Jump to content


HI - END Zvucnici i ostala audio oprema proizvodjaca za koje smo malo culi a koji dosta toga imaju da kazu


suca77

Recommended Posts

Od nemaÄkog Audioplana sam imao priliku da sluÅ¡am Konzept II – dvosistemac u transmisiji, podnostojeći model sa nekadaÅ¡njom cenom od 5.000 DM.

OdliÄan zvuÄnik, ne preterano zahtevan za smeÅ¡taj u prostoru, ali po pitanju transparentnosti i detaljnosti zaostaje za nekim kutijama sliÄnog cenovnog ranga danas.

Ali Å¡to se tiÄe fazne usklaÄ‘enosti i ostalih faktora koji utiÄu na konzistentnost zvuÄne slike pri raznim glasnoćama i to Å¡to reprodukuje scenu na kojoj su izvoÄ‘aÄi kao zabetonirani u prostoru – :klanjanje

Taj Audioplan Konzept II je mene oborio sa nogu kada sam ga prvi put cuo sa Jadis pojacalom. To je za mene reprodukcija MUZIKE, sa scenom koja je izuzetna ... Drago mi je da se i tebi dopada ...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 85
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Eto, oÄigledno imamo sliÄan pojam o reprodukciji muzike :-)

Ja sam ih probao sa par pojaÄala i sa svima su te kutije radile dobro. Nisam ih kupio samo jer su bile tehniÄki u loÅ¡em stanju; Äak i jedan drajver, tj. membrana na jednom midbasu je bila malo napukla. A bio sam i uslovljen da sa njima kupim neke zvuÄniÄke kablove koji mi nisu bili interesantni.

Posle sam naleteo na još jedan par, ali već sam imao druge/bolje, tako da Audioplan ostaje za neko drugo vreme…

Ali je oÄigledno firma za veliki respekt.

:cheers

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Znam da si uzeo Mayerov 300B i zaboravih da te pitam kako si zadovoljan ... A vidim da jesi. On stavlja odlicne delove a zna sta radi. Meni se njegov zvuk isto jako dopada ...

 

Sto se Haignera tice ... tu ne delim tvoje misljenje bas sasvim. Slusao sam njegove trosistemske podnostojece (sa Mayer elektronikom) kao i njegove "lavore" u par navrata i to meni nije sviralo. Mozda bi trebalo to vise slusati ali mi na prvu loptu nije leglo ... Trenutno se u Becu privatno prodaju vec duze vremena jedna starija trosistemska Haignerova konstrukcija za normalne novce ali nikako da se potrudim pa da odem to da poslusam. Ako si zainteresovan evo link:

http://www.theaudioeagle.com/gear%20for%20sale.html

 

s obzirom da si u becu, ja bih na tvom mestu pozvao haignera i zakazao slusanje njegovih studijskih monitora koji su bazirani na visatonovim aluminijumskim drajverima. imaju dva mid basa i jedan visokotonac u nekoj cudnoj vrsti transmisije u kojoj ova dva midbasa imaju razlicit loading.

 

meni je to bio neverovatno dobar zvuk za tu vrstu zvucnika. moguce je da samo malo zakrzljao i ne pratim novitete ali ovo je redak primer studijskog zvucnika koji je jako zabavan za slusanje i poseduje onu vrstu muzikalnosti koja se obicno ne asocira sa takvim kutijama.

Link to comment
Share on other sites

Hvala na sugestiji. Nisam znao za taj Hagerov monitor. I Trenner&Friedl imaju jedan interesantan monitor, zvali su me da odem u njihov stan i da ga cujem ali nikako da to uradim ... malo sam se i ulenjio, malo obaveze a malo i DIY monitori koji se trenutno nalaze kod mene na slusanju sa starim Vifa driverima, jednostavnom skretnicom sa Wima MKP10, ... - ali sviraju sasvim OK.

Link to comment
Share on other sites

Hteo bih da pomenem par zvucnika koji su mi se zbilja dopali ali koji nisu ni nepoznati niti spadaju teoretski u tu Hi End ligu. Radi se o novim B&W CM6 S2, sa cenom od nekih 2000 eura za par.

 

Slusao sam ih u par navrata i to oba puta sa pojacalima koja pripadaju nekoj srednjoj klasi integralaca (Heed i Naim) - znaci nista egzoticno, basnoslovno skupo i nedostizno dobro, vec obicni integralci u klasi do 1000 eura. I to je sviralo zbilja jako dobro. Ono sto me je posebno privuklo bili su visoki: detaljnost koja je pri tom posedovala finocu, otvorenost bez ostrine i utisak da u visokom podrucju nije ostalo nista sakriveno. Mozda je pridev "svilenkast" dobar opis reprodukcije visokih, pri cemu nije bilo "topline" koja cesto u stvari ukazuje na neku vrstu izoblicenja. Srednji su bili prirodni - glas je zvucao kao da je tu, sto je ukazivalo na visok stepen transparentnosti. Bas je bio OK za tu vrstu kutije. Ovi B&W's sviraju tako da daju vernu reprodukciju (ono sto obicno pod tim podrazumevamo ) ali imaju jos nesto dodatno: fini detalj i dobru dinamiku tako da je zvucna slika ziva, otvorena i lako vas uvlaci u muzicko desavanje.

 

 

 

 

post-8717-0-73014800-1434610130_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

@Dejane,koji je Heed integralac bio u pitanju? solo il je bio sa externom sekcijom napajanja?..Heed je izbacio novi integralac "Elixir",vizija odavno izasla iz mode "one-box-solution",umesto skupljanja crnih kutija :1038:,ugradjena phono sekcija,pojacalo za sluske isto ima u sebi i to izuzetno dobrog kvaliteta (ako mene optika ne vara,ono na slici je CanAmp+QPSU=modularna serija)..

 

nova Heed Thesis serija-zabranjeno voce za ljubitelje Naim CB-a :)..ovo samo za hard core fanatike :xmas

 

www.heedaudio.hu

 

 

post-9700-0-26954200-1434617162_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

 http://thesis.heedaudio.com/ uf ovo je bas za parenje ociju za svakog hrombaperasa u srcu,nisam video,kompletan dizajn je naimolik ocigledno je tu i ciljna grupa.Na pfm ima dosta zajednickih postovolaca.Ja sam okasnio jednom prilikom za napajanje za sondeka i i ovaj head amp mi je gotivan.Nisam imao priliku ali bi rado poslusao heed,da nema to u Szeged-u pre nego dignu ogradu na ovaj nas logor. :smile:http://thesis.heedaudio.com/ 

Link to comment
Share on other sites

@sondek:to je iteracija u koju i Naim spada sa jos nekim brendovima iz te britanske skole ..al nesto je to drugacije u odnosu na to,i vrh vrhova te skole,barem prema hard core sektasima  :1038:,al to je po principu svaki cigo svog konja hvali :)

nemas to u Szeged,nema dealera u HUN,jedino direktno kod proizvodjaca,ili preko stranjskih dealera,sa cenovnim efektima koje ne treba da podvlacimo..

Link to comment
Share on other sites

OK, možda nisam shvatio suÅ¡tinu, ali za cifre za koliko se prodaju Heed komponente taj slogan mi deluje kao da su im ciljna grupa „neprikosnoveni ljubitelji muzike“, a ne tamo neki audiofili i „nemoj sluÄajno da ih je prevario neko drugi priÄajući im o decibelima, vatima, hercima…“ nego samo oni može da ih varaju – subjektivnom procenom svega i svaÄega. :thumbsup2

 

Ne bih da trujem ovu zanimljivu temu, ali te firme neki put stvarno preteraju sa sredstvima kojim otimaju svoj deo kolaÄa.

Edited by den!s
Link to comment
Share on other sites

Upravo karakteristikama se i najvise varaju naivni.Audiofili zaista njima cesto robuju,a hiljadu puta potvrdjeno da nisu garancija dobrog zvuka,a manipulacije brojevima su opste poznate stvari.I slogan i sve napisano mi se vrlo svidelo,ima nas dosta kojima brojke malo znace.

Link to comment
Share on other sites

Upravo karakteristikama se i najvise varaju naivni.Audiofili zaista njima cesto robuju,a hiljadu puta potvrdjeno da nisu garancija dobrog zvuka,a manipulacije brojevima su opste poznate stvari.I slogan i sve napisano mi se vrlo svidelo,ima nas dosta kojima brojke malo znace.

 

To može kod NAD C320, Yamaha A596, i sl…

Ovo je valjda klasa koju ne kupuju poÄetnici, već neko ko ima sluÅ¡nog iskustva?

Link to comment
Share on other sites

@Dejane:Thesis phono ima moj drugar,sa Thesis pretpojacalom,4 komada najveca Ion monobloka,aktivni Naim SBL,Xerxes 20/Artemiz 2,Roksan Shiraz,i mozda je to za ovdasnje domoroce(HUN) jedini prodat primerak,nesto se tu ne busaju bas u prsa oko toga..cena,zvanicna je nekih 3-3500 eura (!!)..slusao tu kombinaciju nisam,posto je on na privremenom radu u Zadru,i sistem je poneo sa sobom..on je jako dugo godina koristio i Ion pretpojacalo ,najveci model sto je bio,to sam slusao,al sa nekim ZYX 1000,zlatni namotaji,i to je bilo OK..kad se pojavila Thesis serija,on je to uzeo,i prica o njima sa odusevljenjem..ovo mene malo iznenadjuje,jer od ranijih Heed serija,on nista nije hteo uzimati sebi,a imao je sve kuci....te ranije znam i ja,ovu novu Thesis seriju vec nisam isao slusati,jer mi je muka i povraca mi se od sektasenja sto se diglo tu vec oko Heed-a,a sve to je neovisno,i nije greska idejnog tvorca,koji je inace vrlo korektan covek,jest malo rasejan nekada....najbolje ti je doci poslusati,ili ides u Zadar na letovanje,pa ti ugovorim termin za slusanje tamo :)

Za Thesis seriju inace govore da je drugacija u odnosu na ranije Heed serije,sad hebiga,najbolje to poslusati,pa videti,sve van ovoga je mlacenje prazne slame :xmas

 

PS:sto se komfora tice,to je ciljano za MC zvucnice,podesavanje terecenja je preko jumpera,kao kod Quasar-a,i radi se iznutra ako se dobro secam,MM ima samo 47KOhma/100 pF opciju,ili podesavanje "prema zelji kupca"....Heed je zvanicni uvoznik za Roksan,pa veza za jedan Shiraz nije iznenadjenje,ili recimo Benz-ove,posto je Heed "Zene" u stvari blago modifikovani ACE SL od strane Lukaschek-a po narudzbi Heed.-a...

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Slicno kao i kod Pass Labs XP-15 (4K eura). Ono sto ne razumem jeste cemu uopste sluze ti jumperi pozadi ? Jasno je da se na taj nacin moze podesiti load za zvucnicu ali morate unapred da znate tacno kolika ta vrednost treba da bude. Ako zelite malo da eksperimentisete, onda morate svaki put da ugasite phono amp, da ga raskacite, skinete sa racka i onda promenite vrednost. To uradite dva puta i procice vas volja za eksperimentisanjem.

 

Da bi ste dobili mogucnost da to radite sa prednje strane uredjaja, cime se izbegava njegovo raskacivanje sa sistema, onda morate jos duplo da platite (recimo Pass Labs XP-25 ili Audio Research Reference 2). Jeste da to nije jedina razlika ali je to onda jako puno para. Cinjenica je da ako zelite komfor kod phono ampa onda ispada da 4 K eura nisu dovoljni !!!

 

Ali ima i gore: kod Ayre P-5XE morate jos i uredjaj da otvorite pa da onda direktno na plocici menjate jumpere. Ayre kosta nekih 2800 eura.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...