Jump to content


Berza ploča


sondek

Recommended Posts

Zanima me gde sve kupujete vinile.Za pocetak neka krene svako iz svog dvorista,ja sam se za pocetak setio sledeceg u N.Sadu(voleo bi da me neko dopuni)

Berza ploca N.Sad,Crna kuca-ck13,V.Bojovica

Stripoteka,K.Aleksandra 10

Mungos, Njegoseva

Voleo bi da tema bude sto sira pa se mogu prijaviti i aukcije,iskustva i preporuke,dojave,korisni brojevi telefona,oglasi sajtovi i slicno.Na pr. video sam gomilu ECM-a koji ne slusam...

 

Nije lose da se najave berze na jednom mestu, da se ne otvaraju posebne teme za svaku,kako vidim postaju sve cesce i posecenije,a steta nesto propustiti.Jedva cekam berzu u subotu,ponecu po koji visak.

Evo malo atmosfere sa prosle berze

Link to comment
Share on other sites

Za Novi Sad valja dodati i subotnji Najlon (ranoranioci najbolje prolaze, kažu) i stalnu i skromnu ponudu na studentskom trgiću (leti i duž Keja).

Jednom meseÄno berza u CK. To bi bilo to.

Jednom godišnje, na sajmu antikviteta se može naleteti na pokoji bunt vinila, ali to je više "eksces".

Ipak, Borkov Yugovinyl je miljama ispred svega ovog zajedno.

Ogroman broj ploÄa, dobro oÄuvane, uglavnom korektne cene, lepi popusti na "koliÄinu"... Meni se sviÄ‘a i "populistiÄka" orijentacija (ne forsiraju se raritetna i skupa izdanja).

Živeo Yugovinyl!

Link to comment
Share on other sites

Hm, podaci o izvorima ploÄa su rasuti po raznim temama, bilo bi dobro skupiti ih na jedno mesto.

U Beogradu, naravno, Yugovinyl!

Pravo mesto za troÅ¡enje para i vremena.Ima Å¡ta da se kupi i da se Äuje, Borko je pun interesantnih informacija.

PW ostavljam drugima.

Tu je i sve bolja Berza PloÄa u pivnici Äijeg imena se ne sećam, na uglu Dalmatinske i Vladetine.

Na Forumu sam ploÄe najÄešće kupovao od krushko-a i Violent Femmes-a, koje preporuÄujem.

"Saradjivao" sam, kako to vole da kažu na Kupindu, sa Levi-jem, koji je i vlasnik prodavnice ploÄa Evergreen koja se nalazi u podzemnom prolazu kod Doma Omladine (mala i skuÄena ali se nadju dobri komadi) i sa Meteor-om i sa Leni-jem i sa Zoranlp-ijem (to je onaj Å¡to ima skupe ploÄe) i nisam nezadovoljan, naprotiv.

Link to comment
Share on other sites

Hm, podaci o izvorima ploÄa su rasuti po raznim temama, bilo bi dobro skupiti ih na jedno mesto.

Upravo to mi je i bila ideja,bice na opstu korist.Veliko hvala na ucescu i predlozima,mnoga mesta koja nam deluju kao opste poznata zaborave se,samo nastavite :cheers

@jazzavac,Geza je jedan superlik, a ploce su mu savrseno ocuvane-kupiti danas negde original 40g. star i jednom preslusan gotovo je ne moguce.Ispoklanjao me sa toliko savrsenih ploca da me me ubi sramota.

Link to comment
Share on other sites

Jel kupovao neko kod ovih Japanaca imaju odlicne naslove u prodaji.Mozda da se udruzimo oko postarine,mozda jazzavac .I nemam taj pay pal,ocel' to ikad u srbiju?

Ovaj naslov http://cgi.ebay.co.u...=item35b1998089 je samo moja zelja,pregledajte i ostalo od njuh,ako ima neko ovdi nekog Totsa neka javne.Slusao sam Tootsa uzivo sjajan deka,publika se istopila od miline po sedistima,nadam se da je jos ziv i dobrog zdravlja.

Vid' sta sve imaju http://shop.ebay.co....sid=p4340.l2562 ,japanske ploce uh :facehearts ,:listen

Link to comment
Share on other sites

ja komotno prepoznajem razliku... Novi Sad, Subotica, Kikinda, Zrenjanin, Shid... Ponekad je teze doduse.

Da se vratim na ontopic : Na Trgu u NS vec neko vreme cirkulise poveca kutija sa naslovima klasicne muzike. Cena po vinilu je 50 din. Omoti su prilicno dobro ocuvani.

Link to comment
Share on other sites

3 * 33,33333 ~100 ili 3* 100 =300?

Ubr and offtopic, stavio si glagol u infinitivu na kraj recenice pa se zapitah koje je to narecje :D

Moj prijatelj, lingvistiÄki struÄnjak, osobenjak i veliki BORAC za "srpski jezik" stalno i "militantno" brani stav da je korišćenje infinitiva ISPRAVNO, a "dadakanje" NEISPRAVNO. Dakle, "moram otići", umesto "moram da odem".

A, nareÄje je verovatno neko vezano za veće nadmorske visine.

3x33.3, btw

Link to comment
Share on other sites

Bila dobra berza danas.Pao za slobodu napokon Pat Metheny Watercolors,a vec sam se kurazio da potrosim 2000 dindzi na taj naslov u one hifi.Tu su i Jaco Pastorius,Stan Getz,Gary Burton/K.Jareth.Naravno i propusta ima, ostavljenih za sledeci put Cannobal Adderley,par albuma Miles Davis-a...Bilo je i dosta skupih 180g naslova kod Borka,dobrog Jazza.Ono sto najvise volim na ovakvim mestima je trampa-ponesem Iron Maiden killers koji ne bih ni u narednih 200g pustio i zamenim ga za G.Burtona,ko gol sa pola terena.

@pera ,kako mozes da mesas Zrenjanince i N.Sadjane pa to ti je ko zagorac i sumadinac-jos ako si vezbao sluh na meni,samo si jos vise zbunjen... ma pomoci cu ti : Ta ja sam ovde trojanac.Treba samo da pitas kako se kaze dunavska ulica i to je sasvim dosta za identifikaciju.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Bez namere da previse zabadam nos, stvarno me zanima sta je to.

Najjeftinije sto dobih tamo je 100 din za jednog Santanu (Omot 4- , vinil sjajan ali sam kuci video moooore ogrebotina)

Btw posto su singlice kod Mise?

Kako bih se mogao setiti? Može biti da je jedna bila ova: http://www.discogs.com/King-Sunny-Ade-His-African-Beats-Aura/release/2856044

Ne znam za singlice, ne trošim ih.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...