Jump to content


MOON za nac72 i nap250


Jimmy_92

Recommended Posts

Pozdrav ljudi, pitao sam mastera sondeka i cekam odgovor ali da cujemo jos neko misljenje u medjuvremenu.  ;-)

 

Imam ponudu da menjam simaudio moon i1 za gore pomenutu naim kombinaciju uz moju doplatu. Doplata je vise nego fer i korektna ako ovaj naim kombo vredi 1500e zajedno. Da li je neko slusao ovo sa dynaudio kutijama, i dalje imam focus 140? I da li je upgrade vredan novca?

 

I naravno, nac72 ima mm sekciju u sebi, da li neko zna u kom je rangu?

 

Hvala vam  :cheers  :cheers

Link to comment
Share on other sites

Мењаш модеран уређај за матор.

Мењаш леп уређај а по мом мишљењу за ругобу

Мењаш што Ñе техничких карактериÑтика тиче и Ñамог хардвера ÐÐП 250 је потентнији Ñнагаш од Муна.

 

Е Ñад, у једном Ñлучају имаш могућноÑÑ‚ даљиÑког управљања а у другом не и још мораш да доплатиш.

Link to comment
Share on other sites

Ni ja ne znam šta bih mogao da ti predložim.

Obe opcije su odliÄne, svaka na svoj naÄin.

 

Moon i1 je moderno konstruisan ureÄ‘aj + radi ga jedna od danas trenutno najkorektnijih firmi Å¡to se tiÄe odnosa uloženo/dobijeno.

 

Naim NAC72/NAP250...uffff...ovo bih ja voleo da mogu natenane kod mene da posluÅ¡am i uporedim ga sa onim Å¡to trenutno imam. NAC72 je jedan od najhvaljenijih predpojaÄala koje je Naim ikada napravio, ako raÄunamo dobijeno za uloženo. S druge strane, NAP250 je potentan snagaÅ¡, svuda je dobio najviÅ¡e ocene + kada mu zakaÄiÅ¡ Hi-Cap...

 

Ja bih pitao da bar malo poslušam Naim combo, možda ti se karakter zvuka na kraju ne svidi, da ne napraviš grešku.

Iako, ovako na slepo, ja bih se kladio na Naim-a!

Link to comment
Share on other sites

Naim se ne kupuje zbog izgleda vec zbog specificnog zvucnog karaktera/PRaT.Ovo se moze voleti,ceniti,ili ne,to je sustina cele price,i trebalo bi proveriti pre kupovine da li taj nacin prezentacije prolazi,ili ne kod potencijalnog kupca.Phono u 72-ci je sasvim korektan,ipak potice jos iz doba kad je LP dominirao,sigurno moze i bolje u vidu nekih separatnih sekcija danas,al povlaci sa sobom i dodavanje jos par kutija da bi se doslo na taj rang,a nije sigurno da ce doprineti vecem zadovoljstvu na kraju.Sinergija postoji sa Dyno-om,barem tako kazu neki korisnici, e sad hoce li se to potrefiti svakome,je otprilike i ko gatanje iz soljice za kafu.

Refresh ce verovatno trebati,al ni to nije sveto pismo,samo treba koristiti odgovarajuci materijal,a ne ovo danas sto je u trendu "poboljsanje i kad trebalo-ne trebalo,samo da se zadovolji patkometrija"

:)

Link to comment
Share on other sites

Ni ja ne znam šta bih mogao da ti predložim.

Obe opcije su odliÄne, svaka na svoj naÄin.

 

Moon i1 je moderno konstruisan ureÄ‘aj + radi ga jedna od danas trenutno najkorektnijih firmi Å¡to se tiÄe odnosa uloženo/dobijeno.

 

Naim NAC72/NAP250...uffff...ovo bih ja voleo da mogu natenane kod mene da posluÅ¡am i uporedim ga sa onim Å¡to trenutno imam. NAC72 je jedan od najhvaljenijih predpojaÄala koje je Naim ikada napravio, ako raÄunamo dobijeno za uloženo. S druge strane, NAP250 je potentan snagaÅ¡, svuda je dobio najviÅ¡e ocene + kada mu zakaÄiÅ¡ Hi-Cap...

 

Ja bih pitao da bar malo poslušam Naim combo, možda ti se karakter zvuka na kraju ne svidi, da ne napraviš grešku.

Iako, ovako na slepo, ja bih se kladio na Naim-a!

Malo bih samo pojasnio ,hicap ne treba za nap250.to je napajanje za preamp.
Link to comment
Share on other sites

Pa volim starije  :loveface  Jedino sto me odvraca je moguca cena osvezavanja tih naim-a i eto sto ne mogu da cujem naravno kod sebe a ako je naim toliko specifican postoji opcija da mi se ne svidi zvuk. Juricu neki primare i30 ili nesto novije od naim-a sto mogu da cujem kod sebe. Definitivno zelim da cujem nesto malo potentnije u svom sistemu, strasno me kopka i ako nikakvu konkretnu zamerku na MOON-a nemam  :roll:

Link to comment
Share on other sites

Pa volim starije  :loveface  Jedino sto me odvraca je moguca cena osvezavanja tih naim-a i eto sto ne mogu da cujem naravno kod sebe a ako je naim toliko specifican postoji opcija da mi se ne svidi zvuk. Juricu neki primare i30 ili nesto novije od naim-a sto mogu da cujem kod sebe. Definitivno zelim da cujem nesto malo potentnije u svom sistemu, strasno me kopka i ako nikakvu konkretnu zamerku na MOON-a nemam  :roll:

 

Ne vidim razlog zaÅ¡to mijenjati postojeće ako se nema "nikakva zamjerka".

 

A pogotovo ako se to neÅ¡to drugo ne može posluÅ¡ati u vlastitom sistemu. Plus, staro je toliko da vjerojatno treba osvježavanje koji koÅ¡ta. JoÅ¡ ako se hoće originalno kod Naima, koÅ¡ta joÅ¡ i viÅ¡e, previÅ¡e.

Ja sam se popriliÄno namijenjao stvari u sistemu, ali nikad nisam mijenjao ako nisam imao ozbiljnu zamjerku na neki aspekt zvuka neke komponente. I onda, obavezno sluÅ¡anje doma.

 

UzevÅ¡i sve u obzir ja bih na tvom mjestu odustao od tog Naima, spremio lovu na stranu, i ako se baÅ¡ hoće probati neÅ¡to Å¡to bi moglo biti znaÄajno bolje, "potentnije" od tog Moona, priÄekati priliku gdje će se moći to posluÅ¡ati doma. Plus, gledao bih da amplifikacija ipak, po mogućnosti, nije baÅ¡ punoljetna.

Link to comment
Share on other sites

Uh ja sam ga kupio kad sam imao contour 1.1.izuzetno otvoren sa tanjim basom i nema bas da te uvlaci u zvucnu sliku. Cisto sumnjam da je bolji od tvog pojacala. Ja sam bio razocaran sa njim.neka ti i maxa napise svoje utiske i on ga je imao duze.pojacalo sa izrazito cistom zvucnom slikom e sad nekom legne nekom ne

Link to comment
Share on other sites

Pa prodavcu se ne setka do mene i ako sam ponudio da podelimo to naravno, znaci ne mogu da cujem kod sebe. Ovaj primare na oglasima prodaje jedan vrlo "prijatan" tip tako da verovatno i tu od slusanja nema nista. E jedino mogu da cujem Naim kombinaciju koju prodaje silversurfer i ka tome polako naginjem ako MOON ode na vreme.  ;-)

 

A nije da nemam bas nikakve zamerke na zvuk, ali nista sa cime ne mogu da zivim i uzivam u muzici. Kazem jedino sto me kopka je da predjem na nesto malkice bolje i mozda sa drugim karakterom zvuka, da probam jos nesto u svom sistemu i u globalu da se malo igram sa proverenim stvarima. Ne bih bas da zenim ovo pojacalo :cheers  

Link to comment
Share on other sites

Ja sam od Bimbe,naseg kolege koji je prodavac 72/250 vec dva puta kupovao i dobio naravno na slusanje uredjaje(i oba puta kupio jer su bili bez greske,zaista nadprosecno ocuvani).Ali od Panceva do Nis-a bas i nije malo setkanje,pritom za nesigurnog kupca.Naravno posto meni trebala velika usluga na kojoj mu se i ovom prilikom zahvaljujem, upalio sam auto i provozao se do Panceva.Verovatno sam mu delovao kao ozbiljniji kupac,zapravo znao je i sam da je kupovina na 90%,trebala je samo zvucna potvrda.Ova tvoja kupovina je ipak u magli za toliki put. Inace oba uredjaja su bila kod mene- nap250 na slusanju 10 dana,a 72 na slusanju,hm...nekoliko godina(bio je moj) i mogu da potvrdim da su oba uredjaja u odlicnom stanju,pregledao sam ih spolja i iznutra,ako nekom moja procena znaci.Kod nac 72 je sve originalno izuzev ih VBT konektora za phono ulaz koji su dosta bolje resenje od onih BNC gluposti,jedva cekam i da ih se sa ovog preampa resim.Kod 250 nisam video niti cuo nista sumnjivo,zvucno ne pokazuje potrebu hitnog servisa,mada je to u tim godinama normalno.Taj servis smatram velikom prednoscu ove firme,jer ti za njega odgovara fabrika,a za nov uredjaj te klase treba izdvojiti 7-8000E,pa ko moze nek izvoli.Ko hoce da uradi sam recap,moja preporuka su Keindeil kondovi od 22000 koje prodaje i salje Avondale i tu bi bio oprezan od drugih izvora jer ima falsifikata,a Avondale su ovlasceni serviseri i zastupnici za Kindeil.

Nadam se da znate da nac72 ne moze da radi uz nap250 bez nekog od napajanja,snagasi nize klase ga imaju ugradjenog, nap250 ne.To je bio naimov najbolji snagas u to vreme i ima neverovatnu kontrolu nad zvucnicima,spreman je i za najzahtevnije sa problematicnom imedansom,niske efikasnosti etc.Nac72 uz hicap napajanje je veliki iskorak u odnosu na stare ampove,phono deo je odlican i to mu je jaca strana,racunam da sam dosta pisao u odgovarajucim temama i u opisu mog sistema pa saljem link gde ima i slika iznutra i spolja.

http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/13861-just-chrome-my-bumpers-naim/page-3

 

Edit: Vidim da su mi sve slike na temi nestale,sreca u google http://www.bing.com/images/search?q=naim+nac+72&FORM=HDRSC2

http://www.bing.com/images/search?q=naim+nap+250+olive&FORM=HDRSC2#a

Link to comment
Share on other sites

Ja sam od Bimbe,naseg kolege koji je prodavac 72/250 vec dva puta kupovao i dobio naravno na slusanje uredjaje(i oba puta kupio jer su bili bez greske,zaista nadprosecno ocuvani).Ali od Panceva do Nis-a bas i nije malo setkanje,pritom za nesigurnog kupca.Naravno posto meni trebala velika usluga na kojoj mu se i ovom prilikom zahvaljujem, upalio sam auto i provozao se do Panceva.Verovatno sam mu delovao kao ozbiljniji kupac,zapravo znao je i sam da je kupovina na 90%,trebala je samo zvucna potvrda.Ova tvoja kupovina je ipak u magli za toliki put...

 

Ma nije, nego...

Kad je Jimmy razmatrao kupovinu Hegel H80 ti si bio u "prvim redovima" onih koji su savetovali da se ne kupuje bez probe uz reci da prodavac koji ne daje robu na probu nije ozbiljan prodavac. Sad, gle cuda, "dalek je put do Nisa" , "kupovina je u magli" , kupovina nije "sigurna" , bla, bla...

 

Izgleda da ti se misljenje razlikuje od slucaja do slucaja i zavisi, izmedju ostalog , od toga koliko ti je simpatican prodavac. 

Link to comment
Share on other sites

Prvo Å¡to sam jimmiju savetovao u pp-u je da ne kupuje bez probe,a i prodavca sam mu preporuÄio upravo zbog toga Å¡to mi je dao uedjaje u dva navrata na probu,a i mom prijatelju u Zrenjanin jedan drugi komplet.Naravno da ne treba da kupuje bez probe.I sam sam propustio izuzetan komplet koga ne mogu da prezalim Å¡to je otiÅ¡ao u inostranstvo jer je prodavac bio tvrdoglav da mi ne dozvoli probu nakon nekoliko mojih ponuda da dodjem po njega autom isprobam uredjaje i vratim ga u Bg.Ne prati se ovde pp komunikacija,koja je krenula pre teme.Problem je oÄigledno daljina od 500-600 km u oba smera samo radi probe,ali i to Å¡to Jimmy uopÅ¡te dosad nije sluÅ¡ao naim pa je i kupovina potpuno neizvesna.Pojavio se u medjuvremenu komplet koji je bliži za probu,doduÅ¡e nize klase...ali noviji.

Link to comment
Share on other sites

Jimmy, za Naim sa dyn ne znam, ali primare i30 je viÅ¡e nego odlicno radilo sa conture 1.3 koji su vrlo slicni focusima koje imaÅ¡, pojacalo je neutralno sa sjajnom separacijom , velika zvuÄna slika,dual mono 100w, nema wow faktor, kupuje na duže slusanje, ako malo ubijeÅ¡ cenu prodaćeÅ¡ ga za iste pare u sluÄaju da ti se ne dopadne,

tako da ništa ne gubiš...

Link to comment
Share on other sites

Jimmy, za Naim sa dyn ne znam, ali primare i30 je viÅ¡e nego odlicno radilo sa conture 1.3 koji su vrlo slicni focusima koje imaÅ¡, pojacalo je neutralno sa sjajnom separacijom , velika zvuÄna slika,dual mono 100w, nema wow faktor, kupuje na duže slusanje, ako malo ubijeÅ¡ cenu prodaćeÅ¡ ga za iste pare u sluÄaju da ti se ne dopadne,

tako da ništa ne gubiš...

 

Jimmy, za Naim sa dyn ne znam, ali primare i30 je viÅ¡e nego odlicno radilo sa conture 1.3 koji su vrlo slicni focusima koje imaÅ¡, pojacalo je neutralno sa sjajnom separacijom , velika zvuÄna slika,dual mono 100w, nema wow faktor, kupuje na duže slusanje, ako malo ubijeÅ¡ cenu prodaćeÅ¡ ga za iste pare u sluÄaju da ti se ne dopadne,

tako da ništa ne gubiš...

 

Ja sam to odavno predlozio  i zato nisam pisao na temi  da se ne bi ponavljao  , .ali neka ga , najbolje lekcije u zivotu  se placaju iz svog dzepa . To je neminovno za mladu i uzavrelu krv zeljnu promene 

Link to comment
Share on other sites

Nisam ja nikakve greske platio :D Moon je imao prelepu cenu, u to vreme se polemisalo oko i30 ili eci3 i kao smo zakljucili da uzmem moon-a. Nisam se ja nikako pokajao, svidja mi se kako radi i nauzivao sam se u njemu panje bas u tome i fora, menja mi se. I naginjem ka naim-u :)

Jos jedan buduci republikanac :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...