Jump to content


Berza ploča


sondek

Recommended Posts

Aman, ludjaÄe. Ne nalazi se ta ploÄa tek tako lako.  

Zato sam i rekao da sam ispitao "granice" svog karaktera, odoleo sam potencijalno najvećem iskuÅ¡enju do sad, ali svestan trenutaÄne situacije sa sve Äetiri noge na zemlji, i nisam se dao pokolebati!

 

Ne kažem da mi nije krivo... Trebalo bi ga snimiti na kasetu, samo da nađem "žrtvu" koja bi poslužila kao izvor...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Toliko smo se navikli da provodimo tamo prvu subotu u mesecu subotu da bi nas bilo dosta za zurku i kad bi je ukinuli-Å 'a ti je moÄ navuke.Samo podzemne vode mogu da nas isteraju iz onog podruma.Vidimo se naravno u subotu-ponesite pare, ploce za menjazu i dobro raspolozenje.

Cheers!!!

Link to comment
Share on other sites

Danas iskrsle razne eventualnosti, mislio sam da neću stići na berzu... No, uspeo sam da stvorim pola sata slobodnog vremena, te je poseta Sonji viÅ¡e liÄila na pit-stop Formule 1.

 

Ulov je dobar, potroÅ¡io sam daleko viÅ¡e nego Å¡to sam hteo/smeo, te mi se Äini da ću narednih dana jesti samo leba i paÅ¡tete... Bukvalno!  :plakanje

 

Najgore od svega je Å¡to nemam zvuÄnicu na gramofonu! ÄŒekam da mi Toma poÅ¡alje AT-95, pa da je prvo usviram, dakle kupljeni vinili su zasad samo za gledanje... :cry:

 

Slika će biti u temi Upravo kupljeno....

 

:wave2

Link to comment
Share on other sites

Bas je bila velika guzva danas.Sve je vise vinilasa ocigledno.Ja sam ulovio par stariteta,cak i neke bas povoljne cene za Usa izdanja   nesto losijeg vizuelnog stanja (400 i 500din).Ispalo je da iako ne bas savrsena vizuelno zvuce odlicno i sa ne bas previse puckanja kako sam i ocekivao,ocekujem da lepak jos dodatno popravi stvar.Fenomen su mi te stare USA ploce koliko su izdrzljive,nasa ploca takvog izgleda bila bi potpuno neslusljiva.Borko je standardno imao najbolji izbor i nabolje sacuvane ploce.Iz njegove gomiletine pronadjoh P.Metheny Offramp originalno izdanje da zamenimo domacicu.Pala su jos dva Jimmy Smith-a,Oscar Peterson,Ahmad Jamal, dogovoren za slanje Oscar Peterson with Stephane Grapelli.Drugar pazario dosta jeftino Charle Byrda,Ben Webstera...sve u svemu dosta dobrog jazz-a.Od ostale mjuze primetio sam sjajan izbor blues-a,ali bilo je svega.CD-ova je bilo zaista simbolicno malo...uostalom slabo koga to jos zanima.Mozda treba to treba i malo koristiti,veovatno nisu skupi.Malo price o plocama,malo o muzicarima,pije se pivo gruva muzika,sve u svemu za cistu peticu falilo je samo jos malo vise para u dzepovima.

Link to comment
Share on other sites

Bejah i ja danas, posle duze vremena. Prijatna atmosfera, ali i uzasna atmosfera ;-)  Bilo je toliko zagusljivo da nisam izdrzao duze od pola sata, mogu zamisliti kako je bilo posle 13h, kad je vazduha sigurno skroz nestalo. Steta sto ne postoji bolji i svetliji prostor za berzu. Ne nadjoh nista sto me interesuje, sem jednog Block Auta. Diskovi, bar ovi koji su mene zainteresovali i nisu nesto povoljni. Bice opet Ebay...Ploce, nazalost nista za mene, mada, dopustam da je nedostatak kiseonika uticao na moje rasudjivanje B)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Pozivamo kolekcionare longplejki, singlica i originalnih CD izdanja, ljubitelje pucketavog zvuka zaboravljenih vinila, radoznalce, istraživaÄe, pregovaraÄe i razmenjivaÄe na berzu ploÄa i diskova, koja ce se tradicionalno održati u klubu Feedback u NiÅ¡u u nedelju 28.04.2013 od 11-15h.Ulaz je slobodan.

Link to comment
Share on other sites

Bez mene sutra, nažalos', ovi vezani neradni dani uzeli danak, jetra i želudac malo trokirali, i u kuÄnom sam pritvoru kod roditelja u ZR, valjda me žele upristijiti za Uskrs? Bezveze...

Lepo se provedite, Sondek pozdravi Beca i reci mu da ga Iron Buterfly momak nije zaboravio. Razumeće on. ;)

Link to comment
Share on other sites

Cujem da ce biti 18 maja , bice javljeno na vreme . Ja sam bio u Becu pa nisam mogao doci tako da jos nemam informacije o berzi .

 

Ha , bio u Becu  - znaci bice novih ploca . Mozda i mi iz Bgd - a dodjemo kod vas na  berzu.  Obezbedi malo Disco i   Funk Disco  materijala da pazarim nesto. Recimo  nesto od Stanley Clarke, Parlament , Peoples Choice, Temptation,  Pointer Sisters ,  Tom Brown, Kamerun , itd, itd znas vec ti sta valja    :wave2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...