Jump to content


HI - END Zvucnici i ostala audio oprema proizvodjaca za koje smo malo culi a koji dosta toga imaju da kazu


suca77

Recommended Posts

  • Replies 85
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dosta toga lepog sam cuo za Pardigm zvucnike . Da li  ih mozda neko poseduje ? . Kazu da su ozbiljan protivnik u svakom segmentu cene i klase  bilo kom proizvodjacu zvucnika na  svetu , cak da daju i dosta vise u odnosu na cenu kostanja

 

 

 

Paradigm je malo poznat kao brend u Evropi. Od onoga sto se godinama moglo procitati o njima, utisak je da su manje-vise "value-oriented" proizvodjac, sto je i prirodno jer su u srednjoj i nizoj srednjoj klasi i postizali najvece uspehe. Ekvivalent Fiata, recimo. Brend kao i svaki drugi, nista manje ili vise interesantan. Kod ozbiljnijih audiofila s one strane okeana puno manje cenjen nego Dynaudio.

Link to comment
Share on other sites

Interesantnija bi bila tema ''Hi-End o kome se prica puno i pise se po sve dnevne novine a ne vredi za q...ac'' :D

 

Zvucnici koji su meni ostavili dobar utisak a se malo prica o njima  - Audioplan,Manger,Acustik-Lab,Piega,,Paradigm je svakako neko i nesto u svetu hifija(ne hiendu) ali nazalost samo u proslosti kao i puno ostalih brendova.

Link to comment
Share on other sites

paradigm je americka komercijala, nidje veze. ono kao jamo ovde, ima par boljih modela ostalo Å¡oder.

 

ne znam zaÅ¡to, ali pade mi na pamet i kanadski psb...i oni su mi na vrh spiska...ne može se živeti od njih po stereophile-u, valjda su dobri oglaÅ¡ivaÄi...

Link to comment
Share on other sites

Evo mali doprinos temi sa firmama iz Austrije za koje malo ko zna a koje prave dobre stvari ...

 

Prvi koga bih pomenuo jeste Thomas Mayer:

http://vinylsavor.blogspot.co.at/

On je dugo godina bio poznat u DIY krugovima (on zapravo zivi u Nemackoj) ali je u proslosti bilo par pokusaja da se napravi firma u kojoj bi on bio glavni konstruktor. Na zadnjem HiFi sajmu u Minmhenu se konacno pojavio sa firmom koja nosi njegovo ime i sa citavom serijom proizvoda koji su namenjeni trzistu. Pravi odlicne stvari: lampe, odlicni delovi, dobar kvalitet izrade i to zvuci zbilja dobro. Jako fini neutralni zvuk ...

Druga firma koja je vredna pomena jeste becka: Trenner & Friedl:

http://www.trenner-friedl.com/

Ova dvojica (jedan Beclija a drugi iz Graza) prave zvucnike. Model zvucnika pod imenom Ra je nesto najbolje sto sam cuo u zivotu. Medjutim imaju i manje uspesnih modela - recimo Isis je razocarao u svim segmentima reprodukcije. Bilo bi mi jako interesantno cuti Ra sa Thomas Mayer elektronikom ali na zalost jos nisam imao prilike ...

Treca firma, koja nije nepoznata, je svakako WLM. Saradjivali su sa srpskim konstruktorima a najvise sa Trafomaticom. Najpoznatiji su medjutim po proizvodnji zvucnika. Njihova nova serija zvucnika u mnogim elementima nadmasuje prethodnu generaciju proizvoda i zbilja predstavlja izuzetne proizvode.

Hauer je lik koji pravi vec godinama gramofone. Ima nekoliko modela ali ih pravi i po narudzbini

http://www.hauer-analog.at/

Na zadnjem HiFi sajmu u Becu sam slusao njegovu poslednju kreaciju:

post-8717-0-50208700-1429338035_thumb.jp

Mislim da ovde nikakav komentar nije potreban ...

I na kraju da pomenem jos jednog austrijskog konstruktora po imenu Paltauf. On se vec godinama bori na trzistu i uspeva nekako da opstane. Pravi medjutim dobre sprave.

http://www.paltauf.com/index.php?Bereich=1

Link to comment
Share on other sites

U Nemackoj postoji masa firmi za koje se malo zna a koje prave izvanredne stvari. Pomenuo bih samo jednu, koja se izdvaja po odlicnim proizvodima, razumnim cenama (iako nisu jeftini) i po produkt politici koja mi se svidja: izbacuju u proseku novi proizvod svakih 10 godina. Ja sam slusao sve modele njihovih zvucnika (sto nije tesko jer imaju samo 3) i to sa Jadis i Audio Note elektronikom i to je vrhunski zvuk. Moj licni favorit su male Kantata koje mogu da se nadju za nekih 3,5 K eura za par.

http://www.audioplan.de/

Link to comment
Share on other sites

ne znam zaÅ¡to, ali pade mi na pamet i kanadski psb...i oni su mi na vrh spiska...ne može se živeti od njih po stereophile-u, valjda su dobri oglaÅ¡ivaÄi...

 

Dali si ikada cuo PSB u svom sistemu? Ne znam kakvi su oglasivaci, ali zvucnici su im jako jako dobri, pogotovo za pare koliko kostaju. Slusao sam kod sebe neugledni B6 koji je, iako osetno jeftiniji, elegantno natsvirao jako hvaljeni B&W 685 i neki Monitor Audio (ne znam tacan model). A Synchrony One je stander za svako postovanje, totalno neutralan, tacan, timbralne korektnosti na najvisem nivou i neverovatnog bassa za onako male drivere. Navodno imaju besplatni pristup resursima i super modernim laboratorijama kanadskog NRC-a (National Research Council), nesto sto drugi proizvodjaci moraju debelo da plate kroz R&D, sto PSB-u daje prednost u startu kad su izlazne cene u pitanju. Kazu da je njihov novi flaship Imagine T3 pik za 15k klasu iako kosta upola manje...

Link to comment
Share on other sites

Evo mali doprinos temi sa firmama iz Austrije za koje malo ko zna a koje prave dobre stvari ...

 

Prvi koga bih pomenuo jeste Thomas Mayer:

http://vinylsavor.blogspot.co.at/

On je dugo godina bio poznat u DIY krugovima (on zapravo zivi u Nemackoj) ali je u proslosti bilo par pokusaja da se napravi firma u kojoj bi on bio glavni konstruktor. Na zadnjem HiFi sajmu u Minmhenu se konacno pojavio sa firmom koja nosi njegovo ime i sa citavom serijom proizvoda koji su namenjeni trzistu. Pravi odlicne stvari: lampe, odlicni delovi, dobar kvalitet izrade i to zvuci zbilj

 

nisam siguran da je mayer austrijanac, zivi u landauu u bavarskoj i ceo zivot se predstavlja kao nemac.

 

inace imam njegov 300b u sobi vec neko vreme, strava.

 

odlican austrijanac je david haigner, meni licno #1 trenutno evropski konstruktor zvucnika.

Link to comment
Share on other sites

U Nemackoj postoji masa firmi za koje se malo zna a koje prave izvanredne stvari. Pomenuo bih samo jednu, koja se izdvaja po odlicnim proizvodima, razumnim cenama (iako nisu jeftini) i po produkt politici koja mi se svidja: izbacuju u proseku novi proizvod svakih 10 godina. Ja sam slusao sve modele njihovih zvucnika (sto nije tesko jer imaju samo 3) i to sa Jadis i Audio Note elektronikom i to je vrhunski zvuk. Moj licni favorit su male Kantata koje mogu da se nadju za nekih 3,5 K eura za par.

http://www.audioplan.de/

 

Od nemaÄkog Audioplana sam imao priliku da sluÅ¡am Konzept II – dvosistemac u transmisiji, podnostojeći model sa nekadaÅ¡njom cenom od 5.000 DM.

OdliÄan zvuÄnik, ne preterano zahtevan za smeÅ¡taj u prostoru, ali po pitanju transparentnosti i detaljnosti zaostaje za nekim kutijama sliÄnog cenovnog ranga danas.

Ali Å¡to se tiÄe fazne usklaÄ‘enosti i ostalih faktora koji utiÄu na konzistentnost zvuÄne slike pri raznim glasnoćama i to Å¡to reprodukuje scenu na kojoj su izvoÄ‘aÄi kao zabetonirani u prostoru – :klanjanje

Link to comment
Share on other sites

Znam da si uzeo Mayerov 300B i zaboravih da te pitam kako si zadovoljan ... A vidim da jesi. On stavlja odlicne delove a zna sta radi. Meni se njegov zvuk isto jako dopada ...

 

Sto se Haignera tice ... tu ne delim tvoje misljenje bas sasvim. Slusao sam njegove trosistemske podnostojece (sa Mayer elektronikom) kao i njegove "lavore" u par navrata i to meni nije sviralo. Mozda bi trebalo to vise slusati ali mi na prvu loptu nije leglo ... Trenutno se u Becu privatno prodaju vec duze vremena jedna starija trosistemska Haignerova konstrukcija za normalne novce ali nikako da se potrudim pa da odem to da poslusam. Ako si zainteresovan evo link:

http://www.theaudioeagle.com/gear%20for%20sale.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...