Jump to content


Berza ploča


sondek

Recommended Posts

Bio i Dragan Torbica na berzi,ne znam da li je kasnio( "Nebi da si 'tica).Da malo reklame nebi falilo,čak i na google tesko nađeš informaciju...ali to sto su uvek isti likovi me ne čudi,takav sport fale samo novi i ljudi nesto vise nisu za menjažu.Priznajem malo i sam zaboravljam da ponesem pod mišku viškove,a imam bar 50 ploča koje su totalni visak i popunjen sav prostor za skladistenje...postao hrčak.

Link to comment
Share on other sites

Iscitajte stranicu

https://www.facebook.com/berzavinila.novisad/ i bice vam sve jasno...konfuzne nepotpune informacije bez ikakvog reda i smisla sa minornm brojem lajkova i komentara.

Za proteklu berzu sam morao poslati upit :

"Kad se otvara berza...u koliko sati? Pitam jer na info strani pise...Sutra u 0:00 Novi Sad" 

a sad vidim jos jedan komentar iz skore proslosti  nekog B.P.

 "Drugari?!
Zasto je tesko javiti svima na fb da se odrzava berza? Nisu valjda stvarno istinite glasine da je samo za "odabrane" ...?!!! "

Toliko o preduzecu 

Berza Vinila Novi Sad i njhovoj zelji da nas okupi.

Ponovicu izlagaca ima jer je to njihova rutina.Oni placaju zakup i tezge su pune.Time je i organizator zadovoljen.

Ali posetilaca neme jer neko izgleda misli da ih i ne treba nesto zesce zvati.

NE razumem !

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...

U subotu berza u Grafiti caffeu.Nadajmo se lepom vremenu,velikom izboru vinila i dobroj atmosferi kao prosli put.Berza je najvećim delom na otvorenom, na platou ispred kafića tako da imamo dnevnu svetlost kao saveznika.

https://m.facebook.com/graffitins/photos/gm.1399459396739484/1515714291791927/?type=3&source=44

Cheers!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Lepa berza je bila.Berza na otvorenom po lepom vremenu- prava stvar.Podsetilo me na mladje dane i letnje berze u basti skc-a.Opustenacija,malo price o vinilima,sunce(everzbodylovesthesunshine,skingetsbrownonthesunshine ,but vinylgetwarponthesunshine),imam osecaj malo promenjen i sastav posetioca u odnosu na limanske berze.Bilo bi lepo da je jos malo vise vinila.Najvaznije,bio i solidan plen.

Novosadjani, jel neko za odlazak do Dorcol platz berze nekom interesanta u junu sondek toursom,first minute? 

berza.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

"Karamba,karambita...tako mi čukundede vrača"

U subotu velika berza spojena sa berzom stripova u Fabrici.Po meni najbolji prostor od svih u Novom Sadu,zatvoren da ne zavisimo od vremena i vrlo,vrlo svetao.Berza je pred letnji raspust :D pa se ovako zdruzenima snagama sa stripadžijama očekuje velika poseta.

Ponesite ploče,stripove i dobro raspoloženje!

Cheers!

https://m.facebook.com/berzavinila.novisad/

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 5 weeks later...

Vidimo se u subotu.Staro mesto,caffe Grafiti ,Kosovska ulica.Ugovovorili smo lepo vreme,ponesite sunčane naočare i lepo raspoloženje,na piće mozete i sa 100dindži. B) 

 http://www.mojnovisad.com/vesti/novosadske-dileme-gde-na-pice-sa-novcanicom-od-sto-dinara-id18235.html

https://sr-rs.facebook.com/graffitins/

 

Cheers!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Otprilike i moj utisak oko izbora i cena ploca.Ja sam ipak uspeo pronaći dva holandska izdanja u near mint stanju(sto se ploca tice),omoti very good po 1200 i 1500din,jugoton domaćicu za 300din sto i jeste ok cena.Bilo je dosta finih Japanskih izdanja 20-25€ sto je na granici i iznenađujuće puno novih ploča.Malo primera novi Dupli album Miles Davis Tutu 4000din,Buena vista dupli takođe.Bilo je dosta domaćica u rasponu 200-600.Te cene smatram normalnim pa ko sta moze ...ali domaćice nista posebnih naslova za 1000,2000 i vise din će verovatno sa sobom u grob poneti.Bas kao i strana izdanja po 2-3-4000 koje nosaju ve po godinu i vise...Mislim da je nekim prodavcima potrebno otkriti ameriku,u njihovom poslu zvanu discogs.

Za ovo doba godine vreme je za pozeleti, ali ipak berza zasluzuje zatvoren prostor preko zime.Nama kojima protčimo tih par hiljada ploca ni po muke al prodavcima svaka cast na pretpljenom.Još pohvalim suncan lep dan jednoj prodavačici,a ona ...ma smrzosmo se.

Link to comment
Share on other sites

Bitno da si prodavacicu nasao ;)
Jeste, Japanci su primereni, ono sto meni smeta je da je za nase prodavce vreme stalo, ili sam ja suvise mator ;)
Stalno se vrte iste ploce, bar kad je jazz u pitanju, ne postoji nista novije od 1994, otprilike, a od tada je izaslo albuma vise nego od pamtiveka do tada. Kontam, berza je u pitanju, nerealno je ocekivati nove stvari, ali kao sto kazes ti je Tutu, pa ne vidim razlog da ne bude i nesto novije, bemliga. Sa druge strane, ima sigurno i do toga da je NS ipak malo trziste, kad bolje razmislim i Srbija cela...
Bar da sam pivo popio ;)
U svakom smislu bi im trebalo otkriti Ameriku ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Danas najbolja berza kojoj sam dosad prisustvovao u Novom Sadu.Lepa atmosfera,odlicna poseta,sjajna lokacija,dobra muzika sa kvalitetnog razglasa da poravi raspolozenje,kulturan cist i vrlo svetao prostor sav u staklu sa obe strane broda Zeppelin je idealan da na miru i svetlosti konacno mozete da vidite sta kupujete.Bilo je dosta ploca,Cd-a i lepih zena.Ko je bio uzivao,ko nije propustio.Ovog puta mi je bilo zaista zao sto sam mogao kratko da ostanem.Bogu da se molimo da ovo ostane stalan prostor za berzu.Ovog puta za organizatore i mesto  :cheers

WP_20180224_12_52_49_Pro.jpg

WP_20180224_13_15_38_Pro.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...