Jump to content


Berza ploča


sondek

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

U NS trenutno ima 3 organizatora Berzi ploca, na par par lokacija su.Dosta vise je i novih ploca u ukupnoj masi. Takodje i sve radnje po gradu su ozbiljno povecale kolicine ploca .To su lepe strane vinil hajpa, povecan izbor. Pazario sam danas 3 nove ploce,tesko da bi bile bitno jeftinije da su porucene od negde sa neta. Ipak volim kad mi nesto bude odmah dostupno, kad ploca nadje tebe, a ne samo ti nju. Iskoci mi jedan Arild Andersen kojeg sam nedavno slusao uzivo...utisak dana. Ziva rec, zivi ljudi. Tesko vreme, tezak dan , teske teme, pretvore se u nesto lepo. Ko nema hobi u ovim teskim vremenima ima samo jednu opciju ...da poludi. Cuvajte ga.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Neverovatna guzva danas na berzi,ko u Gsp. Guzva samo govori sta je dobar marketing...u odnosu na sve organizacije berzi ubedljivo najozbiljniji pristup doduse bila je i berza stripova.Meni cak preterana guzva, pregledas ploce i kod jednog prodavca u isto vreme na 3 gajbe listaju 3 kupca znacu stis'o si se s nekom devojcicim u 30cm.Kupio dve ploce i popricao se sa par ljudi i zbrisao...nisam pregledao ni 20% izlozenog isteklo mi vreme.Pogresna procena od ranije da kad sam dovoljno brz sve mogu obaviti u sat vremena.Interesantan je jako sastav ljudi,vise od pola potpuno novih.Za pohvalu je da je bar 30%zena. 👍 Zatim preko 50% su mladi ljudi do 30-35g. Prodaja je bila jako velika kako mi prijavljuju prodavci, samo jedan prodavac mi je pokazao kutiju novih skupih izdanja ostavljenu sa strane(30-40kom moja slobodna procena) koju je kupio jedan covek...otpala mi vilica. ...i ove devojcice sve nesto nose u rukama. Zlatno doba.

Sto se cena tice jako sareno,od 200-300 din pa do 12000 za novo box izdanje Kind of Blue,verovatno je bilo i skupljih.Bilo je svega, bas jako velik izbor...od skupih Mofi,Blue Note do krs domacica.Primetio sam puno skupe domace muzike i jako mnogo novih ploca.

Ja sam u plen uzeo 2 nova izdanja ovog puta.Blue note masteri Kevin Gray-a sa originalnih master traka po 25eur sto smatram za Ok cenu.Toliko bi me i sa Juno izasle(verovatno i vise),a cekao bih.

20220115_165703.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...