Jump to content


HI - END Zvucnici i ostala audio oprema proizvodjaca za koje smo malo culi a koji dosta toga imaju da kazu


suca77

Recommended Posts

@Dejane,ko voli nek izvoli,nije to tako straobalno,svojevremeno nisam stavljao poklopac na Exposure 3010S2 kod fine tuninga phono kartice za MC zvucnicu,jedino sam otkacinjao napajanje,kad sam nasao sto mi je odgovaralo,vratio sam poklopac....al sto kazes i to moze vremenom da do&xzdi,pa krene covek drugim putem..ili ako hoces i dalje komfor,placas modernu spravu,ili uzimas pod misku rizik jedne vintage sprave iz vremena gde je to sve bilo jos sasvim normalno....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 85
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pricao sam juce  sa  drugarom a ujedno i nasim kolegom Userom  i pogledao sve slike  sa 

THE 2015 MUNICH HIGH-END SHOW

 

. Puno je tu bilo brand - ova za koje  sam prvi put u zivotu cuo

 

Prokomentarisali  smo  i pretresli  uzduz i popreko skoro sve sobe  sa sajma po  slikama   i moje glavno pitanje je bilo  koja su 2 - 3 najbolja zvuka  bila.  a odgovor starog lisca koji veoma dobro cuje su bila. Na prvom mestu i  ubedljivo  sistem sa Tad - ovima http://theaudiotraveler.com/2015/06/21/high-end-2015-tad-labs/   i njihovom elektronikom  a na drugom mestu  zvucnik koji bi definitivno voleo da imam u sistemu Classic Audio loud speakers ( nikad cuo ) sa nekim lampama ( nikad cuo) 

 

http://theaudiotraveler.com/2014/10/23/rmaf-2014-the-classic-touch/

post-11928-0-72176400-1434985834_thumb.j

post-11928-0-70028800-1434985989_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Danas sam kod drugara slusao Dynaudio Xeo 6 system.

http://www.dynaudio.com/home-audio/xeo/

Cena je nekih desetak hiljada eura. Kao izvor smo koristili neki stari Technics CD player koji je coax kablom bio zakacen za master zvucnik. Drugar planira da kupi nesto bolje ali ceka da prvo dobije Xeo Hub - Dynaudio jos nije poceo da ga proizvodi. Takodje koristi nov Panasonic TV kao streamer. Uglavnom slusa klasiku preko App (koju je instalirao na TVu) Berlinske Filharmonije. Zvuk je sasvim OK a slika je odlicna.

Na mene su ovi Dynaudio ostavili dobar utisak. Mozda su malo preskupi i mozda nemaju onu eksplozivnost koju imaju recimo srodni (po konceptu) Avantgarde Acoustics Zero (kostaju isto koliko i ovi Dynaudio). Ali imaju dobru prostornost, u stanju su da reprodukuju detalje na zavidnom nivou, nema nikakvih artefakata koji bi ukazivali na neki veci izvor izoblicenja. Zvuk je neutralan ali dinamican. Zvucna slika odlicno izbalansirana. Slusali smo klasiku (Sostakovic) i kod slozenijih delova raspored instrumenata u prostoru je bio dobar. Solo violina deluje verno, nivo transparentnosti dobar, tako da veoma opusteno mozete da se udubite u ono sto slusate.

Igrali smo se malo sa strujnim kablovima. Stavili smo Lapp sa Furutech uticnicama umesto sporetskih koji se isporucuju uz ove zvucnike i zvuk je postao nesto otvoreniji sa malo vise detalja. Nije to bila dan-noc promena ali se cula razlika. Drugar, koji nije verovao da strujni kabl ima bilo kakve veze sa reprodukcijom zvuka, ostao je prilicno zbunjen. Bio je jos zbunjeniji kada sam mu rekao koliko kostaju rodijumske Furutech uticnice, koje sam mu preporucio ... :smile:)

Sve u svemu, koliko moze da se zakljuci nakon par sati slusanja, ovo je veoma praktican sistem narocito za one ljude (zene ?) koji ne zele gomilu kablova i uredjaja u svojoj dnevnoj sobi. Pored toga, nivo reprodukcije je veoma dobar i zadovoljice prohteve i potrebe velike vecine ljubitelja muzike. Ja licno sam uzivao slusajuci ga ne nasavsi mu nikakvu vecu manu. Meni mozda nedostaje nesto od one ultimativne transparentnosti, koju imaju vrhunski sistemi, ali to je jedna sasvim druga prica ...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ako ste culi za cuvenu firmu Rogers a ja sam nekada davno imao njihov model Rogers studio 1.E ove je nastavak te pricehttp://www.markhennessy.co.uk/rogers/ls59.htmA nesto slicno je u to vreme imai I Spendor a jos neke firme u Englaskoj.Cuveni Rogers LS3/5A je bio u vise izvedbi .

Zahvaljujem na linku.Davno ne proÄitah sa većim interesovanjem nesto o hifi.Nadahnuto pisanje o liÄnima iskustvima.Bilo mi je interesantno Äitati o izradi zvuÄnih kutija.Koristio sam godinama linovu verziju ls3/5a linn kan.Izrada kutija je nesto sto je oÄigledno bilo cenjeno od strane linn pa su se kutije i porucivale od njih,a radila se modifikacija b110 i koristio drugi visokotonac i drugacija skretnica.Lepo je bilo procitati o izradi kabineta na nacin koji je napusten, osim casnih izuzetaka.Äitao sam nedavno jedan stari komentar u vezi toga da se nije moglo zaraditi mnogo na zvucnicima zbog kompleksne proizvodnje i puno radnih sati...danas sa danasnjim cenama gde ti neko proda nikakav zvucnik za 2000e to smesno zvuci, nekad se za mnogo manje para morao proizvesti odliÄan zvucnik,poput Rogersa.

Link to comment
Share on other sites

Ako ste culi za cuvenu firmu Rogers a ja sam nekada davno imao njihov model Rogers studio 1.E ove je nastavak te price

http://www.markhennessy.co.uk/rogers/ls59.htm

A nesto slicno je u to vreme imai I Spendor a jos neke firme u Englaskoj.Cuveni Rogers LS3/5A je bio u vise izvedbi .

 

Jesam cuo za Rogers. Slusao sam i cuveni 3/5 i original i diy. Slusao sam i Harbeth 3 i Spendor 3/5 u nekoliko verzija. Svi sviraju dovoljno razlicito da nikako ne stoji prica da neka naredna verzija "mora"da svira isto , dobro ili bolje. Tako to ja vidim.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 month later...
On 4/9/2015 at 2:04 AM, Viktor_alive said:

 

Paradigm je malo poznat kao brend u Evropi. Od onoga sto se godinama moglo procitati o njima, utisak je da su manje-vise "value-oriented" proizvodjac, sto je i prirodno jer su u srednjoj i nizoj srednjoj klasi i postizali najvece uspehe. Ekvivalent Fiata, recimo. Brend kao i svaki drugi, nista manje ili vise interesantan. Kod ozbiljnijih audiofila s one strane okeana puno manje cenjen nego Dynaudio.

Bas obratno. U Americi su Paradigm zvucnici i tekako cenjeni.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Tako je. Odlično se slažu i sa tranzistorskim i sa lampaškim pojačalima. Potreban je kvalitetan izvor i kvalitetan snimak. Stiče se utisak da   blistaju sa odgovarajućom elektronikom i  snimcima. Posebno je interesantno kako se  čuju  radio stanice, BBC 3, FIP, Jazz24 i sl.

Link to comment
Share on other sites

On 6.2.2016. at 16:35, ciki said:

Tako je. Odlično se slažu i sa tranzistorskim i sa lampaškim pojačalima. Potreban je kvalitetan izvor i kvalitetan snimak. Stiče se utisak da   blistaju sa odgovarajućom elektronikom i  snimcima. Posebno je interesantno kako se  čuju  radio stanice, BBC 3, FIP, Jazz24 i sl.

Ako nije tajna, sa kojim pojačalom ih koristiš?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...