Jump to content


Bi-Wiring


Recommended Posts

Pa Toza je npr. priliÄno lepo izobjaÅ¡njavao Å¡ta i kako za neke svoje ideje u temi Tozina kuhinja. Ima i ove stvarno jeftine varijante sa Cat5 kablovima koji mogu da se kupe na svakom ćoÅ¡ku - DIY pleteni kablovi. A ako vam je i to zamorno, možete kao i ja najlakÅ¡u varijantu sa Cat5 kablovima - post. Za kablove od 2m bi iskoÅ¡talo oko 600 din, za 3m oko 900 din, pravi se oÄas posla i zvuÄi  :loveface  Ispleo sam ih aman iz zezaja jer sam imao materijala pa me je koÅ¡talo 0 din i sat vremena. A na kraju sam se kezio od uva do uva u neverici koliko je to bolje od generiÄkih zvuÄniÄkih kablova.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Replies 180
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

na molbu jednog mog drugara iz novog sada,donio sam mu iz splita direktno od zastupnika cardasove jumpere za bi-wiring,on poseduje audio note kutije sa bi-wiringom,sam zastupnik koji je ozbiljan covek,gospodin tonci,upozorio me da se te cardasove zicke(oko 20-ak cm sa bananicama)usviravaju oko 6 meseci ?????? i meni to deluje kao ludilo,a poznajem coveka,zastupa sve renomirane americke i evropske firme,nemam razloga da mu ne verujem,e da,te 4 zicke su placene 350 € :cheers

Link to comment
Share on other sites

na molbu jednog mog drugara iz novog sada,donio sam mu iz splita direktno od zastupnika cardasove jumpere za bi-wiring,on poseduje audio note kutije sa bi-wiringom,sam zastupnik koji je ozbiljan covek,gospodin tonci,upozorio me da se te cardasove zicke(oko 20-ak cm sa bananicama)usviravaju oko 6 meseci ?????? i meni to deluje kao ludilo,a poznajem coveka,zastupa sve renomirane americke i evropske firme,nemam razloga da mu ne verujem,e da,te 4 zicke su placene 350 € :cheers

Koliko je dug rok za povraćaj ako se kupac predomisli?

Duži ili kraći od obećanog vremena usviravanja?

Da li se vreme usviravanja menja u zavisnosti od dnevne dužne slušanja?

Ili je to 6 meseci neprekidnog rada?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Načitah se svačega dok se nisam registrovao.Jeste malo star topic,ali ljudi,zvuk najviše zavisi od kvalitetnog pojačala koje je lepo upareno sa kvalitetnim zvučnicima.Ne vredi davati stotine evra na izvikane kablove,ne radi se tu o stotinama metara kabla pa da se priča o nekom gubitku zbog dužine ili debljine kablova.Pre neki dan sam slušao Quad zvučnike sa Naim pojačalom,neverovatan je zvuk.Na istom pojačalu zvučnici Energy 4.1e zvuče gotovo identično,dok na risiveru Pioneer VSX-405 MkII zvuče daleko lošije i dugačije.Doduše,nisu povezani u Biwiring,ali ni to ne utiče baš toliko na kvalitet zvuka,jer se radi o daleko lošijem pojačalu od navedenog Naim-a.Zaključak svega ovoga je da je potrebno imati audiofilske komponente,kablovi ne igraju najveću ulogu u svemu tome.Naravno,i izvor i kvalitet muzike igra ulogu,nije svaki MP3 istog kvaliteta,kao ni FLAC,treba se i tu informisati.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 9/16/2018 at 9:14 AM, BingoZR said:

Načitah se svačega dok se nisam registrovao.Jeste malo star topic,ali ljudi,zvuk najviše zavisi od kvalitetnog pojačala koje je lepo upareno sa kvalitetnim zvučnicima.Ne vredi davati stotine evra na izvikane kablove,ne radi se tu o stotinama metara kabla pa da se priča o nekom gubitku zbog dužine ili debljine kablova.Pre neki dan sam slušao Quad zvučnike sa Naim pojačalom,neverovatan je zvuk.Na istom pojačalu zvučnici Energy 4.1e zvuče gotovo identično,dok na risiveru Pioneer VSX-405 MkII zvuče daleko lošije i dugačije.Doduše,nisu povezani u Biwiring,ali ni to ne utiče baš toliko na kvalitet zvuka,jer se radi o daleko lošijem pojačalu od navedenog Naim-a.Zaključak svega ovoga je da je potrebno imati audiofilske komponente,kablovi ne igraju najveću ulogu u svemu tome.Naravno,i izvor i kvalitet muzike igra ulogu,nije svaki MP3 istog kvaliteta,kao ni FLAC,treba se i tu informisati.

 

Dobri kablovi su samo slag na tortu, ona  karika koja se zadnja kupuje, kada je sistem formiran.

Naravno i tu treba biti oprezan, po meni nema svrhe bacati stotine i stone evra na kablove, zlatna sredina je najbolji odnos cena - kvalitet.Moje proac-e sam neko izvesno vreme napajao sa oehlbachom + utpcat5, stize mi ovijeh dana rega duet, pa cu probati i tu kombinaciju, prodavac mi je izasao u susret i imam opciju vracanja rege ako ne legne u sistem, ali u sustini je to taj opseg cenovnog ranga do kojeg ja licno mislim da ima smisla ici.

Link to comment
Share on other sites

Hvala za info.

Quad ESL 63 i Energy 4.1e da zvuče gotovo identično, je meni neverovatno. Ipak ok, nisam bio tamo i možda je moguće. Zato sam pitao, jer Quad ima i neke kutije kao što su ove Energy…

Nije važno, samo sam se malo izbečio u neverici. Ne obraćajte pažnju.

Link to comment
Share on other sites

A da li je neko probao licne i solid core zajedno na zvucnicima ?

Kad vec pricate o kablovima, zanima me, verovatno cu da probam iz radoznalosti u narednih 15 dana, da odmah kazem ne zanima me zbog poprecnog preseka nego zbog razlicitog tipa zica i kako bi to leglo zajedno... ako je neko probao ?

Link to comment
Share on other sites

16 sati ranije, Krca44 said:

A da li je neko probao licne i solid core zajedno na zvucnicima ?

Kad vec pricate o kablovima, zanima me, verovatno cu da probam iz radoznalosti u narednih 15 dana, da odmah kazem ne zanima me zbog poprecnog preseka nego zbog razlicitog tipa zica i kako bi to leglo zajedno... ako je neko probao ?

Možeš da probaš, ali sam siguran da nećeš ništa dobiti, samo ćeš pokvariti.

Tebi treba drugi interkonekt između phonoa i pojačala. Bio sam kod tebe i slušali smo, nestao je boomy u velikoj meri, a visina se lepo pojavila, kada smo ga zamenili. Zamenio si  samo zvučnički od tada, ali si ostavio stari interkonekt za koga smo ustanovili da je najveći krivac za ne definisan bass kod tebe. Imaš ti još mesta za napredak, ali to su već ozbiljnija ulaganja. Polica, strujna letva, podloške ispod uređaja / zvučnika... Kod tebe je zvuk donekle zarobljen i jasno se čuje potencijal sistema i to sam ti rekao više puta.

Ne znam zašto nisi napravio ni interkonekt ni Y kabl kada si već kupio dovoljno metara žice.

Link to comment
Share on other sites

18 sati ranije, Krca44 said:

A da li je neko probao licne i solid core zajedno na zvucnicima ?

Kad vec pricate o kablovima, zanima me, verovatno cu da probam iz radoznalosti u narednih 15 dana, da odmah kazem ne zanima me zbog poprecnog preseka nego zbog razlicitog tipa zica i kako bi to leglo zajedno... ako je neko probao ?

Procitati Tozina kuhinja pa eksperimentisati.ps mozes da se iznenadis.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Father said:

Ne znam zašto nisi napravio ni interkonekt ni Y kabl kada si već kupio dovoljno metara žice

Moralo da saceka zbog drugih prioriteta a zatim sa drugim prioritetima je islo ( i ide ) "ne moze jare i pare".

Ono sto sam pitao mi je palo na pamet slucajno pre jedno mesec dana a sve ostalo kabliranje, police, struja to ce nazalost morati da ceka... neki trenutak ne znam tacno kada u narednih godinu dana ( kad se pojavi mogucnost ).

Ja sam to poceo da gledam kao na finalizaciju, ako sistem dobro radi onda se to finalizuje sa kablovima, izvuce jos malo ( ili vise ) al' mora prvo sistem da bude ukljopljen u nekoj meri ( moze da se kaze da ne mogu da cujem sta sve sistem moze dok ne sredim kabliranje kao kontraargument ... ali ne bih sada diskutovao o tome ).    

Y kabl... troskovi druze, treba platiti sve sto mi dolazi, pa onda to, krajem Oktobra, moram da cekam tu nema druge.

...........

Tozinu kuhinju citao a i sta je radio komsija preko grane sa strujom... pa kad se bude moglo verovatno cu i ja tako jer jednostavno necu moci drugacije. 

 

Edited by Krca44
Link to comment
Share on other sites

Ok, razumem. Samo sam želeo da razumem zašto praviš onda nove troškove za licnasti zvučnički kabl.

Pa da teoretski i možeš nešto sa njim da postigneš to mora da bude vrlo ozbiljan licnasti kabl, a ne neki pvc izolovani iz elktro radnje. Ako me razumeš.

Ipak si čuo boljitak i jasan pomak kada promeniš postojeće interkonekte, a sada pokrećeš totalno drugu liniju iteracije nečega što je zapravo jedino i urđeno kako treba i nema potrebe za daljim ulaganjem.

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Father said:

Ok, razumem. Samo sam želeo da razumem zašto praviš onda nove troškove za licnasti zvučnički kabl.

Pa da teoretski i možeš nešto sa njim da postigneš to mora da bude vrlo ozbiljan licnasti kabl, a ne neki pvc izolovani iz elktro radnje. Ako me razumeš.

Pa nemam troskove u tome je fora.  Probao bih sa Dietz srebro/bakar licnom 2,5mm2 i sa jednim solid core narandzastim ( kako se on normalno stavlja, Dietz je onaj koji sam ranije koristio ).

Palo mi na pamet jer sam letos prilikom promene sa glavnog na rezervni sistem menjao i te kablove pa vracao... i tako slucajno ostala neka bakarna licna i ja tu cujem da mi nesto ne lezi kako bi trebalo... pa vratim solid core... pa rekoh da probam na jesen sta bi bilo zajedno sa kvalitetnijom licnom&solid.

Znaci probam sa onim sto imam, nema ulaganja, nista ne ocekujem, samo sam radoznao.

:) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...