Jump to content


transport teac P-700


mladenko

Recommended Posts

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

poklopac je mat,obicna limcuga,nema nikakvu foliju,knap je,znaci ima utor na pocetku uredjaja gde nalegne i jednostavno sjedne na sasiju i uvrce se sa par vijaka,nista se ne dodiruje sa stampanom plocom,probao sam samo lagano da ga spustim na limenu podlogu(to mi je poklopac od preampa) koja je veca od samog transporta,znaci nikakvo dodirivanje ni uvijanje i prestaje da cita rezane diskove,znaci samo neka magnetika je u pitanju,evo slikapost-32656-0-15021400-1430674104_thumb.jpost-32656-0-51586600-1430674112_thumb.jpost-32656-0-91924500-1430674119_thumb.j  nemam ideju,jednostavno mi je mozak stao,mozda cu sutra biti pametniji,hvala svima na savetima,dok ne nadjem resenje,moram ga koristiti sa skinutim donjim poklopcem,imam extra dobre diskove narezane,charly bird,ray brown,volim da ih slusam,a skrnavo mi je da gledam rastavljen uredjaj,imam neki instinkt da mu ne fali puno,ali ajd znaj sta da radim,jednostavno nemam resenje

Link to comment
Share on other sites

Ja moj jos nisam rastavljao do te mere. Cita sve bez problrma, jedino je zajrbavala kolevka za laser, tj ona vodjica plasticna jer se nakupila prasine pa je nekad znao da brljavi kad pri kraju diska i kad se vracaju pesme u nazad. To sma resio ciscenjem vodjice izopropil alkoholom o ovlas podmazivanjem wd40 sa stapicem za usi. Taj test disk je vidim odavno obsolete, a novi model prodaju za 250usd :s

Link to comment
Share on other sites

meni normalno ocitava i 1-vu i 24-tu pesmu,nemam ja tu nikih problema,nam oce tokom vremena da se nakupi prasina,eto nesto sam naucio od vas kako se to radi,meni se dogadjalo pre kad stisnem open izlazi ladla i dodje skoro do kraja pa se vrati,upravo zato sto se na kraju plasticne vodjice nakupila prasina pa kocila zadnjih milimetar dva,a ja sam cisto mehanicki ocistio prasinu bez ikakvih podmazivanja,to sto ste vi uradili je profi,ma bas mi je krivo te diskove mi je narezao jedan kolega iz sombora,on ih nabavlja iz amerike,ima diskova koji su placani papreno,preko 100$,uradjeni u zlatu i srebru,extra mi je muzika,mada nisam zagovornik slusanja narezivane muzike,ja volim prevashodno originale,al mi je krivo gledam u americi kupis sta hoces za 5-6$ a dok stigne do nas naraste na 20-30 eura i vise,to mi je cista pljacka,nije samo u srbiji tako nego i u hrvatskoj,valjda cu iznaci neko resenje da mi proradi ovo moje cudo,da se ostavim srafcigera i lemilice,hocu da slusam muziku

Link to comment
Share on other sites

nisu u "teacu" naivni,na krajevima sasije gde dolaze vijci od nogica probusili su rupe kroz sasiju od skoro 10 mm sirine,tako da vijci od nogica prolaze tocno kroz centar tih rupa i nemaju nikakav dodir sa sasijom,a problem mi je kad uredjaj samo spustim na metalnu podlogu,znaci nista ne ulazi unutar uredjaja,i odma nastaje problem isto kao kad stavim originalni poklopac?

Link to comment
Share on other sites

znam coveka u n.sadu ko ima taj famozni test disc,rekao mi je,doduse ovlasteni je sony serviser,pitao sam par majstora u n.sadu u vezi tog problema,gledaju me kao bijelu vranu,vidim da nikad nisu to radili,a ne bi da mi neko vjezba na mom uredjaju,ako zbavim taj test disc onda samo jos negde naci ko ima signal generator,frekvencmetar,osciloskop,puno stavki za mene,a ja bi samo da resim problem,da zaklopim uredjaj i slusam muziku :roll:

Link to comment
Share on other sites

ako zbavim taj test disc onda samo jos negde naci ko ima signal generator,frekvencmetar,osciloskop

 

Ðко набавиш оÑцилоÑкоп нема потребе за фреквенцметром јер и Ñа њим то можеш да мериш.

 

Тај диÑк никад' нећеш набавити оÑим да га пазариш.

Link to comment
Share on other sites

Resava li mozda upotreba podloske - takoreci distancera nesto? Postoji li tolika tolerancija da bi moglo da pridje i pricvrsti a da originalni poklopac ne naleze celom povrsinom vec da se oslanja na samo par tacaka?

Link to comment
Share on other sites

hvala puno,napravili nauku od jednog diska,skinucu ga pa kad budem imao zivaca i vremena podesicu ga,zasad ga slusam bez donjeg poklopca,cita mi sve,prezadovoljan sam sa zvukom,sa ovim modelom su se probili a posle nabacili gomilu aluminija i dodali puno nula na cenu uredjaja,a u sustini isto :cheers

Link to comment
Share on other sites

Ja ti ne bih savetovao da podešavaš transport po narezanom CD-R-u jer su debljina, definicija brazde i reflektivnost drugačiji i to će uticati na vrednosti offseta, struje lasera i podešavanja trackinga. Pošto je MDS-18 disk samo sa test frekvencijama (bez upisanih grešaka kao što su plitke brazde, rupe i mrlje koje imitiraju otiske prstiju), onda je bolje pronaći fabrički, presovani test CD (često ih izdaju diskografske kuće) sa frekvencijama koje su po uputstvu potrebne za podešavanje a njih imaju članovi foruma.

Link to comment
Share on other sites

Ja ti ne bih savetovao da podeÅ¡avaÅ¡ transport po narezanom CD-R-u jer su debljina, definicija brazde i reflektivnost drugaÄiji i to će uticati na vrednosti offseta, struje lasera i podeÅ¡avanja trackinga. PoÅ¡to je MDS-18 disk samo sa test frekvencijama (bez upisanih greÅ¡aka kao Å¡to su plitke brazde, rupe i mrlje koje imitiraju otiske prstiju), onda je bolje pronaći fabriÄki, presovani test CD (Äesto ih izdaju diskografske kuće) sa frekvencijama koje su po uputstvu potrebne za podeÅ¡avanje a njih imaju Älanovi foruma.

hvala puno,koristan savet,moj poznanik ima sony-ev servis u n.sadu,ima original sony disc,sad je trenutno u guzvi,rekao mi je da mu se javim za par nedelja pa ce mi to srediti,uredjaj nije puno razdesen,evo sad mi ocitava sve rezane bez ikakvog problema,ali sa skinutim donjim poklopcem,opet kazem,bakcem se sa televizorima vec 20-ak godina,a sa laserima se nikad nisam bavio,specificna je tematika,a mene nije sramota pitationo sto ne znam,valjda ce se resiti i to,pa da zatvorim uredjaj i malo uzivam u muzici,lijep pozdrav svima i hvala na svim savetima :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

da li mozda ipak netko zna ima li neki pouzdani specijalizirani servis za audio uredjaje,opremljen sa tim diskovima i potrebnim instrumentima,ovo "javi mi se za 3 nedelje" opet mirisi na daljnje otezanje,nije problem za platiti,mozda bi to bilo najbolje,samo da je pouzdan servis :roll:

Link to comment
Share on other sites

Nisam pratio od poÄetka pa da priupitam.

Da li je u pitanju sentimentalna vrijednost ili je zaista toliko dobar pa se trudite da ga osposobite?

Jeste ga poredili sa transportom cd plejera?

za mene je savrsen,kad sam ga spojio u sistem umjesto mog predjasnjeg cd playera philips cd850 koji je jos bio i poboljsan sa burr-brown cipovima,verujte mi razlika je kao kad sednes iz "fice"u "mercedesa",a inace,volim da su mi sprave ispravne,nemam tu neke sentimetalne vrednosti,volim da mi dobro rade,druga stvar je s pojacalima i zvucnicima,to je neka druga prica

Link to comment
Share on other sites

Ja sam imao slican problem sa jednim cd plejerom,cini mi se Sony cdp 222es,kada stavim poklopac,nece da iscitava diskove,kada skinem poklopac radi besprekorno,,sa donje strane poklopca nalazio se jos jedan lim ,prilicno tezak,zalepljen za glavno kuciste,Verovatno se Sony tu svercovao,da bi cd plejer iz es serije dobio na tezini,,Ja sam skinuo taj dodatni lim,vratio poklopac i cd je radio normalno,Ne znam i ne mogu objasniti sta je i u cemu je tu caka

-Probaj da stavis i reprodukujes -Densen Beat De Magic cd plocu,koja navodno demagnetizuje laser.

-.Mozda je tu neki problem.Ako ne posedujes cd plocu imas za skinuti na netu i narezi ju.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...