Jump to content


Infinity Reference 61i + AV resiver


novel

Recommended Posts

Pozdrav svima na forumu i ovo je moj prvi post jer ne vredi vise da googlam, mnogo sam gledao, slusao i citao i sam manje znam nego na pocetku 

 

Pre nekoliko dana sam dobio zvucnike Infinity Reference 61i i moje muke pocinju jer nisam siguran da mogu da ih uparim kako treba. Hteo bih da uzmem neki AV resiver u vrednosti oko 250e  pa sam malo gledao i ovo sto sam pronasao je sledece :

Sony str-dh520

SONY STR-DH550 * malo preko limita

Yamaha HTR-4065

Harman/Kardon Avr 151

Pioneer VSX-424-K ili 422

 

Zanima me Vase misljenje sta bi bilo od navedenog najbolje i da iskoristi potencijal zvucnika koje bi postavio kao front. Inace pojacalo ce da se koristi za slusanje muzike i gledanje filmova. Takodje bi hteo da uzmem i subwoofwer za koji bi mogao da se opruzim do nekih 100e, kao i centralne i zadnje zvucnike kad bude bilo para. Mozda neka preporuka za subwoofer ??

 

Nasao sam na KP i jedan centralni zvucnik pa nisam siguran da li bi legao sa postojecim frontovima
http://www.kupujemprodajem.com/Infinity-Primus-center-21110378-oglas.htm?filter_id=20408166

Ukoliko imate neki savet bio bih veoma zahvalan

Pozdrav  ;-)

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja imam stariji model Infiniti 60i. Ne znam koje su razlike u odnosu na 61i ali mislim da ces imati problem da nadjes odgovarajuce pojacalo jer su ove Infinity kutije teske za pokretanje i da bi svirale kako treba, traze puno snage. A pod tim mislim: puuuuno snage. Nisam vise siguran ali mislim da su 61i bile napravljene da mogu lakse da se pokrecu .. .ali nisam siguran. Ako je to tacno, onda mozda taj problem i ne bude bio toliko kritican.

To dalje znaci da ces u zadatom budzetu tesko pronaci nesto sto je i dobro i dovoljno jako. Ali probaj ... podji od toga da nista ispod 100W po kanalu ne dolazi u obzir ...

Kada su AVR u pitanju, obrati paznju kako deklarisu izlaznu snagu. Obicno je ta deklarisana snaga merena samo sa jednim opterecenim kanalom. U praksi medjutim ti ces sa tim AVRom gurati 3 ili 5 kanala i onda ce snaga koja stoji na raspolaganju biti dosta manja. To treba da uzmes u obzir pri izboru.

Link to comment
Share on other sites

Hvala na odgovoru, vec vidim da moram da dizem limit za AV pa onda subwoofer kad budem skupio ostatak...

Mozda neko ima neki savet do 400e ?

 

Trenutno mi u oko upada 

Pioneer vsx-828 

, a nasao sam i na oglasima i jedan Pioneer vsx-924 za 400e !?

 

Mozda neko ima i neki drugi predlog ?

 

Hvala 

Link to comment
Share on other sites

Prvenstveno mi je HDMI trebao zbog povezivanja trenutnog a i ubuduce, a i noviji reciveri imaju podrsku i za DLNA, sto mi se pokazalo jako korisno jer sam filmove pustao direktno iz menija preko TV-a (LG konkretno). Iz tih nekih razloga sam i gledao recivere novije generacije. 

Ovi predlozi koje mi je rokijana  savetovao mi imaju jedan nedostatak koji se ne tice audio performansi, vec vizuelnog ugodjaja. Naime sva tehnika u kuci mi je crne boje, a ovi su svi srebrni. Ne znam kako bi izgledao taj kontrast.. Koje su to prednosti tih  starijih recivera u odnosu na ove novije, aj na primer taj vsx-924?

 

DejanM sta mislis pod tim ukrotiti bas? Zar 150w nije isto kod svih recivera ili ima i tu neke cake. Konkretno onaj Pioneer vsx-924 ima deklarisanih 150w na 6 oma zvucnicima, isto kao i ovaj Marantz koji je u predlogu gore. Da li oni razlicito prenose snagu na zvucnike ?

/* Posto je oglas izbrisan u pitanju je bio Marantz-SR8500 */

 

Pozzz

Link to comment
Share on other sites

Prüblem je kako se meri snaga kod AVR. Proizvodjaci obicno opterete samo jedan kanal (ponekad i dva) i onda izmere na izlazu snagu. U stvarnosti medjutim nikada ne radi samo jedan kanal vec svih (u ovom slucaju) 7 ili 5. Zbog toga je raspoloziva snaga u stvarnim uslovima dosta manja od deklarisane.

 

Od ova dva AVRa, ako se ne varam Pioneer ima class D pojacala - sto pri istoj velicini napojnog trafoa daje vecu izlaznu snagu, zbog boljeg iskoriscenja u odnosu na class AB. Zato bih ja gledao u te AVR: Pioneer, Sony, Rotel, ... 

Link to comment
Share on other sites

Evo mog primera: ja imam Denon AVR-3313, koji je deklarisan na 160W na 6 ohma (ako me secanje ne vara). Posto kod mene rade 3 kanala (2 kanala pokrecem pomocu odvojenih izlaznih pojacala), onda je njegova realna sbaga, kojom pokrece 60i, negde mozda oko 90tak w po kanalu. I to je donja granica prihvatljivog. Kada recimo slusam tiho, onda ta kombinacija ne svira dobro. Infinity su lenje kutije i ne preterano glasne i zvuk je potmuo, bez dinamike i taman. Kada pocnem da odvrcem volume onda se jasno cuje kako kutije pocinju da sviraju kako treba. Kada odvrnem volume blizu pola onda to lici na nesto ... 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Poštovani Deane da li još slušate Infinity reference 61 Mk2 zvučnike.I da li bi Harman Kardon pojačalo bilo dosta snažno za pokretanje tih kutija.Specifikacije 120w na 8 0hma i 150 na 4,čak i 220 punom snagom i opterećenja.Ili da gledam Jbl.To je ista firma ako se ne varam.Harman kompanija.Kakav je vaš savjet i preporuka.Hvala.l.p.Goran.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 2.2.2021. at 20:39, Narog said:

Poštovani Deane da li još slušate Infinity reference 61 Mk2 zvučnike.I da li bi Harman Kardon pojačalo bilo dosta snažno za pokretanje tih kutija.Specifikacije 120w na 8 0hma i 150 na 4,čak i 220 punom snagom i opterećenja.Ili da gledam Jbl.To je ista firma ako se ne varam.Harman kompanija.Kakav je vaš savjet i preporuka.Hvala.l.p.Goran.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk
 

Ja sam svoje Infinity poklonio kumu pre nekoliko godina i sebi kupio nove B&W, isto podnostojece. I to sada radi dosta bolje (govorim o zadnjim zvucnicima).

Sto se tice HK ... Tesko je ovako reci jer to nije dovoljno informacija da bi se na osnovu njih moglo unapred prosuditi. Trebalo bi znati kako se ponasa izlazna snaga tog HK u odnosu na frekventni raspon, kako se ponasa distorzija u odnosu na snagu, kakav je dumping faktor, itd. Trebalo bi da je dovoljno jer 150W na 4 Ohma nije malo ...

Ja sam ranije imao HK AVR, ne secam se vise deklarisane snage ali je bio najveci AVR u HK ponudi tada. To je radilo bolje sa Infinity nego ovaj Denon ali isto ne nesto posebno dobro. Da bi ovi Infinity sijale treba stvarno mocno ali i dobro pojacalo. Pada mi na pamet recimo neki stariji model Krella ili tako nesto ...

Sve ovo se donosi na Infinity model 60i. Ti imas 61i - pa je moguce da postoje odredjene razlike u odnosu na moje bivse zvucnike.

Link to comment
Share on other sites

Ma ne ja sam u fazi nabave.Iskočile su mi 3 firme,to gledam preko oglasnika, second hand.Zvučnici su dosta stari moram da vidim u kakvom su stanju,i da li je što promjenjeno,..Imam taj Harman koji ne koristim previše.A Jbl es90, Infinity reference 61mk2, ti modeli to su kompanije u vlasništvu Harmana ...I jedan Bowers Preference 6, e taj me model najviše intrigira.Kakva su tvoja iskustva sa tim Bowersima i Harmana??I vidim reakcije na Klipsch forumu da je model Hereshy odlična kombinacija za Harman Kardon.E sada ih preslušavam cijene su 300-400eura.A Hereshy nema nigdje i puno su skuplji 800-1000 eura.Dobro ću vagati pri kupovini.Inače imam još jedno pojačalo Marantz pm 66sei, Yamaha network playera,Sony cdp,kabele Qed clerway, ništa posebno,Mislio sam i Dac da nabavim Toppinga, Cambridge audio,Od muzike Slušam Latin Jazz, Classicu Prog rock, soundtrack.Soba mi je 35 - 40 kvadrata. Slušam cd, flac HD,dab, Deezer ...

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

JBL ES serija nije bila dobra i to ti ne bih preorucio. B&W Preference 6 su najmanje 20 godina stari - isplati li ti se investirati u tako stare zvucnike ? Oni ce doduse bez problema da rade u prostoru koji imas i sa pojacalom koje imas, jedino sto su poprilicno stari. Mozda ako ti ih neko malo osvezi: zamena kondova, ozicenja, itsl.

 

Link to comment
Share on other sites

Navodno je promijenio ferofluid u tweeteru.Prvi vlasnik Bowersa .Da su extra stanje,ali stari su... Infinity reference 61 Mk2 isto stari ali ,A po kažeš na Jbl e seriju..??Za nešto bolje trebalo bi uložiti 1000 eura.Klipsh mi je tu negdje novi rp-. 8000.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Moja audio sistem je dosta stariji,tu negdje vrijednosti,po modelu 400,500, eura.Stalno se vrtim u krug nikako da napravim iskorak.Hifa je skup hobi,sport.Stariji zvučnici znači više ulaganja.. Kupiti ću nešto što mi bude ugodno za slušanje.A baš krš mi ne treba..

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

18 minuta ranije, Narog said:

Moja audio sistem je dosta stariji,tu negdje vrijednosti,po modelu 400,500, eura.Stalno se vrtim u krug nikako da napravim iskorak.Hifa je skup hobi,sport.Stariji zvučnici znači više ulaganja.. Kupiti ću nešto što mi bude ugodno za slušanje.A baš krš mi ne treba..

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk
 

Mislim da je to dobra odluka. Protegni se na jedno 1000 eura i kupi, ako ne nove, onda bar nesto novije zvucnike. Ostalo sto imas je ok - to nije Hi End ali moze lepo da svira.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...