Jump to content


Berza ploča


sondek

Recommended Posts

19 sati ranije, somborjazz said:

Bio. daleko najbolji prostor od svih dosadasnjih NS berzi. Sa druge strane, na berzi je izgleda vreme stalo, bar sto se jazz ponude tice, novijih izdanja ni za lek. Kontam da je najnoviji album u ponudi iz 83 ;)

 

potpuno si u pravu.Za nase trgovce pločama vreme u jazz muzici je stalo.Pitam nekog lika koji je doneo par stotina novih ploča gde je jazz,kaže nemam nista.Bio je bar iskren,kaze ne mogu na njima da zaradim skupe su u nabavci.Diana krall,Gregory Porter,Nora jones i to je to,ako se to uopste zove jazz.Ima inace korektne cene i moze kataloski da nabavlja jazz pa ako je za utehu mogu da prosledim mail.Kupio sam od njega Jamiroquai Automaton novi album 2lp za 28€.

Prostor brutalan,deo za trgovinu zatvoren i sav u staklu,svetlost kao da si napolje.Napolje velika terasa za druzenje,tačno preko puta tvrđave...beograđani iz spoljasnosti :D dobro dosli na druzenje,lep izlet do NS.Da nam potraje sto duže ovaj aranžman za berzu.

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, sondek said:

potpuno si u pravu.Za nase trgovce pločama vreme u jazz muzici je stalo.Pitam nekog lika koji je doneo par stotina novih ploča gde je jazz,kaže nemam nista.Bio je bar iskren,kaze ne mogu na njima da zaradim skupe su u nabavci.Diana krall,Gregory Porter,Nora jones i to je to,ako se to uopste zove jazz.Ima inace korektne cene i moze kataloski da nabavlja jazz pa ako je za utehu mogu da prosledim mail.Kupio sam od njega Jamiroquai Automaton novi album 2lp za 28€.

Prostor brutalan,deo za trgovinu zatvoren i sav u staklu,svetlost kao da si napolje.Napolje velika terasa za druzenje,tačno preko puta tvrđave...beograđani iz spoljasnosti :D dobro dosli na druzenje,lep izlet do NS.Da nam potraje sto duže ovaj aranžman za berzu.

Prosledi, molim te, cene mi se cine vise nego povoljne ;)

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, bogdan63 said:

Čovek mi reče da će da mi pošalje mail sa katalogom ali ništa od toga :unsure:

Bila guzva,meni je dao telefon da sam ubacim mail...posaljite mail na pp ili sms pa vam prosledim.

Inace vise se isplati na berzi kupovati nove ploce.Vidim juce Lou Reed Transformer koji vec neko vreme prizeljkujem da naleti kad ono 4000din cena fiksna,more... zayebavaj nekog drugog -  u pola cene sa discogsa to izdanje izadje sa postarinom i carinom,a izaslo je i na Music on vinil izdanju pa je i isto skoro u pola cene za novu plocu,btw vidim da u discogs komentarima neko napisao da zvuci odlicno.Obozavam te likove koji racunaju da se "kopcamo na ledja".

Ako neko ima dobar primerak Transformera,nek javne ili ako je video u nekoj nasoj radnji MOV izdanje.Hvala unapred

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Idem Dunav šetam kej...vidim jedan davi.

Pitam..daviš?

Ne plivam léđa :D

(skočio za pločom,first press je)...

Vidimo se sutra na keju( Ceppelinu) od 11h-15. Dobro dosli .Cheers!

PS.Kome treba neka dobra dzidza bidza stize pomoć s Juga ...dolazi Hifi Living legend Toma

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja sam bio relativno kratko. Izbor LP-ja tu i tamo, u rangu sa prethodnim berzama. Bio je Toma sa svojim gadgetima za vinile (glave, tečnost za čišćenje igle, headshell-ovi itd) i mogu da ga pohvalim jer je imao popust 10% u odnosu na cene na KP. Meni je neverovatno da na berzi ljudi cene polovne vinile u rangu ili skuplje od novih, pri čemu ne govorimo o izdanjima retkim poput bubrega. Gledam jedno ECM izdanje Jarrett-a, cena 3000. Gledam na Mascomu, nov vinil, ECM, cena 2799 ... i tako bezbroj primera. To je ono sto mi najviše smeta na berzama. Uvek može nešto da se ulovi dobro, ali mnogi prodavci jašu na vinil hajpu misleći da će ploče koje su prodavali za 10e sad prodati za 25.

Link to comment
Share on other sites

I ja sam bio na kratko,kao i poslednjih par puta.Radim subotom dosta, pa uvek na frku.Moraću to da izmenim kod sebe.Jedva u letu izmenim po par reci sa par dobrih ljudi poput pomenutog Tome.Pre par dana sam porucio par ploca pa sam danas malo smanjio gas.

U pravu je Noonelives4ever ...skupe stare ploce i valjda ljudi ne kontrolisu posto su nove,jer je pomenuti Kelnski koncert otisao danas,a danasnji nov ECM je Odlican pa za to nema opravdanja.Ja Ecm nikad ne plstim polovan zbog toga vise od 10€.

Evo danas sam pazario recimo dve odlicne near mint ploce za 25€(mali popust za vezanu kupovinu,drugarski novogodisnji) Grapellijev Young Django sa Larry Coryelom i fantasticnim Neils Pedesenom na bassu,evo upravo mi greje dušu dok kuckam...:listenDruga ploča je Trumpet summit sa Oscarom Pitersonom Joe Pass-om Ray Brownom.Trubaci su Dizzy Gilespie,Clark Terry,Fredy Hubbard ...dakle ekipa snova sveukupno.Za takve dve ploce u odlicnom stanju uopste mi nije puno dati 25€.Pritom je ploča izgleda sa Joe Pass-ovim potpisom.Kupio sam i jednu novu plocu po meni vrlo povoljno od Amonite recordsa koji uredno mailom najavi dolazak i pita jel sta treba da se ponese na berzu jer ne nosi naravno sve.Kupio sam dupli album Cowboy Junkies Trinity session na MOV izdanju za 24€...neisplativo istrazivati discogs i porucivati kad je cena takva.Imaju ljudi extra cene,skidam kapu.

Da ne bude da se samo kuka,eto i lepog iskustva.Btw. meni su uvek takva,zaobiđem likove koji me nerviraju...Kratak je zivot da bi se njima bavio.

Svim berzijancima i onima koji to tek treba da postanu jos jednom Sve najbolje u 2019,i da ih slusaju vrteške !!!:xmas

Cheers

Sondeković :cheers

P.S.Dobar provod Beograđanima sutra na berzi,planiram i ja neku od sledećih berzi da dođem na taj Dorćol

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...