Jump to content


Berza ploča


sondek

Recommended Posts

  • 2 months later...

bila je odlična berza i atmosfera,puno ljudi i dosta ploca nisam cak mogao ni prelistati sve.cene su vrlo umerene od domaćica za 200din do kvalitetnih novih i skupih izdanja ali i to po cenama manjim nego da ih porucis sa amazona ili osprilike istim.Ovog puta malo vise novih ploca,dobro se spremili prodavci,za svačjeg deda mraza po nesto.Pazarih "sareno" ,3-4 Usa originala pa do ertebejki(bukvalno novih) 7-8kom, po obicaju falilo je para za jos.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

malo je taj klip stariji,ima ipak mozda malo vise guzve sada,a i ploca.Mada,kvantitet nije i kvalitet bas uvek.U poslednje vreme nit vise ploca nit manje dobrih.Do pre par meseci nisam znao kako da svedem kupovinu na nekoliko dobrih vinila,a u poslednje dve berze jedva nesto i kupih.Ima ovde na sajtu malo svezijih slika.Mislim da je bolji vas mikser,veliki su trgovci na obe berze.  https://m.facebook.com/berzavinila.novisad/photos/pcb.717741665009035/717728405010361/?type=3&source=48

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Uz jos jedan poziv za sutra saljem jednu fotku sa berze u Pragu da vidimo kako se oni druze sa vinilima,a gde se sasvim slucajno nađoh,jer naleteh na gomilu ploca u liftu i najvećeg izlagača na berzi koji tu zivi.Ko se zadesi tamo ,nedeljom od 9.00 cafee Therapy,Školska ulica u samom centru.Skromnija je berza,ali ima dobrih ploča.Imaju i berzu u drugom mestu Brnu.Vole rock iz 60,70-tih.Kupio sam jednog Van Morrisona japansko idanje dosta povoljno(10E),zao mi je sto ne uzeh jedno česko izdanje iz vremena komunizma ECM album My song,na kojem je naslov albuma na češkom.Inače su im ploce malo skuplje nego kod nas.To sto je mint ide bogami i po 30E za nesto sto se kod nas kupuje za 10-15E.Nove ploče u prodavnici su im odprilike kao kod nas ili nesto povoljnije.U samom centru je i jedan od najvecih vinyl shopova u evropi,radnja je na 3 sprata,a ceo podrum je vinil.Ima svega po malo.Inače jedna od najvećih fabrika vinila u evropi koja radi za sve velike izdavačke kuće nalazi se na 10-tak km od Praga u mestu Ludovice.Moguće je i uraditi svoj album na vinilu,dovoljan je i CD(žali bože) ali tako je .Mislim da je minimalni tiraž oko 1000kom.Ono sto mi je glavni utisak je da su svi vinilasi ovog sveta ko jedna familija,osećao sam se ko na bilo kojoj nasoj berzi.Ljudi raspolozeni,voljni za razgovor,priče slične...ko sta slusa i tako to.Pokazao ovom prodavcu slike s nase berze u NS,bio je odusevljen brojem ljudi.

atmosfera na slici,idem da otvorim jednu limenku českog piva-cheers!

pragberza.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nikad dosad nisam prelistao manje ploča niti video vise dobrih.S vrata naleteh na Jocu koji je bio sa jos nekom ekipom do berze u Amsterdamu na berzi,razmenih par informacija i uzeh dva mint Oscar petersona iz njegovog dobrim jazzom popravljenim izborom, pa krenuh dalje.Preskočih ostale do Bec-a,unapred znajući preko ptičice da ću tamo nesto dobro da nađem i tamo uzeh dva odlična ecm-a ,Burtonov Ring i E.Webera,mint ploče po 10E,bilo je još odličnih kandidata.Posle dve godine na berzi se pojavio i Dule sa svojim vinilima,i to mi javila sms ptičica pa sam se čuvao...e tog iznenadnog pojavljivanja sam se i bojao :-), tu potroših svo " gorivo" pa kod Borka i ostalih i ne svratih...

Dakle jedna od najboljih berzi dosad,prodavci resili da se uozbilje s ponudom,a i cenama sam vrlo zadovoljan ovog puta.Utisak je ipak vrlo subjektivan i na osnovu malog broja pregledanih glasačkih mesta.Izbori dakle mogu i da se poniste, al ja sam prešo cenzus,a budžet je debelo probijen.cheers!

tol'ko od mene,tvoji utisci Dragane su? ,a i od ostalih bi bilo lepo neku čuti.Koko bil je primećen, kao i uvek.

Link to comment
Share on other sites

Moj utisak je da je vreme otvaranja berze u podne...totalni promasaj...po meni berza treba poceti u 3 ili 4 popodne...mislim da je to jedan od razlog slabe posete....

Takodje sam misljenja da reklamu ili informaciju o odrzavanju berze terba bitno pojacati....video sam iste kupce kao i na prethodnoj berzi a dobrodosla bi nova lica...NS je regionalni centar Vojvodine i trebalo bi nas biti odasvud....vinil pokret je mocan i ima nas u svakom selu ili gradu...gde su ti ljudi ?....ako nesto stagnira,ustvari nazaduje ;)

Ponuda je bila odlicna a poseta slaba...

Dragan ZR

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...