Jump to content


Marantz PM 84 Mk2 orijentaciona realna vrednost


zeljkoprotic

Recommended Posts

  • Replies 100
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bože, Å¡ta se to deÅ¡ava sa KP? Ja sam pre samo par meseci kupio 64Mk2 za 180 evra a 84-ka Mk2 se prodavala za 280 a sada je ko moj 250 i 280 a 84 ka obiÄna 410?! Jesam li ja neÅ¡to prespavao, jesul na skupÅ¡tini rekli da smo postali nemaÄka?

Druze i ja bih veoma voleo da znam po kojoj logici neki prodavci dolaze do cene koju postavljaju za odredjeni uredjaj. Primer uredjaj tj zvucnik koji je nov kostao 2000DM se prodaje jedva za 160-180e, a model iznad koji je kostao 2700DM (40% vise) se prodaje za 600-650e. I to kod ljudi sa preko 600 ocena koji znaju sta prodaju. Sa uredjajima isto. Osim toga i prodavci prate ovaj forum tako da cesto kada se nesto hvali i pokazuje vece interesovanje odmah cene idu na gore bar 30-40%.

Link to comment
Share on other sites

goxy62 ako si sluÅ¡ao stefana milenkovića ili boru dugića na pojaÄalu tamo nema basova. sticajem okolnosti sam imao 84mkII kod sebe i razvaljivao je  od basova pogotovo ac/dc i zztop. inaÄe imam Å¡omodji zvuÄnike (u HSR kutijama) samo bas je 350watt (30cm)i ima 4/sistemske skretnice .ono traži jaÄe kutije a ne monitore i fićfiriće...

Link to comment
Share on other sites

Може да тражи шта хоће, поÑле 30 год то вреди Ð¼Ð°ÐºÑ 200е и да Ñе цакли као да је из кутије извађено. :order

 

Чекај бре, коштало 1000е пре 3 деценије а Ñада траже 40% цене... како да не... одмах из радње изнешено -30%, поÑле неколико година 50%, поÑле неколико деценија 20% и тачка.

Ко је блеÑав нека даје паре, има их вишак. :wave2

Link to comment
Share on other sites

goxy62 ako si sluÅ¡ao stefana milenkovića ili boru dugića na pojaÄalu tamo nema basova. sticajem okolnosti sam imao 84mkII kod sebe i razvaljivao je  od basova pogotovo ac/dc i zztop. inaÄe imam Å¡omodji zvuÄnike (u HSR kutijama) samo bas je 350watt (30cm)i ima 4/sistemske skretnice .ono traži jaÄe kutije a ne monitore i fićfiriće...

nisi dobro Äitao mislim na PM 80mk2 u kombinaciji sa MISSION 783 kutijama tanko je zvuÄalo a poÅ¡to sam kupio te zvuÄnike od Äoveka sviraju za sve pare na drugom pojaÄalu i basa kolko voliÅ¡

Link to comment
Share on other sites

Marantz pm 84mk 2 svira sjajno dok radi u A klasi,nekih 2 x 25w,kasnije pocne da brljavi,nije za sve vrste muzike,treba mu bar pola sata rada da pokaze sta moze,,zvucno je bolji od pm 16,realna cena mu je 350-400e kod nas,preko je jos skuplje,ako je u besprekornom stanju,Kazu da je zvucno bolji i od 94,koju nisam posedovao,pa ne mogu da tvrdim nista.-Marantz pm 80,80mk2,je najtanji u toj prici,zvucno razocarenje,i to je u krugovima poznavaoca vec poznata stvar,o tome se vec pisalo na forumu.

Link to comment
Share on other sites

PM 80  Made in Japan       PM5004 Made in PRC  namenjeno da traje dok traje garancija

Ne bih bas rekao, mislim da iz vas govore predrasude. Evo imam kompletnu noviju seriju sa oznakom 1 na kraju (PM7001) made in PRC i radi godinama bez greske. Imao sam godinama i PM7000 i prilicno sam siguran da je PM8000 koje takodje radi u A klasi, zvucno bolje pojacalo od PM80 ako ne isto i da ne govorim da je preko 10 godina novije. Marantz je u novijoj standard seriji pojacala nize srednje klase promenio filozofiju zvuka, koju je gurao od serije PM80, sve do PM8000. Ne mogu da dajem komentare o PM64 i 84 pojacalu jer nisam imao prilike da ih cujem, ali se secam da je nas kolega Zoki prodao PM84 u odlicnom stanju pre nekih 5 godina za oko 200 i kusur  EUR-a i to jedva. U poslednje vreme Marantz risiveri iz zlatnog perioda dostizu neverovatne cene, iako ima daleko boljih risivera iz tog perioda

Sam sam ljubitelj vintage komponenti pre svega iz sentimentalnih razloga, ali kad pomislim kakvo je osvezavanje potrebno uredjaju starom 30-40 godina da bi opet zvucao kao u najboljim danima (novac + vreme), mislim da je kupovina novije solidne komponente u dobrom stanju za razumnu cenu daleko bolji izbor.

Zvuk je izmedju ostalog i subjektivna kategorija, i na tu temu sam cuo lep komentar - da promena parametara zbog starenja komponenti pre svega na vintage komponentama cesto dovodi do toplijeg, slusljivijeg zvuka (ne kvalitetnijeg) i da vracanje osvezavanjem na izvorne fabricke parametre istog uredjaja kod vlasnika uobicajeno ne nailazi na dobar odziv, cemu god se to pripisivalo.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Evo i svojevremeno kataloskih cena i ocena u Nemackom Stereoplay-u :

 

Marantz pm-64mk2 - 1100 dm(testiran 10/1986,Spitzenklasse III, od 29-31 poen)

Marantz pm-84mk2 - 2000 dm(testiran 10/1987,Spitzenklasse I ,od 37-39 poena)

Marantz pm-94 - 3000 dm(testiran 8/1986,Spitzenklasse II, od 33-35 poena)

Marantz pm-16 - 3700 dm(testiran 6/1997,Spitzenklasse,44 poena)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...