Jump to content


Koje integralno pojacalo za B&W DM6?


treewoon

Recommended Posts

Pozdrav svima na forumu!

 

Od nedavno sam ponosan vlasnik B&W DM 6 zvucnih kutija.Mislim da o njima nema potrebe da pisem i da opisujem

njihovo savrsenstvo.Vec duze vreme sam u potrazi za dobrim integralnim pojacalom koje bi moglo lepo da gura

bez imalo muke ove zvucnike.Pre kupovine slusani su na Luxman M 300 / Luxman C120 ali mene zanima koje bi

integralno pojacalo moglo da zameni snagasa i pred pojacalo.Ako neko ima neki predlog voleo bih da cujem i vase

misljenje sta bi se da ne kazem idealno uklopilo sa zvucnicima.

Otvoren za sve sugestije :D 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

 ÐиÑам Ñе нашао у прилици да видим неки од тих маранца а да му нешто не фали.

Link to comment
Share on other sites

Drugari sto se tice budzeta za taj poduhvat jos nisam odredio jos je otvoreno pitanje.

Hteo bih uklopim tu pricu i da kupim nesto sto ce zadovoliti mene sa zvukom a same zvucnike da gura bez po muke.

Naravno i sam znam da postoje pojacala koja kostaju boga oca ali za ovaj poduhvat  mi treba nesto u granicama normale.

 

Nude mi kazu dobar resiver NAD 7600 koji je 2x150 naravno on je iz godine dok je jos bio pod engleskom zastavom.

Sta kazete za taj resiver ima li neko iskustva sa njim?

 

Ili mozda Sony TA-F870ES 2x120?

Link to comment
Share on other sites

Evo saveta oko izbora pojaÄala za te zvuÄnike koji su dali u tnt-audio, odgovarajući na pitanja Äitalaca (poslednje pismo u nizu):

http://www.tnt-audio.com/feedback/march13.html

Možda može biti od pomoći. Proguglaj joÅ¡ malo, ima raznih iskustava, neki ga lepo voze sa lampama, a nekima ni monster pojaÄala nisu pomogla.

Link to comment
Share on other sites

Evo saveta oko izbora pojaÄala za te zvuÄnike koji su dali u tnt-audio, odgovarajući na pitanja Äitalaca (poslednje pismo u nizu):

http://www.tnt-audio.com/feedback/march13.html

Možda može biti od pomoći. Proguglaj joÅ¡ malo, ima raznih iskustava, neki ga lepo voze sa lampama, a nekima ni momster pojaÄala nisu pomogla.

Upravo sam procitao sta je covek odgovorio na postavljeno pitanje,tebi hvala za pomoc oko linka.

U teskoj sam nedoumici pa cu morati da potrazim na netu jos korisnih informacija i naravno i dalje smo otvoreni za 

predloge :)

Link to comment
Share on other sites

Drugari sto se tice budzeta za taj poduhvat jos nisam odredio jos je otvoreno pitanje.

Hteo bih uklopim tu pricu i da kupim nesto sto ce zadovoliti mene sa zvukom a same zvucnike da gura bez po muke.

Naravno i sam znam da postoje pojacala koja kostaju boga oca ali za ovaj poduhvat  mi treba nesto u granicama normale.

 

Nude mi kazu dobar resiver NAD 7600 koji je 2x150 naravno on je iz godine dok je jos bio pod engleskom zastavom.

Sta kazete za taj resiver ima li neko iskustva sa njim?

 

Ili mozda Sony TA-F870ES 2x120?

ako hoćeš da platiš toliko kolko cene ovo pojaćalo koje usput nije ništa specijalno po zvuku osim snage uzmi SONY A napravljen je da traje to stoji.

Link to comment
Share on other sites

Bowersi ce dobro svirati na nekom Engleskom pojacalu.Cambridge Audio,Arcam,Audiolab,Quad...,ili nekom Americkom., pojacalu..Hocu da kazem..

Izbegavaj Japanska pojacala.U velikoj vecini  sviraju isto ili slicno,bez nekih lepih detalja,muljav bass,prljavi visoki,svilenkast lineran zvuk,losa dinamika,losa kontrioa bassa..,cak i ona skuplja,Luxman,Accuphase.....U neutralnim Nemackim casopisima i navode . Englesko pojacalo od 400e svira kao Japansko od 4000e,posebno u bass podrucju.Svaka cast Japanskim proizvodjacima na kvalitetu izrade,topologiji,dizajnu,..kada se ne mogu pohvaliti krajnjim proizvodom tj.zvukom...

Link to comment
Share on other sites

Bowersi ce dobro svirati na nekom Engleskom pojacalu.Cambridge Audio,Arcam,Audiolab,Quad...,ili nekom Americkom., pojacalu..Hocu da kazem..

Izbegavaj Japanska pojacala.U velikoj vecini  sviraju isto ili slicno,bez nekih lepih detalja,muljav bass,prljavi visoki,svilenkast lineran zvuk,losa dinamika,losa kontrioa bassa..,cak i ona skuplja,Luxman,Accuphase.....U neutralnim Nemackim casopisima i navode . Englesko pojacalo od 400e svira kao Japansko od 4000e,posebno u bass podrucju.Svaka cast Japanskim proizvodjacima na kvalitetu izrade,topologiji,dizajnu,..kada se ne mogu pohvaliti krajnjim proizvodom tj.zvukom...

Da i svi u svetu su Å¡irom planete to shvatili zato niko nije kupovao japanska pojaÄala već samo engleska i ameriÄka tako da su japanske firme propale. maÅ¡ala

Link to comment
Share on other sites

Kolega,cestitam na kupovini. Napravio si pravi izbor sa Dm 6. Ti zvucnici sviraju predobro tako da sam misljenja da zasluzuju bas dobro pojacalo. Moj ti je savet da kupis neko jace pojacalo da bi moglo da ih pogura jer kao sto znas osetljivost dm6 je 87 db.

Link to comment
Share on other sites

Ja se izvinjavam ali zbog posla nisam mogao da propratim temu ali evo me danas ukratko ðŸ˜

Potpuno se slažem sa vaÅ¡im predlozima i možete li mi reći konkretno od navedenih engleskih pojaÄala koji model da pogledam pa eventualno i da probam na zvuÄnicima.

ZvuÄnici su mi se svideli odmah na startu a tek kada sam Äuo kako zvuÄe bio sam oduÅ¡evljen mislim da nisam pogreÅ¡io pri kupovini.

Link to comment
Share on other sites

Da se nadovezem za post iza i ispred mene,kutije su 95dB osetljivosti,ne 87dB ,kako je neko napisao.,,Sto se tice pojacala-.Vecinom su to pojacala vece Amperaze,strujna pojacala, i isporucuju  vise snage od Japanaca,hocu da kazem recimo Engleskih   2x40w sin 8 0hm je kao Japanskih 2 x 60w sin 8 ohm,o zvuku da ne pricam,to  smo vec mnogo puta ustanovili.-

Pogledajte samo na oglasima cene Japanskih pojacala top modeli svojevremeno,kostali 1000-2000dm ,sada kostaju 120-200e,za taj novac jedva da mozete kupiti polovnog Engleza 2 x 40w.,To nije slucajno naravno.

Preporucio bih neku kombinaciju amp+preamp ,recimo Cambridge Audio a100+c100,moze i a 70+c70,nesto je slabije snage,karakter zvuka isti,zvucno fantasticni uredjaj..zatim neku kombinaciju audiolab 8000.,Arcam alpha 9,10,kombinacija.Cambridge Audio azur 840,850,,

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...