Jump to content


Grgotanje


slobodan_ns

Recommended Posts

U pitanju je Aiwa nsx- r30

 

Linija normalno radi, aux i radio, samo cd ne radi, verujem da je problem do cd-a. Sta vi mislite? i Kako da resim problem?

 

https://www.youtube.com/watch?v=OlpjYNZSX2w

 

i da napomenem, znaci to grgotanje se cuje samo tih 8-9 sekundi kada se pali. i to je to, ona grgoce i ako aux bude ostavljen zadnji na gasenju ili radio svejedno, ona grgoce pa grgoce ne bitno sta je zadnje ostavljeno, nemojte da mislite da je ostavljeno na cd pa da zbog toga grgoce.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Popizdeo sam danas i odneo u servis, pitao sam da mi jave cenu pre nego sto pocnu da rade, i kada su mi rekli, 1500 CD i 1000 din da mi urade kasete, samo sam se nasmejao i rekao da ne rade nista. Kada sam doneo kuci liniju upalio sam je i vise se nije culo grgotanje, ne radi mi cd i kasete, ali mi radi aux i FM radio, to mi jedino i treba, tako da sam se resio muka, smetalo mi je samo to grgotanje a to sam resio za dzabe :banana

Link to comment
Share on other sites

ranije je u normalnim servisima, skoro svim, postojalo nesto sto se zvalo kao konstatacija kvara. I to je kostalo koliko se secam ne vise od 20 DEM. Ko nije bio spreman na to, u to vreme uobicajeno i opste prihvaceno pravilo, njegov uredjaj se nije ni primao na pregled i dalju popravku...

Link to comment
Share on other sites

ranije je u normalnim servisima, skoro svim, postojalo nesto sto se zvalo kao konstatacija kvara. I to je kostalo koliko se secam ne vise od 20 DEM. Ko nije bio spreman na to, u to vreme uobicajeno i opste prihvaceno pravilo, njegov uredjaj se nije ni primao na pregled i dalju popravku...

Sada je u većini taj i takav pregled besplatan i ne kreće se u popravak pre nego što vlasnik uređaja pristane na ponuđenu cenu i sadržaj popravke. Pregled se naplaćuje samo u specialized service-ima.

Link to comment
Share on other sites

Znam, da danas nistanije normalno, :) ali zamislite da neko od nas radi u servisu?

i da mu dodje 5-6 ljudi koji zele da se uredjajpregleda besplatno? Koji bi ucinak bio za taj dan i koliko bi se zaista zaradilo na osnovu utrosenog vremena? Verujem da niko na to ne bi pristao...

hteo sam da kazem da se bez naplate radnog vremena pregleda uredjaja, mesecno moze nagomilati i do 4-5 dana "besplatnog pregleda" i prema tome neplacenog vremena, sto nije fer.

.

A onda to ima za posledicu potencijalno nadoknadjivanje izgubljenog novca kroz razlicite oblike. lako je zamisliti i koje.

Tako da to istvari generalno utice na losu eticku postavku stvari i to na obe strane i onih koji zele da se nesto poravi i servisera.

.

Nista specijalno samo jedna mala opservacija :)

Link to comment
Share on other sites

mislim da se seviseri izrabljuju, u oskudici pristaju na sve, prakticno su ucenjeni i rade jeftino,

a ljudi donose svakojake sprave cesto i bez namere da to daju na popravku, a onda se "grebu" za besplatnu informaciju.

Pa onda to nose dalje ili sami popravljau...

To bi se po mom misljenu dramaticno smanjilo kada bi famozni pregled uredjaja bio naplacivan makar i kao simbolicnih 2 pakle cigareta 400-500 din...

.

Pitam se zasto se ne ponasaju tako kada obole od neke bolesti?

Ili kada su ukljuceni u pravosudni sitem?

Veoma je slicno ili identicno sa eticnkog stanovista - jedino je masa novca i zivotnog vremena razlicita u ovim slucajevima

:)

cheers

Link to comment
Share on other sites

Smesno je to, sto sam liniju paltio 3000 dinara, a za nepotrebne stvari kao kaesta koja je zaostala i audio cd koji vise neko ne koristi! to sam hteo da popravim cisto eto tako radi reda, nisam znao da ce da kosta 2500 din... i da se razumemo, nije je servisirao nego je samo konstatovao kvar, pregled se ne naplacuje!

 

Inace grgotanje se vratilo u medjuvrmenu. Dali neko moze da mi objasni kako da iskljucim cd? u smislu da otkacim neku zicu da linija ne prepoznaje cd da mi ne grgoce vise?  naravno pitam samo dali je tako nesto moguce posto se ne razumem?

Link to comment
Share on other sites

Koje dzabe kada LINIJA KOSTA 3000 din alo druze, za juga kupis za 300 evra a deo za yuga i ruke izadju 500 din o cemu pricas!? treba da platim servis isto koliko i liniju e to zajebi, nisam dosao ovde da se raspravljam o poslovima koji serviseri rade, nego sam dosao da potrazim pomoc. Dali neko mozda mi da odgovor na ovo pitanje?

 

 

Inace grgotanje se vratilo u medjuvrmenu. Dali neko moze da mi objasni kako da iskljucim cd? u smislu da otkacim neku zicu da linija ne prepoznaje cd da mi ne grgoce vise?  naravno pitam samo dali je tako nesto moguce posto se ne razumem?

Link to comment
Share on other sites

Отвориш га и нађеш жице које воде до ЦД-а. Њих откачи Ñа које год Ñтране хоћеш. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...