Jump to content


Bi-wire na single


NeoKey

Recommended Posts

Verovatno je pitanje trivijalno (da ne kažem neku drugu reÄ), ali interesuje me da li će se neÅ¡to loÅ¡e desiti (u omaži, zvuku, kontaktu...) ako biwire zvuÄniÄke kablove povežem na zvuÄnike koji nisu biwire, i to tako Å¡to jednostavno spojim viljuÅ¡kice jednu na drugu i pritegnem Å¡tafom na zvuÄniku?

 

Ili da li da ih možda malo zalemim, a možda i da probam gurnem jedan kraj kroz onu rupu a drugu prištafim?

 

Ima li neko bolje reÅ¡enje a da ne seÄem (i ponovo krimpujem) originalni kabl?

 

Hvala unapred!

Link to comment
Share on other sites

A da li bi bilo ikakvih boljitaka u zvuku i da li je uopste moguce povezati na pojacalu u biwire rezimu, a zvucnici nisu biwire...ako me razumete?

Dakle dva para kablova, a da terminiraju na istim konektorima na zvucniku...ili ce ih to mozda kratkospojiti

^

Shotgun cable

Link to comment
Share on other sites

A da li bi bilo ikakvih boljitaka u zvuku i da li je uopste moguce povezati na pojacalu u biwire rezimu, a zvucnici nisu biwire...ako me razumete?

Dakle dva para kablova, a da terminiraju na istim konektorima na zvucniku...ili ce ih to mozda kratkospojiti

Ti isto pitaš kao i NeoKey ili ja nisam razumeo pitanje? :roll:

Link to comment
Share on other sites

Na osnovu toga da veći popreÄni presek svakako ne može da Å¡kodi a možda može da pomogne. U najgorem sluÄaju se ne dobija niÅ¡ta pametno. Ako želite da ulazite u detalje slobodno izvolite, znam da su vam kablovi uža specijalnost. Ja sam samo odgovorio nekome ko nije siguran da li je takva veza uopÅ¡te bezbedna, pa je i odgovor bio u takvom svetlu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...