Jump to content


SIGMA


pile

Recommended Posts

  • Replies 276
  • Created
  • Last Reply

Ostaje ti NAJTEZI DEO posla!

Ne slažem se sa tobom. Ostaje mi NAJSLADJI DEO posla.

Drvenarija kod GP se sastoji iz 23 sloja lepljenih godova drveta

CNC seÄenje je preskupo, zato sam odustao od takve konstrukcije. Za moju konstrukciju sam izraÄunao da mi treba 72 komada oko 200 metara CNC reza puta 350 din. metar MNOOGO.

Zato debljina zida nigde nije ispod 32 mm.

Za GP moram da smislim neÅ¡to revolucionarno. Moj adut je Å¡to iako je visokotonac sa magiÄnim zvukom, ispod 3k HZ je malo tanji od mojeg. A za bas definitivno slamÄice i piramida u kutiji. Piramida pravi Äuda. ;):)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Pile,

Malo sam skeptican sto se tice onih "L" profila sa po 4 TO3 tranzistora! Ne znam bas da li takva blizina tranzistora i tanak lim imaju dobru termicku provodnost? Hladnjaci su svaka cast ali ono gde su tranzistori je jako mala povrsina. Eventulano da nadjes "L" profil nesto deblji i duzine koliko je hladnjak i obavezno povecati razmak imedju tranzistora :wink:

Link to comment
Share on other sites

Pile,

Malo sam skeptican sto se tice onih "L" profila sa po 4 TO3 tranzistora! Ne znam bas da li takva blizina tranzistora i tanak lim imaju dobru termicku provodnost? Hladnjaci su svaka cast ali ono gde su tranzistori je jako mala povrsina. Eventulano da nadjes "L" profil nesto deblji i duzine koliko je hladnjak i obavezno povecati razmak imedju tranzistora :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Evo i cetvrte za kraj...

Moram da napomenem da mi je farbanje bila mnogo slabija strana tako da nije bas nesto ispalo.Ovo je prvo skroz kompletirano pojacalo koje sam ja napravio.Jos jedna stvar,sestra mi je polomila plasticni deo preklopnika za selektovanje kanala na predpojacalu tako da nisam zamenio sa drugim preklopnikom ali bi trebalo.

post-310-128510517086_thumb.jpeg

post-310-128510517086_thumb.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Vrlo lepo! Sve cestitke onom ko se izbori sa SIGMOM jer to nije naivan projekat ni za rad a jos manje za nabavku materijala - pod uslovom da se stvarno vrhunski uradi. U sustini, mozes smatrati da sada imas jedan vrlo ozbiljan referentni sistem kome jos fale i zvucnici u toj klasi pa mozes uz to porediti druge stvari. :P

Bravo Viktore. Ne znam jesi li svestan koliko si napredovao od nasih prvih kontakata i one prve plocice koju si slozio i poslao mi. Steta sto to nije slikano! :):D

Link to comment
Share on other sites

Pa dobro, svaka cast na trudu, ali zar nisi mogao da vodis napon pokraj plocica, sa strane, ne preko njih? To mi se ne svidja. Mislim kad si vec radio i radio i strpljivo gradio amp... A to sam i primetio kod tebe... Fali ti na kraju strpljenja da sve dovedes cakum-pakum.

A i ovi prekidaci... Kuku majko, mora da pola sobe svetli kad se iskljuci svetlo :P

Samo napred... Sledece je verovatno neki krell :)

Boban

Link to comment
Share on other sites

...moram jos :P Vidi samo kako si postavio zvucnicke terminale i RCA! Pa dobro Viktore, majku mu, na sta ono lici! Debelo si me razocarao! Tih par cm zice koju si mogao da istrosis da lepo odradis raspored na zadnjoj strani ne bi toliko degradirao zvuk...

Boban

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...