Jump to content


Nakon 10 god. lutanja - sony ta-fa3es


dulehifi

Recommended Posts

WD ima antikorozivno dejstvo i jako je agresivan. Sloj grafita u potenciometru je veoma tanak i nakon nekog vremena postaje dezintegrisan. U tom pojacalu,u njegovom predpobudnom delu imas elektrolitske kondenzatore koji znaju da cure. Takodje,relej na izlazu pojacala ima osobinu da poveca prelazni otpor izmedju kontakata i tako bude raznih problema u zvuku. Posto se izl. tranzistori dosta greju, treba obavezno zameniti i elektrolite u povratnoj sprezi jer oni umeju da se osuse. Slican problem je imao,mislim, Jegermaister i ja nisam uspeo svojevremeno da resim taj problem.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Pojacalo vrlo intersantno za nemacke audio casopise,bilo je testirano u Stereo-u,Audio-u i Stereoplay-u.I u Engleskom What Hifi-ju je testirano..

U testu u nemackom Stereo-u komentar za Sony pojacalo je bio : Top-Verarbeiutung und herausragend luftiges,freies Klangbild.Dobio je 2 od 3 moguce zvezdice za svoju klasu cene.

U Stereo-u mu je cena bila 1100 dm(testiran 3/1996),dok mu je u Stereoplay-u cena bila 1000 dm(testiran 12/1995).

U Stereoplay-u je takodje bio vrlo dobro ocenjen u svojoj cenovnoj klasi.

U Audio-u(10/1995) je prosao izuzetno dobro na testu,dobio 80 poena(CD -Direct) i bio ocenjen u istoj klasi(Spitzenklasse) sa mnogo skupljim pojacalima(cak i visestruko skupljim).Cena kod njih 1000 dm.

U Engleskom What Hifi-ju za njega kazu : A fine mix of Facilities and Finesse make this hard hitting amp a very safe bet.(testiran kod njih 4/1997 godine,kostao 400 funti.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Pozdrav

Da ne otvaram drugu temu imam ponudu da kupim Sony ta fa 3es pojacalo od vlasnika u ocuvanom stanju . Komplet pregledano  i sredjeno od strane majstora i promenjeni elektroliti u povratnoj sprezi tako da nema problema  . Vidim da je robusno i kvalitetno uradjen u testovima ga hvale ima dobre ocene. Zvuk mi se svideo kako i u opisu pisete fin i mek na duze slusanje sa utegnutim basom. Koja je realna cena za njega ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...