manju provodljivost.

Link to comment
Share on other sites

 Cak mislim da je Sonarquest OEM proizvodjac za Oyaide.

 

 

 Tesko,cikica je usao u legendu sa poliranjem pinova

 

04.jpg

Simpaticno kao duhovita digresija. :wave2

 

Ali ko pogleda raznolikost Sonarquest ponude, kvalitet sa kojim rade ( pogotovo carbon seriju) a na kraju i OEM ponudu (  http://www.sonarquest.net/oem-service ) ne moze a da ne pomisli da je Oyaide proizveden kod Sonarquesta.  (kao  Apple kod  Foxcona npr)

 

Bilo bi interesantno videti kako izgledaju proizvodni pogoni Sonarquesta .

Link to comment
Share on other sites

Uporedjivao sam Furutech i "moj" svajseraj sa Sonarquestom ( rodijumskim) i razlike su minimalne uglavnom objasnjive samim karakterom rodijumskih konektora. Svakako ne opravdavaju razliku u ceni.

I najvaznije je da nema pravila i da se mora probati da bi se odabrala najbolja sinergija izmedju kabla i uredjaja.

Generalno bolji uredjaji su manje osetljivi na kablove od slabijih uredjaja. ( kod najgorih uredjaja razlike pa i nema    ;-)   )

 

I da. Ako vam nije imperativ da se igrate cable swap-a onda je bolje izbaciti sto je moguce vise elemenata koji mogu da negativno uticu, pa tako fiksni kabl na strani uredjaja predstavlja bolje resenje od IEC prikljucka. 

Ovo je pravilo svih pravila.Skupa terminacija ne garantuje uspeh.Poredili smo Acrolink sa pozlaćenim IEGO sa posrebrenim IEGO, i  kombinacijom IEGO srebro-zlato.Sve kombinacije isto koÅ¡taju, razlike u zvuku su znaÄajne, da ne pominjem poreÄ‘enja sa nekim drugim terminacijama ( Å¡to kopije Oyaide, HI-FI tuning itd) izbiće "konektorski rat" rezultati su vrlo interesantni.

 

Dobre kopije Oyaide bolje rade od Wattgejta 320. Taj konektor je taman, ćebovan, guta detalje. 350, 390 su znatno bolji, ali mislim da ne opravdavaju cenu, Äak ni ovu na akciji od 60E komad.NIsam probavao direktno montiran kabl bez IEC i neću iz raznoraznih praktiÄnih razloga, ali  mislim da Å¡uko viÅ¡e utiÄe na zvuk i daje krajnju nijansu kablu

Link to comment
Share on other sites

Cela prica se odnosila na razliku izmedju Sonarquesta i original Oyaide

Sonarquest ima kontakte za GND tj uzemljenje,bocno i preko sredine(izmedju pinova)

Oyaida original, samo bocno

Kod mene je ako se dobro secam inline sve tri rupe . GND u sredini.

post-10168-0-85566700-1430906172_thumb.j

 

Ako neko divani svapski da nam preprica:

http://www.ebay.de/gds/Oyaide-Faelschungen-Plagiate-leicht-erkennen-/10000000012427504/g.html

 

Otprilike se svodi na to da ovi Oyaide sa KP ( aliexpressas) su verovatno fake . Empirijski probano dobro zvuce. Cak daju izuzetan price/performance faktor.

Pitanje ostaje da li su i koliko sigurni. Ipak je to struja, opasno po zivot. Valjda nece da se tope, smelcuju,...

Link to comment
Share on other sites

Baš je fino ovo što Sonarquest može da se kupi direktno bez posrednika, free shiping...

 

ÄŒekam silikonske kablove pa da sklopim jedan strujni po receptu Ozrena Bilena. Isprobao bih ga prvo sa obiÄnim Å¡ukoom koji imam pri sebi pa onda da dobavim neku od ovih "Oyaide P-079", verovatno neku gold-plated varijantu jer vidim da njen zvuk opisuju mekÅ¡im a meni baÅ¡ to treba. IEC mi ne treba jer mi na pojaÄalu ide direktno.

 

Nego se razmiÅ¡ljam da li sam Äitav Å¡to sve to planiram za jedan obiÄni HK6500. Slabo mi ide racionalno razmiÅ¡ljanje kad se za neÅ¡to zagrejem. :)

Link to comment
Share on other sites

@aibo lapp nije nista posebno, ali je ok. drug je pravio strujni koristeci njega i one posrebrene kaizer shuko i iec konektore sa KP, cuo je malu razliku u odnosu na fabricki kabal.

Kasnije je napravio strujni kabal koristeci punu OFHC zicu 0.6mm preseka, sa tim istim posrebrenim Kaizer konektorima i odusevio se. Kaze mnogo dinamicnije i punije zvuci, otvorenije...

E sad, cena lapp kabla je pristupacnija, ali zato i losije zvuci.

a i ja sam se uverio kad je donosio kod mene.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...