Jump to content


Oyaide P-079


hardwareGQ

Recommended Posts

  • Replies 148
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pazi, ne moram da budem u pravu, uostalom, svaki je sistem prica za sebe gde svaka komponenta pa i konektor predstavlja ekvilajzer. Samo kazem da u poredjenjui sa Wattgate 320, Yarbo copper i Kaiser posrebrenim, fake "japanci" vriste, testirano sa Yarbo flat copper, Tominim Monster "power line 400" i Furutech fp-314ag II strujnim kablovima. ..

 

Možete li par reÄi o ovom kablu (Monster PowerLine 400 Singnature)? Kako se pokazao, kako utice na karakter zvuka, prostor, dinamiku...?

Link to comment
Share on other sites

Možete li par reÄi o ovom kablu (Monster PowerLine 400 Singnature)? Kako se pokazao, kako utice na karakter zvuka, prostor, dinamiku...?

 

Ево нешто Ñа Ñтраних форума:

 

35b847k.jpg

Link to comment
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu, trenutno pravim sebi kablove za struju, pa imam dilemu po pitanju povezivanja vodova strujnog kabla na Å¡uko utiÄnicu (deo vezan za uplitanje Å¡irma i uzemljena samo sa te strane kabla), i zamolio bih da mi neko objansi u Äemu je tu caka.

 

 

 

 

za koji uredjaj pravis kabel, tj da li on ima uzemljenje?

Link to comment
Share on other sites

???

Brate mili, kako možeÅ¡ da se igraÅ¡ sa tim stvarima kad ni osnovne stvari ne znaÅ¡? Bez zle namjere, ali, daj to nekom struÄnijem da sastavi.

Ako baš hoćeš sam, otvori uredjaje pa vidi koliko žica ima...

Link to comment
Share on other sites

MožeÅ¡ li ti, meni neukom, da objasniÅ¡ kako bi BEZ OTVARANJA UREÄAJA mogao da znam da li mi ureÄ‘aj ima uzemljenje ili ne?

 

Ili, ako je to toliko bitno, zaÅ¡to onda NIKO od prodavaca koji prodaju DIY kablove ne pita da li ureÄ‘aj za koji mi treba kabl ima uzemljenje ili ne, već samo gledaju kako da Å¡to bezbolnije i brže "uvaljaju" ono za Å¡to sami iskusno procene da bi bilo najbolje za mene i moj sistem?  

Link to comment
Share on other sites

Ne bih mogao ni uÄenom da objasnim da li ima uzemljenje bez otvaranja :D

ObiÄno, audio uredjaji nemaju uzemljenje, ali se desi da neki i imaju.

Zašto ti je teško da odvrneš par šrafova?

Za kp ne znam, ali svaki ozbiljan proizvodjaÄ kablova stavi žicu za uzemljenje bez obzira Å¡to audiofili kažu da bolje svira bez, upravo da neuki ne bi imali nedoumice. :)

Link to comment
Share on other sites

pa pazi, i ja ću se, eto, poneti kao taj neki "svaki ozbiljan proizvoÄ‘aÄ kablova" i staviti žicu na uzemljenje, baÅ¡ da ovako neuk ne bi imao nedoumice :)

 

a ti, poÅ¡to si već tako dramatiÄno uleteo u prethodnom postu na sam pomen nedoumice oko uzemljenja ureÄ‘aja, sad lepo budi od pomoći, pa meni neukom objasni Å¡ta bi to moglo da se desi ako ja na ureÄ‘aj koji verovatno nema uzemljenje stavim kabl koji ga ima, i plus mu je na Å¡uko strani Å¡irm umotan oko uzemljenja i tako spojen (pravljen po OVOJ Å¡emi komplet)? Nadam se samo da nećeÅ¡ poÄeti sa "neki adufili kažu..."

Link to comment
Share on other sites

Tsuyoshi, pretpostavljam da nemaÅ¡ unimer? Njim se za 2 sec proveri da li je pojaÄalo uzemljeno, bez otvaranja.

 

Svejedno ti i ne treba da se zamaraÅ¡ tim, napravi kabal propisno, tj. spoj uzemljenje kako treba na obe strane. Sve i da pojaÄalo ne koristi uzemljeje nikakva Å¡teta od toga Å¡to ga kabal ima. Ne bi valjalo da je situacija obrnuta, tj. da ga pojaÄalo koristi a kabal nema... 

Link to comment
Share on other sites

MožeÅ¡ li ti, meni neukom, da objasniÅ¡ kako bi BEZ OTVARANJA UREÄAJA mogao da znam da li mi ureÄ‘aj ima uzemljenje ili ne?

 

Ili, ako je to toliko bitno, zaÅ¡to onda NIKO od prodavaca koji prodaju DIY kablove ne pita da li ureÄ‘aj za koji mi treba kabl ima uzemljenje ili ne, već samo gledaju kako da Å¡to bezbolnije i brže "uvaljaju" ono za Å¡to sami iskusno procene da bi bilo najbolje za mene i moj sistem?  

kod vecine uredjaja bez uzemljenja se lako vidi , kod mene ni dac ni tjuner nemaju uzemljenje i nemaju srednji pin na uticnici nazad, samo levi i desni za fazu i nulu

Link to comment
Share on other sites

Kod mene i amp i preamp imaju sva tri pina (IEC utiÄnica sa tri otvora na kablu, utikaÄ sa tri pina na Å¡asiji ureÄ‘aja), pa bez Å¡rafcigera (koji ne želim) ili unimera (koji na žalost nemam) ne mogu pouzdano da znam da li su mi ureÄ‘aji uzemljeni ili ne. Å teta Å¡to priuÄeni pletiÅ¡a to nije odmah shvatio, već je krenuo da vileni, i na prvo konkretno postavljeno pitanje (naravno bez ikakvog smislenog odgovora) nestao u svom prepoznatljivo Å¡arlatanskom stilu.

Link to comment
Share on other sites

Kod mene i amp i preamp imaju sva tri pina (IEC utiÄnica sa tri otvora na kablu, utikaÄ sa tri pina na Å¡asiji ureÄ‘aja), pa bez Å¡rafcigera (koji ne želim) ili unimera (koji na žalost nemam) ne mogu pouzdano da znam da li su mi ureÄ‘aji uzemljeni ili ne. Å teta Å¡to priuÄeni pletiÅ¡a to nije odmah shvatio, već je krenuo da vileni, i na prvo konkretno postavljeno pitanje (naravno bez ikakvog smislenog odgovora) nestao u svom prepoznatljivo Å¡arlatanskom stilu.

:D

Bezobrazno, nego!

Samo nemoj da te drma struja. Kad si sad ovako napet, sa 230V moš mislit! :)

Živ bio i poneÅ¡to nauÄio. Nije svaki savjet za svakog. Nekom dosta, a neko slom živaca :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...