Jump to content


koji zvucnici su bolji za kupovinu Jbl tlx 25 ili Jbl lx 44??


mikampek

Recommended Posts

Nijesam sluÅ¡ao tlx 25,ali jesam tlx6 i 8 i mogu reci da mi se uopÅ¡te ne svidjaju.LX serija je ozbiljnija od TLX,prilicno kad su u pitanju modeli i serija koje sam naveo..Imao sam LX22 ali me tada nije dojmio sa NAD3240PE,ali je sa MARANTZ PM710DC svirao bolje.SluÅ¡ao sam i LX44,a pogotovo LX55.Slicno je to bilo iako veci brat ima  veci bas.Barem u tom prostoru skoro isto,ali to skoro ponekad znaći dosta.Iako je proizveden u Danskoj ima onaj Å¡mek jaÄih serija.Moj izbor bi bio LX 44.Koliko god mi se svidjao LX55,reći ću ti da ga je DALI7a ubio na istom sistemu, u istom prostoru.JBL je dobar i ima tu i u jeftinijim serijama dobrih modela,ali ga nikad ne bih kupio,ako mu ne bih znao istorijat.Mnogi su ih uniÅ¡tavali po kafićima,žurkama,pa bas ciji je kalem premotvan za mene nije zvuÄnik.Gledao sam i jedan LX22 cije je sundjerasto vjeÅ¡anje totalno uniÅ¡teno,a drugo potpuno zdravo,dok par koji sam ja imao nekih pola godine i dan danas su živi i dravi poslije 18 godina?Pazi od koga i kakav zvuÄnik kupujeÅ¡ , jer od slatke muke ponekad i glava može da zaboli.

Link to comment
Share on other sites

Jbl je svakako ne solidna nego odliÄna marka, ali ima serija za Å¡iroku potroÅ¡nju, a ima i onih za hi-fi znalce i ljubitelje. O kojoj sumi govorimo?

 

narucio sam JBL LX 44,covek mi je sve objasnio sto prodaje,prvi vlasnik,tako da mislim da ce biti sve ok,nadam se da ce to biti taj zvuk sto mi treba,jeste da je bolje da sam otisao do njega,mada nisam nesto u mogucnosti zbog posla,ali vidim da su 91db osetljivosti,a to je meni vise nego dovoljno,kako ti se cini JBL LX 44??

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Evo sta su u Hifi Choice-u napisali za LX-44 :This generously built model offers good power handling,bass extension and dynamic range,but suffers from the 'three way sindrom',with middle muddle.Ocena za zvuk : Average.Cena kod njih tad je bila 339 funti(testirani su bili 1989 godine).

Link to comment
Share on other sites

narucio sam JBL LX 44,covek mi je sve objasnio sto prodaje,prvi vlasnik,tako da mislim da ce biti sve ok,nadam se da ce to biti taj zvuk sto mi treba,jeste da je bolje da sam otisao do njega,mada nisam nesto u mogucnosti zbog posla,ali vidim da su 91db osetljivosti,a to je meni vise nego dovoljno,kako ti se cini JBL LX 44??

i Å¡ta bi na kraju stigli zvuÄnici zadovoljan nezadovoljan red je da nam saopÅ¡tiÅ¡ utiske

Link to comment
Share on other sites

Stigli su,prezadovoljan sam,fino sviraju,umesto starih koje sam prodao,jbl sviraju zaista odlicno,bas dinamican,precizan,srednji su odlicni,visoki cisti,mozda za nekog previsoki,kutije imaju mek,topao zvuk,takvo mi je i pojacalo tako da se fino uklopilo :-)

Link to comment
Share on other sites

Imam technics a700mk2,pojacalo je iz 1996god.ima mekan zvuk,nenapadan,viskoki,srednji i bas su nekako izjednaceni,skoro sam kupio i originalni daljinac za njega,videcu nekada kada budem imao para da ga zamenim ,kupim nesto bolje,ali za sada solidno svira,imao sam pre toga neki technics su-z22 staro pojacalo iz 1981god.imao je ostar,napadan zvuk i nije mi se svideo pa sam ga prodao.sve u svemu jbl svira super,kupio sam i 2 nove nalepnice jbl ;-)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...