Jump to content


Berza ploča


sondek

Recommended Posts

1 hour ago, sondek said:

Ja sam u plen uzeo 2 nova izdanja ovog puta.Blue note masteri Kevin Gray-a sa originalnih master traka po 25eur sto smatram za Ok cenu.Toliko bi me i sa Juno izasle(verovatno i vise),a cekao bih.

20220115_165703.jpg

Ovo je baš dobra cena za direktnu kupovinu kod nas. Da li imaš kontakt prodavca?

 

Link to comment
Share on other sites

39 minuta ranije, joyba said:

Oko 47€ Koštaju ova dva izdanja sa šipingom preko jpc.de

Pdv si zaboravio. Mslm i da ga nema ne bih ni cekao,nit rizikovao da dobijem izguzvan omot i stagod vec za jbn 3 evra. 90% novih ploca dobijam sa probijenim omotom od ploce.

Miki ili Bec sa ovog foruma je prodavac,ne znam ima li ih jos.Nekih naslova ima vise,izbor audiofilskih mu je stvarno dobar i korektan je...sa zadovoljstvom ga reklamiram i drago mi je da se posle duzeg vremena vratio na NS berzu. 👍

P.S. jesmo bili "drustvo mrtvih pesnika" jedno veeme al sad ova mladjarija ove devojcice popravise rejting EPK

Link to comment
Share on other sites

Samo kad ukucas u google koliko sajtova prenese i najavi berzu u fabrici jasno je zasto je poseta ovako dobra 

https://www.google.com/search?q=berza+ploca+fabrika&oq=berza+ploca+fabrika&aqs=chrome..69i57.20784j0j4&client=ms-android-samsung-ga-rev1&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8#ip=1

Za neke druge do skoro ni prodavci kad ih pozoves nisu bili sigurno oko datuma ...

Jedina zamerka tj sugestija da razmaknu crne zavese sa jos ponekog prozora i obezbede jos svetla koga nikad dosta,al ajd da ne preterujem ima ga vise od svih ostalih mesta.

Link to comment
Share on other sites

@sondek hvala za podatak.

Ja sam uzeo već nekoliko izdanja te "Classics Series" i praktično sam na putu da krenem da ih skupljam sve.

Svaki put sam platio PDV i carinu kad sam ta izdanja kupovao jer ih naručujem od nemačkih prodavaca. Načelno, kad god kupim iz Nemačke udare mi PDV i carinu, iz UK ni jedanput do sad.

Za 27eur po naslovu da je uzmem odmah u ruke - nikakav problem, cena kako treba. To je čak nekoliko evra jeftinije nego kad ih naručim online.

To što mi stiže iz Nemačke je otprilike na tri super komada, četvrti mi stigne sa blago udarenim ćoškom... nije baš neka drama al me svaki put malo smori.

Link to comment
Share on other sites

8 minuta ranije, Koumbare said:

@sondek hvala za podatak.

Ja sam uzeo već nekoliko izdanja te "Classics Series" i praktično sam na putu da krenem da ih skupljam sve.

Svaki put sam platio PDV i carinu kad sam ta izdanja kupovao jer ih naručujem od nemačkih prodavaca. Načelno, kad god kupim iz Nemačke udare mi PDV i carinu, iz UK ni jedanput do sad.

Za 27eur po naslovu da je uzmem odmah u ruke - nikakav problem, cena kako treba. To je čak nekoliko evra jeftinije nego kad ih naručim online.

To što mi stiže iz Nemačke je otprilike na tri super komada, četvrti mi stigne sa blago udarenim ćoškom... nije baš neka drama al me svaki put malo smori.

Probaj jpc.de

Link to comment
Share on other sites

Za Blue Note Classic izdanja jpc.de je trenutno bolja opcija od juno. Cene na sajtu su sa nemackim porezom koji se skida prlikom checkouta, tako da umesto 22.99 evra cena bude 19.32 a i postarina je nesto niza.

Dodatni plus za jpc su i snizenja nekih aktielnih izdanja. Jos uvek je na snizenju Acoustics Sounds Charles Mingus

Link to comment
Share on other sites

Dol i wax...ima tih firmi i ploca ...i nemora bas s e na dobrom izdanju vec da bude zelja za nekom plocom ispunjena.Ima dosta takvih uvaljivanja po berzi,zamesanih medju dobrim plocama.Ima i likova koji sve sto imaju je birano po ceni i medju novim i polovnim...ploca koje su nabavljene po 1-2 euro, na kilo ...jbg to je pijaca. Meni  cesto ljudi poklanjaju ploce i bude tu svacega. Jedan klijent matorac sav istetoviran me pozove i kaze znam da bolis ploce imam ja svasta, poklonio bi ti ...Obradovah se, pomislih bice tu dobre rokcine, lik je kao da je sa Route 66 sisao Harley Davidsonom ...na kraju sam mu isteglio 150kg narodnjaka i to vecina za kontejner, poklonu se u zube ne gleda. Kicma puca, uz kiseo osmeh 🤣

Link to comment
Share on other sites

14 minuta ranije, Mingus,Mingus said:

Ajme spiska ...taj Duke Elington umalo da fasujem po 25 ...al otvoris Juno na brzinu, ubacis naslov ..treba prvo pogledati izdanje i obuzdati neizdrž, nekad nije lako.

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Mingus,Mingus said:

To nisu Blue Note Classic izdanja

 U nekom trenutku EU je skratila trajanje autorskih prava i pojavila se masa firmi koja je krenula da stancuje stari jazz za koji su prava istekla. Sam vinil i omoti cak i nisu uvek losi ali problem je izvor. U najboljem slucaju izvor je cd.

Blue Note Classic izdanja o kojima je ovde rec su audiofilska izdanja sa traka i remaster je radio Kevin Gray

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Mingus,Mingus said:

Ne razumem o cemu pises.Ovo su Dol izdanja .To je komentar da prodavci traze 20evra a kad se sve plati ispadne i vise.Da li su krsevi to je tvoje misljenje.Ono me mnogo ne interesuje.Svako slusa ono sta hoce i koliko zeli da plati.Meni su ta izdanja ok.

Na dol izdanja i slucna i mislim, napolju kostaju 10-tak eura, a ovde ti ih neko prodaje po 25. Kad blue note izdanje platis ovde 25 ili 27 to mi je ok.Kad mi neko uvali dolku za te pare vec i nije. Btw. I ja mislim da su za cenu od 10-12 eur ta izdanja OK, ne kupujem ni ja sve na najboljim izdanjima, naprotiv. ali ako su po istoj ceni kao dobra izdanja onda uopste nisu OK.

Link to comment
Share on other sites

Колико сам ја разумео (@sondek поправи ме ако грешим), 25е је цена по које се Classic Vinyl Reissue издања могу купити локално, у Србији.

У таквом случају, апсолутна је небулоза платити 20е - 25е за било које "неофицијално" издање истог албума.

DOL / Waxtime / Jazz Images свакако имају своје место у хобију, али на форуму где се дискутира (и ради на) што вишем квалитету репродукције, потребно је бити реалан.

Ово не значи да DOL, на пример, не уме да уради добро издање - један такав пример је Dave Brubeck - Time Out које чувам док не узмем Analogue Productions издање - издање које је скоро 4 пута скупље, мада није 4 пута боље (као и све у овом хобију).

Свакако, продавци / препродавци можда имају другу логику.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...