Jump to content


transport teac P-700


mladenko

Recommended Posts

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pise i na tarabi al`nije... A i kad bih sve citao, licio bi na audiofila...  ;-)

Malo neozbiljan komentar,a da se predhodno ne procita i ne uvidi o cemu se radi,,Mozda coveku pomogne,a ne kosta ga nista ..mnogima je pomoglo,i osetili su razliku nakon upotrebe diska.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam imao slican problem sa jednim cd plejerom,cini mi se Sony cdp 222es,kada stavim poklopac,nece da iscitava diskove,kada skinem poklopac radi besprekorno,,sa donje strane poklopca nalazio se jos jedan lim ,prilicno tezak,zalepljen za glavno kuciste,Verovatno se Sony tu svercovao,da bi cd plejer iz es serije dobio na tezini,,Ja sam skinuo taj dodatni lim,vratio poklopac i cd je radio normalno,Ne znam i ne mogu objasniti sta je i u cemu je tu caka

-Probaj da stavis i reprodukujes -Densen Beat De Magic cd plocu,koja navodno demagnetizuje laser.

-.Mozda je tu neki problem.Ako ne posedujes cd plocu imas za skinuti na netu i narezi ju.

na mom transportu,to sto ste rekli,nalazi se na gornjem poklopcu,iznutra gornjeg poklopca nalepljen je po sredini jos jedan tezak lim,tako da je gornji poklopac poprilicno tezak,da li su to stavljali da povecaju tezinu uredjaja,na znam,ili to ima veze da "magnetski oklopi" i pojaca gornju plocu,sad vec lupetam,ne znam...ali gornji poklopac nema uticaja na moj problem,samo donji poklopac me urnise,ne znam,sad mi radi bez problema i sve zivo mi ocitava,skinut je donji poklopac,prosto me strah poceti nesto podesavati,bojim se da ne sj....em nesto,ponavljam meni savrseno radi,na diskovima s puno pjesama bez problema ocitava i prvu i zadnju stvar,znam da mu ne fali puno,strah me jedino da mi tv serviser to podesava,audio je posebna fela,to trebas kao prvo voleti,a onda biti opremljen s instrumentarijem,ali s laserima nikad nisam imao posla...demagnetizacija lasera??? nisam cuo za tako nesto,mozda i postoji,trebam videti i to cudo :type

Link to comment
Share on other sites

ponukanim ovim napisima,sad sam uzeo demagnetizator za tv ekrane,ajd reko da probam u ocaju i to cudo,i malo sam presao po donjoj strani uredjaja i po ldonjoj limcugi,aman kakvi,nista,stavim poklopac,ne cita rezane,cim skinem poklopac istog trena ocitava :blush:

Link to comment
Share on other sites

ponukanim ovim napisima,sad sam uzeo demagnetizator za tv ekrane,ajd reko da probam u ocaju i to cudo,i malo sam presao po donjoj strani uredjaja i po ldonjoj limcugi,aman kakvi,nista,stavim poklopac,ne cita rezane,cim skinem poklopac istog trena ocitava :blush:

Taj demagnetiizator za tv nema veze sa principom demagnetisanja lasera putem Densen cd ploce.Procitajte na forumu o cemu se radi.I ne postoji samo Densen cd ploca,Isotek ima svoju plocu,cini mi se i Teac esoterik ima svoju plocu..Ukratko cela fora podseca na princip demagnetizacije glava na kasetasima i trakasima. Tandrce, pisti i cvili iz zvucnika pa se postepeno utisava, bas kao sto se i demagnetizator odmice od glava i mehanike kod dekova pre nego sto se iskljuci na odgovarajucoj daljini od uredjaja. Fora sa demagnetizacijom je u tome da se naizmenicnim magnetnim poljem anulira, ponisti, obrise, kako god da se vec kaze, stalna magnetizacija predmeta koja je izazvana stalnim magnetnim poljem, istog `smera`...

Nije cilj samo "razmagnetisati" cd player, vec komplet sistem, iskljucujuci zvucnike, gramofon, dek itd.. Dakle stvar funkcionise za cd, pojacalo, predpojacalo, eq... sve sto je na putu od izvora zvuka do pojacala, ukljucujuci izvor i pojacalo. 

 

Finally, the DeMag allows you to demagnetize signal cables and power cords. These cables tend to suffer from magnetic build-up over time, and treatment of the cables with the DeMag removes this residual condition, allowing you to hear more of the system and less of the veil of magnetism on the cables, that blocks some of the delicate nuances so important to experienced listener.

http://www.topmusic....-demagic-cd.htm

Link to comment
Share on other sites

Pre ovih mađija, bolje bi bilo izolovati svaku kontaktnu površinu donjeg lima i ostatka uređaja, na primer pomoću platnenog izolira jer je dovoljno izolovati samo ivice kojima poklopac naleže na uređaj. Zavrtnje, naravno, ne treba vraćati na mesto. Ovako će se videti je li problem električni ili paranormalni.

Link to comment
Share on other sites

Pre ovih maÄ‘ija, bolje bi bilo izolovati svaku kontaktnu povrÅ¡inu donjeg lima i ostatka ureÄ‘aja, na primer pomoću platnenog izolira jer je dovoljno izolovati samo ivice kojima poklopac naleže na ureÄ‘aj. Zavrtnje, naravno, ne treba vraćati na mesto. Ovako će se videti je li problem elektriÄni ili paranormalni.

evo uradio sam kako ste mi rekli,stavio sam magicnu mekanu fiber krpu preko uredjaja odozdo i utisnio sam donji poklopac u njemu predvidjeno mesto,znaci poklopac je legao na svoje mesto preko te krpe,znaci izolovao sam donju plocu elektricki od mase uredjaja,i evo ga RADI,ocitava mi sve,imate li mozda ideju u cemu je problem,da nisam ja slucajno nesto zeznio prilikom montaze kardas cinca,naime fabricki su za izlazni digitalni cinc stavili cinc jako loseg kvaliteta,maltene kao od pleha i taj cinc na sebi je imao neki limeni kratkospojnik koji je elektricki spajao 2 tocke na stampanoj vezi,buduci da sam ja izvadio taj fabricki cinc loseg kvaliteta i stavio kardas cinc,ja sam te 2 tacke prespojio kratkospojnikom da bi simulirao elektricni kontakt koji mi je davao fabricki cinc,evo uslikao sam da vidite tu krpu,bio bih zahvalan na bilo kakvoj sugestiji,jer nemam vise idejapost-32656-0-86632700-1430999276_thumb.jpost-32656-0-72050900-1430999286_thumb.jkao sto ste rekli,serafe nisam vracao

Link to comment
Share on other sites

sad sam probao odletovati taj kratkospojnik na cincu,nije do toga,znaci ono sto mi je gosp.wili studer napomenuo,pokazalo se tacno,odvojio sam zadnji poklopac od mase uredjaja i radi,sta je problem,ne znam....a odgovor gosp.cold stoneu ta zelena krpica magicna mi je najmeksa jer utor u koji ulazi donji lim je jako uzak i bilo sta drugo da sam stavio ne bi poklopac mogao naleci na svoje mesto,ajd bar neki napredak da se dogodio,sad da moram da biram da ga slusam ovako sa krpom  i da mi radi posao ili kao druga opcija da ga pocnem cackati i nesto sj....em,izabrao bi prvu opciju,a opet kazem volio bi da resim problem :type

Link to comment
Share on other sites

Pre ovih maÄ‘ija, bolje bi bilo izolovati svaku kontaktnu povrÅ¡inu donjeg lima i ostatka ureÄ‘aja, na primer pomoću platnenog izolira jer je dovoljno izolovati samo ivice kojima poklopac naleže na ureÄ‘aj. Zavrtnje, naravno, ne treba vraćati na mesto. Ovako će se videti je li problem elektriÄni ili paranormalni.

 

http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/28179-transport-teac-p-700/?p=578327

 

Htedoh vec nevesto prethodno usmeriti paznju na izolovanje poklopca od sasije uredjaja.

Link to comment
Share on other sites

Pa dobro, dobio si funkcionalnost na uštrb estetike. Radi to je bitno.

Možda porazmisliÅ¡ ako je toliko dobro imati zaseban ÄitaÄ da nabaviÅ¡ joÅ¡ jedan takav pa ti onda ovaj drugi bude za djelove.

u pravu ste,bitno je da radi to mi je u ovom trenutku najvaznije a opet volio bi resiti problem,kopka me,ne znam sta je,sretan sam sto imam i ovaj transport,prezadovoljan sam s zvukom,meni ne treba bolje,ja sam nasao zvuk koji sam trazio...nikad necu zaboraviti kad sam bio u londonu i setam ti ja tako po robnoj kuci harods i tamo u nekom cosku,nije bio niti tehnicki odjel,ugledam ti ja neki teacov transport,esoteric serija,spojen u 3 tacke,sav od aluminija,tezak ko tuc,brat bratu jedno 30kg,i pitam nekog crnca prodavaca posto je ovaj uredjaj on nesto gleda u kompjuter,kaze 340 funti,ja se sav sretan masio za novcanik reko sebi da ga platim samo i da bezim,kad on meni:i am sory,3400 funti,i tako se ja razocarao,nista od transporta,salu na stranu prezadovoljan sam s uredjajem,ovaj laser se koristi u svim uredjajima teac esoteric serije,ja ne patim za aluminijem,meni je bitan zvuk koji daje :loveface

Link to comment
Share on other sites

Je li se problem sa oÄitavanjem CD-R-ova pojavio nakon zamene konektora ili prelemljivanja hladnih lemova? Ili je i jedno i drugo bilo tokom iste opravke?

nakon prelemljavanja hladnih lemova,rekao sam vec on bi mi radio oko pola sata normalno i onda bi poceo brljati,nakon prelemljavanja hladnih lemova istog trenutka mi je prestao citati rezane diskove,ovo s poklopcem sam uklavirio tek pre par dana tokom komunikacije sa gosp.gox.co,cardas cincove sam stavio na sve uredjaje,na ovom transportu bio je cinc konektor iz 6 seoske lige,maltene kao da je napravljen od pleha,zato sam ga i zamenio i odmah dramaticna promena zvuka,a najvecu promenu sam dobio kad sam elektrolitski kondezatorcic od 10µf preko kojeg je spregnut digitalni signal na izlazni cinc zamenio sa ruskim kondom papir u ulju 10µf/150v,znaci drasticna promena,nisam mogao vjerovati,znam neke diskove koje vec dugo slusam,u pitanju su sve originali,i pojavili se tonovi koji uopste nisu bili prisutni,cijeli spektar se iskristalisao,ma prezadovoljan sam

Link to comment
Share on other sites

Je li se problem sa oÄitavanjem CD-R-ova pojavio nakon zamene konektora ili prelemljivanja hladnih lemova? Ili je i jedno i drugo bilo tokom iste opravke?

ne mogu se setiti da li sam odmah zamenio i izlazni kardas konektor,najverovatnije jesam,zamenio sam konektor i strujni kabel

Link to comment
Share on other sites

platio sam ga 600 €

 

И Ñа поклопцем не ради      :screwy

 

Da li je novi strujni kabel sa uzemljenjem i da li ste probali samo uzemljenje da otkacite/

 

Уземљење у овом Ñлучају Ñамо Ñмета.

Link to comment
Share on other sites

Da li je novi strujni kabel sa uzemljenjem i da li ste probali samo uzemljenje da otkacite/

uredjaj je u fabrickom stanju imao uticni konektor od 220v kao za kasetofone,nije bio uzemljen,imao je samo 2 zice,i u ovom mom sistamu davao je zvuk kakav je davao,ja sam izvadio taj konektor i direktno unutra na dvopolni utikac zaletovao svoj strujni kabel(nemojte mi se smijati sad)za koji sam uzeo zvucnicki kabel najdeblji sto sam nasao 6mm² oxigen free iooooogromna promjena na bolje,napominjem da mi je sistem izuzetno osetljiv na bilo koje prepravke i promene,sve se drasticno cuje,i zasada tako koristim,nista mi od strujnih kablova mi zasad nije uzemljeno,za sve sam iskoristio taj isti zvucnicki kabel,ne razumijem se u strujne kablove,to cu ostaviti za kraj kad sve finaliziram i kad dodjem do tog,onda cu pitati za savete jer nemam blage veze o tom,a u mom sistemu imaju ogroman uticaj na sam karakter zvuka,s tim da su mi svi uredjaji spojeni preko SPRAGUE strujnog filtera kojeg sam iscupao iz nekog americkoj vojnog uredjaja

Link to comment
Share on other sites

jos da dodam da bez obzira sto mi nista od strujnih kablova nije ni uzemljeno niti sirmovano,nemam apsolutno nikakvog zujanja,suma ili bruma,pojacalo je apsolutno gluvo,pokojni gosp.nikola vukusic mi je snimao frekventnu karakteristiku monoblokova,idu od 7hz do 50khz potpuno ravna karakteristika

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...