Jump to content


Niskobudžetni cd plejer


blizanci

Recommended Posts

Pozdrav, drugari!

 

Zamolio bih vas za pomoć oko izbora cd plejera za male novce. Apsolutno sam laik Å¡to se tiÄe audio tehnologija, ali volem lep zvuk  ^_^. Imam pojaÄalo Denon DRA-285 uparen sa Infinity Reference 11i zvuÄnicima. Gledao sam neke plejere na oglasima, pa mi recite vaÅ¡e miÅ¡ljenje:

- Yamaha CDX-730 - 30 evra;

- Philips CD 910 - 35 evra;

- Sherwood 3030R - 30 evra;

- Denon DCD-335 - 2000din

 

U krajnjoj liniji, ima li svrhe kupovati plejer u ovom cenovnom rangu, tj. koliko dobijam u kvalitetu zvuka u odnosu na ovaj trenutno sa raÄunara. Kontam da bi zvuk kudikamo bio bolji, ali opet da pitam. Ako imate joÅ¡ neku preporuku/savet bio bih vam jako zahvalan!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Juce sam prodao moj i zbog toga nisam hteo da ucestvujem u temi .Imao sam ONKYO DX 6620 i to je po meni radilo i vise nego dobro.Ozbiljan plejer za malo love. Imas jedan komad na oglasima ; http://www.kupujemprodajem.com/Onkyo-DX-6620-21326568-oglas.htm?filter_id=20414058Inace sam svoj prodao iskljucivo zbog boje ! Vizuelno mi se nije uklapao.

post-30486-0-38527400-1429519618_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Dragi svi, 

ovih dana se bavim raskrcavanjem, prodajom i poklanjanjem uredjaja koji su se nagomilali i prave smetnju. 

U tom smislu, hocu DAC da sibnem u neki CD plejer i sa malo rada (busenje, rca, optika i sl) napravim masinu u koju ce lepo da sluzi i kao cd player i kao dac (sa ulazima za dig. signal od kompa, svakako). 

Dakle, koristim CD plejer i kradem dig. signal za dac od istog - dva uredjaja u jednom. 

Trebao bi mi plejer koji pruza dve stvari:

  1. Dobar transport i dig. signal;
  2. dovoljno mesta da u isti moze da se smesti dac (recimo, Lampucera) sa sve trafoom od 30VA.

Budzet za ovo bi bio okvirno 30, ali moze i da se rastegne do 50 eura. 

Najljubaznije molim za savet na osnovu iskustva (primarno - da je clanu poznato da je dig. signal iz filtera odlican). 

Vazno: poznati su mi svi plejeri iz Marantz/Phiips skole sa pregrst prostora unutra, ali ne i kakvim kvalitetom dig. signala raspolazu.

Veliko hvala i srdacan pozdrav,

GS

p.s. administracija... nisam pokrenuo novu temu da ne gusim Forum, jer racunam da je ova tema pogodna u ovu svrhu.

Link to comment
Share on other sites

Evo sta je bilo na lageru... CD, risiver, zvucnici. Otislo kod najboljeg drugara, da uziva dok lisce opada. 

Ranije sam nesto i poklanjao na forumu i na kup. prod. Kad sam nekom liku poklonio plejer na kup. prod. pitao me da se nadjemo u gradu (tj. da mu donesem na kucnu adresu)??? Dok sam jednom poklonio biciklo, pa me pola sata ispitivao u kakvom je stanju i da li ima rdje po ramu???

Ovako... next time, prvo Ston-a obavestam o poklonima! 

Link to comment
Share on other sites

Dragi svi, 

ovih dana se bavim raskrcavanjem, prodajom i poklanjanjem uredjaja koji su se nagomilali i prave smetnju. 

U tom smislu, hocu DAC da sibnem u neki CD plejer i sa malo rada (busenje, rca, optika i sl) napravim masinu u koju ce lepo da sluzi i kao cd player i kao dac (sa ulazima za dig. signal od kompa, svakako). 

Dakle, koristim CD plejer i kradem dig. signal za dac od istog - dva uredjaja u jednom. 

Trebao bi mi plejer koji pruza dve stvari:

  1. Dobar transport i dig. signal;
  2. dovoljno mesta da u isti moze da se smesti dac (recimo, Lampucera) sa sve trafoom od 30VA.

Budzet za ovo bi bio okvirno 30, ali moze i da se rastegne do 50 eura. 

Najljubaznije molim za savet na osnovu iskustva (primarno - da je clanu poznato da je dig. signal iz filtera odlican). 

Vazno: poznati su mi svi plejeri iz Marantz/Phiips skole sa pregrst prostora unutra, ali ne i kakvim kvalitetom dig. signala raspolazu.

Veliko hvala i srdacan pozdrav,

GS

p.s. administracija... nisam pokrenuo novu temu da ne gusim Forum, jer racunam da je ova tema pogodna u ovu svrhu.

Kuc kuc... ima li nekog da posavetuje?

Link to comment
Share on other sites

Nisam dobro shvatio.

Jel ovako?

CD player koji cita CD medijume.

U CD player ugradjen  DAC  ( npr Lampucera)

Taj DAC reprodukuje dig signal sa  CD playera u kome se nalazi i  eventualno neki drugi  Dig (  opticki) signal. CD ne salje analogni signal vec samo  preko ugradjenog DACa.

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Da   li treba i USB signal da reprodukuje.?

Link to comment
Share on other sites

Tako je.

DAC da ide u CD plejer i ''krade'' dig. singal is istog. Takodje, DAC ima id opt./coax. ulaze (to cu da sredim lako). USB nije potreban.

Vazno je (posto nemam osciloskop) da je neko na Forumu radeci sa tamo nekim plejerom video da ima savrsen dig. signal iz filtera. Takodje, da doticni plejer ima mesta da udomi dac itd.

Hvala, Siroma!

Link to comment
Share on other sites

Ne vidim razlog za takvo nesto ali ajde, razmislicu.

Predlazem da zaobidjes SPDIF i radis sa I2S  signalom.  Iz vise razloga.

Meni je interesantnije da  u dobar CD player ubacim SPDIF (I2S, USB) signal i unutra neki sklop koji ce I2S podmetnuti DACu CD playera pa da imam CD koji radi i kao DAC.

Edited by siroma
Setih se necega
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...