Jump to content


Trinity Six by SV Audio


Recommended Posts

Na slušanju imam novi projekat SV Audia - Trinity Six.

 

20150315_162238.jpg

 

ReÄ je o malim basrefleksnim triaksijalnim kutijama sa Swans HiVi driverom i pripadajućim stalcima. U odnosu na originalne Swans kutije, uraÄ‘ena su izvesna poboljÅ¡anja, na skretnici prvenstveno. ZvuÄnici imaju impedansu 4 Ohm, osetljivosti su od 89 db.

 

Kutija je uraÄ‘ena u mediapanu, furnirana prirodnim furnirom AmeriÄkog Oraha i lakirana poliuretanskim mat lakom uz zatvaranje pora. Pripadajući stalci su elegantni i masivni. FiniÅ¡ je uraÄ‘en besprekorno, onako kako se i oÄekuje od SV - audia.

 

20150315_162424.jpg 20150315_164432.jpg

 

Testirao sam ih na svom sistemu

 

20150315_154800.jpg

 

Trinity Six uprkos malim dimenzijama imaju iznenaÄ‘ujuće dobar zvuk. Srednji i visoki (visokotonac je ribon) imaju izuzetno vernu reprodukciju, a niske frekvencije su za mene bile pravo iznenaÄ‘enje :) bas je sasvim definisan i zaokružen. ZvuÄnici sviraju kao rasni trosistemci, Å¡to po topologiji i jesu. Posle nekoliko sati sluÅ¡anja raznovrsnog materijala, ne zamaraju. Ni u jednom momentu nisam imao osećaj da su ograniÄene zapreminom. Separacija je odliÄna, imaju odliÄan prostor. F3 ih je sa lakoćom pokretao. Zvuk im je brz i balansiran. Sjajne kutije za manje prostorije.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Trinity Six mi izgledaju istovremeno futuristicki i retro, jako zanimljivo i prelepo. Za svaku pohvalu.

 

Sta ces ako ti se pokazu bolji od postojecih? :blah

 

bolji od kojih, od ova tri para, Å¡to sviraju kod mene? :) http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/27612-trosistemske-zvuÄne-kutije-margarita-by-sv-audio/#entry556884

 

ili neki od ovih:

 

post-15498-0-86801300-1426507549_thumb.j

 

post-15498-0-01895700-1426507546_thumb.j

 

:)

 

 

Baš su slatki, kao mali vanzemaljci iz šezdesetih godina. :)

 

axa - ko iz filma Mars Napada :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 11 months later...

Pitanjca, 

Da li je furnir naknadno lakiran i koji poliuretanski mat lak je korišćen? 

Gde može da se obavi kvalitetno furniranje prirodnog furnira kao što je na ovom primeru profi i prelepo urađeno? 

Pozdrav i hvala na nesebičnim odgovorima, jer ne sumnjam da će ih biti. 

 

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, sondek said:

Potvrđujem odličan rad majstora Save,jer je u međuvremenu furnirao i meni zvučnike u afomorsia furnir.Ko iz radnje su.

ps.ima tamo svasta da se vidi

Veoma avangardno, ide uz namestaj 60-70-ih i taj stil je sjajan :)

Sada bih voleo nesto poput ovog parketa i efekta i atmosfere koji pruza:

0f2f43be-e1f9-46c5-b622-d8f634f12af9.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Pitanjca, 

Da li je furnir naknadno lakiran i koji poliuretanski mat lak je korišćen? 

Gde može da se obavi kvalitetno furniranje prirodnog furnira kao što je na ovom primeru profi i prelepo urađeno? 

Pozdrav i hvala na nesebičnim odgovorima, jer ne sumnjam da će ih biti. 

 

Furnir je lakiran odmah po postavljanju. Savo ima svog farbara koji ima komoru i lakira mu po potrebi. Ne znam koja vrsta poliuretana je upotrebljena, ali mislim da je tu bitniji postupak lakiranja, šmirglanja između slojeva laka i eventualnog zatvaranja pora. Dakle kod njega se možeš obratiti za furniranje i lakiranje. Furnir možeš doneti ili izabrati od onog koji trenutno ima.

Link to comment
Share on other sites

 

Hvala mnogo na odgovoru.

Još samo jedno pitanjce ako ti je poznato, koliko su tačno u odnosu na prednju stranicu i njen radius upuštene bočne stranice da bi se naneo furnir i izjednacio površinski?

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...