Jump to content


Berza ploča


sondek

Recommended Posts

InaÄe, drugu berzu za redom kupujem ploÄe od istih prodavaca. Ima likova sa dobrim ploÄama, ali cene su viÅ¡e nego diskutabilne. 30-ak evra za solidno oÄuvan "original" je stvarno previÅ¡e.

15E su bile ove prvoklasne USA ploce,a tri pomenute iz te grupe dobih s popustom za tri crvene.Mislim da su japanci bili 20.Bilo je i skupljih ploca kod Borka na pr. ali i tamo moze popust kad uzmes par ploca ili ako si stalni kupac.Ostali su bili skromniji sa cenama bar gde sam ja pitao,verovatno si naleteo na nekog u derackom raspolozenju.Ima tih tzv.lovaca na "raritete"...malo ih posle zateknes kako pomenu da su na buvljaku ulovili bas nesto sjajno ali srecom ima tu i pravih ljubitelja koji nisu surovi preprodavci.

Link to comment
Share on other sites

Odmah kod ulaza je bio lik, imao je dobrog starog metala (ne znam koliko to konzumirate :) ). Uglavnom su bile oko 30 evra, ploÄe koje ne bi smele biti mnogo skuplje od 1500 dinara. Imao je i nekog jazza, ali sam odustao Äim sam video cene. Preko puta njega je bio  lik,  na proÅ¡loj berzi je prodavao Miles Davisa ploÄe 30-45 evra, tako da sam odmah iskulirao prodavca.  Oni su se stacionirali odmah na ulaz, valjda da preplaÅ¡e ljude u startu :)

 

Bilo je i unutra bisera, ali ne ovako drastiÄno. Valjda misle da smo bogat narod.

Link to comment
Share on other sites

Bio prvi put do berze u Dalmatinskoj. Pazarili sa Vlayom po par diskova (blasphemy!), pogledali ponudu itd.

MeÄ‘utim, hteo bih da pozdravim ovom prilikom neznanog prodavca koji ni posle petog mog prilaza njegovim ploÄama, nije uspeo da me primeti, iako sam se Äak aktivno raspitivao, kolege ga zvale po imenu, priliÄno glasno, vrteo ploÄom u vis, skakao, tužno gledao svakoga ko obrati pažnju na mene, ali niÅ¡ta. I tako, Pretendersi ostadoÅ¡e u kuferu. A prodavac sad gunÄ‘a sebi u bradu kako niko niÅ¡ta ne kupuje i da verovatno neće sledeći put ni izaći na berzu :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Zanima me gde sve kupujete vinile.Za pocetak neka krene svako iz svog dvorista,ja sam se za pocetak setio sledeceg u N.Sadu(voleo bi da me neko dopuni)

Berza ploca N.Sad,Crna kuca-ck13,V.Bojovica

Stripoteka,K.Aleksandra 10

Mungos, Njegoseva

Voleo bi da tema bude sto sira pa se mogu prijaviti i aukcije,iskustva i preporuke,dojave,korisni brojevi telefona,oglasi sajtovi i slicno.Na pr. video sam gomilu ECM-a koji ne slusam...

Nije lose da se najave berze na jednom mestu, da se ne otvaraju posebne teme za svaku,kako vidim postaju sve cesce i posecenije,a steta nesto propustiti.Jedva cekam berzu u subotu,ponecu po koji visak.

Evo malo atmosfere sa prosle berze http://www.youtube.c...h?v=9PYNdqmECEs

ako si iz novog sada...petkom ,subotom i nedeljom možeš naći na najlon pijaci..imaju neki koji ne znaju vrednost a ima i poznavalaca...video sam cene od 100 din. pa do 2.000 dinara

Link to comment
Share on other sites

Iz Novog Sada sam al najlon nevolem ko Djordje Balasevic sopran saksofon  :D  Salim se  cuo sam da ima ploca i neinformisanih,ali i onih informisanih sto otpazare tamo nesto pa donesu na berzu,svako gleda da namakne nekako svoj dinar.Ja nikako da stignem tamo,jednom sam dok sam obilazio autopijacu naleteo na MINT potpisanog ÄŒolu sa posterom kod pripadnika najvece nacionalne manjine u evropi i cenkao se iz Äiste zabave i dozvolio mu da me nadmudri na 50 din.Neću to slusati na tome smo resili ja i junior da se obogatimo,zajedno smo se i cenkali-obecah mu 1000% zarade. :rolleyes:

Ja licno volim da kupujem kod ljudi sa kojim mogu malo da procaskam o mjuzi,zato idem na berze vec 25-30g.Supecool mi je kad vec znaju sta je moj ukus pa mi preporuce plocu ili muzicara za kojeg mozda i ne znam-to ume da bude pravi bingo.Nekad ne znam,nekad se malo i pravim da ne znam.Saznas tako vise,a i proveriÅ¡ dal imaÅ¡ posla sa uvaljivaÄem.Vrh je kad ti neko kaze,ovo ti se nece svideti.Uzmem jednog Bireli Lagrena i covek mi rece,pazi to ti je fjuzn ,nije ono sto si pomislio.Sujeta ne valja nikako.Razvijes tu sa nekim ljudima vec drugarski odnos ako si prava musterija,imas uvek popust,dobijes priliku da sledeci put ako ti se ploca ne svidi da je doneses nazad i zamenis za nesto drugo.Tamo jedino ne volim o spravama,to je tamo veliko  gubljenje vremena za mene.Druzim se ja tako sa covekom oko ploca iz berze u berzu,razmenjujemo mejlove i spiskove  kad na kraju igrom slucaja saznam preko ovog foruma da ima skoro isti Hifi sistem kao ja,ubedjen sam da jos par godina nebi dosli na tu temu-ali mali je svet.

 

Nego, ima li potvrde jos jedne berze 28.12. nakon ove najave na blogu Yugovinila,ko prvi potvrdi info nek javne.

 

ako moze april u beogradu, moze i decembarska berza u novembru, enivej, posto imamo nameru da pravimo i novogodisnju 28.12, ovu smo pomerili malo ranije...e da, sad imamo i agregat, tako da elekotrodistribucijo skapaj u jarmu bola.

 

Crkoh od smeha na ovu poruku elektrodistribuciji.Tako i treba,samo stogo.Struja je javno dobro i treba da je besplatna,ili bar skoro besplatna!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Ovakva manifestacija se po prvi put desava u Jugoistocnoj Evropi. Jedan od brendova koji je potekao u Nisu i koji ce se, kako ocekujemo, nastaviti i postati tradicionalan, sve veci, i zahvaljujuci kome ce Nis postati poznat u svetu kolekcionara ploca, DJa i ljubitelja jazz, funk, soul, tropicalie i disco funka prvo u regionu a zatim mozda i u svetskim okvirima. Kamen temeljac za saradnju i druzenje svih diggera i vinil manijaka iz bivsih republika Jugoslavije koji ce imati priliku da razmene svoja iskustva, otkriju muzicke novitete i iskopaju poneku plocu na berzi vinila koja ce se odrzavati u sklopu ovog desavanja.

"Ex - Yu Vinyl Funk Diggers Convention" je posvecen ne samo kolekcionarima i DJima crne plesne muzike, vec i ljubiteljima iste kao i publici koja voli da slusa taj zvuk i uziva u njemu. Zbog toga ce u sklopu ove manifestacije, u subotu 26. aprila u klubu "Feedback", biti odrzan jedan svojevrsni jam session na gramofonima gde ce svoje ploce vrteti poznati kolekcionari i DJi sa ovih prostora, i to:

DJ Chile (Loud Minority / Beograd, Srbija)
DJ Bayo (Striktnovinil / Ljubljana, Slovenija)
DJ Kool S (Kopajovo! / Pula, Hrvatska)
DJ Goce (SAF / Skopje, Makedonija)
DJ Funky Junkie & DJ Ceka The Boss (The Funk Soul Brothers / Nis, Srbija)

Ovaj svojevrsni i do sada nikad odrzani "jam session on the wheels of steel" krece u 23:00 i trajace do 05:00, a ucesnici ce osim najboljih ploca iz svojih respektabilnih kolekcija pokazati i svoje vestine na gramofonima (Scratching, cutting, beat juggling itd.). Naravno, ovo je samo jedan deo kolekcionara funk vinila sa ovih prostora. Nadamo se da cemo sledeci put imati ceo vikend posvecen ovom desavanju i da cemo finansijski moci da podrzimo i dvodnevni party gde ce ucesce uzeti jos diggera i DJa.

Sutradan, u nedelju 27. aprila ce se u okviru konvencije desiti i berza ploca u kafeu "Truba". Osim gore pomenutih gostiju, ocekuje se i ucesce prodavnica ploca "Yugovinyl", "Leila" i "Vintage Shopa", kao i nekih od najvecih dilera vinila i diskova u ovom delu Evrope.

Link to comment
Share on other sites

"Ex - Yu Vinyl Funk Diggers Convention" je posvecen ne samo kolekcionarima i DJima crne plesne muzike, vec i ljubiteljima iste kao i publici koja voli da slusa taj zvuk i uziva u njemu. Zbog toga ce u sklopu ove manifestacije, u subotu 26. aprila u klubu "Feedback", biti odrzan jedan svojevrsni jam session na gramofonima gde ce svoje ploce vrteti poznati kolekcionari i DJi sa ovih prostora, i to:

 

DJ Chile (Loud Minority / Beograd, Srbija)

DJ Bayo (Striktnovinil / Ljubljana, Slovenija)

DJ Kool S (Kopajovo! / Pula, Hrvatska)

DJ Goce (SAF / Skopje, Makedonija)

DJ Funky Junkie & DJ Ceka The Boss (The Funk Soul Brothers / Nis, Srbija)

 

Mogu li neki linkovi na sajtove, tjubove, saundklaudove ovih izvoÄ‘aÄa? Funk je Å¡irok pojam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...