Jump to content


HI FI Manijak vo Tetovo


goxy62

Recommended Posts

ljudi moji dobićete noćne more naroÄito ljubitelji Revox firme i kaset dekova. Obratite pažnju na kraju pokazuje knjigu o svim uredjajima koje je uradio Revox. Upadljivo nevide se nikakavi engleski uredjaji kao da ih nije ni bilo pre 1980 god. Na poÄetku priÄe novinar govori kako je to sam 2/3 onog Å¡ta je ovaj lik skupio. Ko bi reko u tamo nekoj zabiti Å¡ta Äovek Äuva od propasti vremena to je AUDIOFIL a ne mi paceri sa modernim tehnikama strimovanja i ostalih gluposti.

 

 

Link to comment
Share on other sites

ljudi moji dobićete noćne more naroÄito ljubitelji Revox firme i kaset dekova. Obratite pažnju na kraju pokazuje knjigu o svim uredjajima koje je uradio Revox. Upadljivo nevide se nikakavi engleski uredjaji kao da ih nije ni bilo pre 1980 god. Na poÄetku priÄe novinar govori kako je to sam 2/3 onog Å¡ta je ovaj lik skupio. Ko bi reko u tamo nekoj zabiti Å¡ta Äovek Äuva od propasti vremena to je AUDIOFIL a ne mi paceri sa modernim tehnikama strimovanja i ostalih gluposti.

 

 

Gde si sada crni  Kursume... ovaj... crnomanjasti!

Link to comment
Share on other sites

Sad sam pomno pregledao. Jeste ima i Marantz ls-17a zvuÄnike, vide se na snimku u 11:37. Ali to nisu oni kad uÄ‘eÅ¡ u sobu pa desno iza vrata (i njih videh na poÄetku kad novinar ulazi), te ne mogu da identifikujem. :)

Da,oni crni sa poÄetka,ni ja ne mogu da dokuÄim koji su,neÅ¡to piÅ¡e na njima ali je nejasno..

Link to comment
Share on other sites

Hm, opet stara dilema: ko/sta je audiofil?

 

Jer, lik je zapravo tehnofil (zaljubljenik u sredstva za reprodukciju muzike) a ne audiofil. Audiofil je neko ko ima kolekciju muzike (CDs, kasete, ploce itd.) koja je skupljana godinama, prema licnim afinitetima i muzickom ukusu. Audiofil sklapa/kupuje/nabavlja sistem za slusanje (opet) prema licnom ukusu itd.itd.

 

Pozz ;)

Link to comment
Share on other sites

Snimljeni su bolji uredzaji,inace ima trista trakatanaca ,dzubre na tonu,16 podruma punih zeleza,desi se da niti jedan uredzaj  nije ukljucen u struju a kamo li na zvucnike :screwy .Merak je ovde da se gleda i da se ima sto vise tehnike obicno brendove koji je sanjao kao mali,slusanje muzike je zadnje nesto kod vecinom (ovog) kolekcijonere.

Nema niti jedan originalni CD,niti ploce niti mp3 kolekcije vise na broju nego uredzaje,kasete ima toliko kolko bi napunio dekove(da nesto vrti unutra).Meni je puno smesna cela fama oko ovog coveka,posto licno ga dobro poznajem,tacno znam gde nabavlja i od koga a i poshto sve zelezarije.

 

Lauda ga zovu posto je nastradao (sa opekotinama)slicno kao original,,audiofil nije svakako :ruganje

Link to comment
Share on other sites

Eh...

 

Bilo bi zanimljivo poslati znalca (ekspedicija audiofila ;)) u goste da sklopi sistem od raspolozive tehnike. Neka samo trecina od svega toga radi, opet je to 'Aladinova pecina'.

 

Pozz

 

P.S. Da ne bude zabune, proslim postom nisam ni na koji nacin mislio da omalovazim toliki (decenijski?) trud; naprotiv, skidam kapu, kolekcionar vredan postovanja.

Link to comment
Share on other sites

Tip ima brdo para,dva para tannoy kingdom ima u podrumu upakirane u kutije nikad ne povezani!! ima i serioznih svari ali jednostavno covek je kolekcijoner i tacka.

Da se ne svatimo pogresno,ja cenim kolekcijonere ali i tu ima granice.Da se kupi veci broj (jeftinih)uredzaja da se ima vise na broju ili da se uzmu raritetni stvari u mint stanje od prvog vlasnika i da se plati to kako treba,umesto deset za istu cenu sa sumljivom poreklom i stanje (posto sam napomenuo da znam dobro poreklo''kolekcije'') Nije mi namera da i ja navredim coveka,ali (decenijski;)trud mislim da se nije obavio bas u pravom toku...ali posto smo mi balkanci pa nam sve izgleda normalno,ali nazalost nije..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...