Jump to content


Muzički predlozi - Minimalizam plus itd.


TurboMaximus

Recommended Posts

  • Replies 101
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

PoÅ¡to imam nekakvu informaciju da je koncertirao po Brazilu promoviÅ¡ući projekat brane Itaipu, molim da mi neko razjasni pozadinu njegovog uÄešća u tome, kao i pozadinu muziÄkog projekta.

 

Naime, izgrađeno je ovo: http://sr.wikipedia.org/sr/%D0%98%D1%82%D0%B0%D0%B8%D0%BF%D1%83

 

Uništeno je ovo: http://www.wondersfromnature.com/guaira_falls

 

Moj prst stoji iznad tastera DILIT FILIP GLAS!

 

Pomozite umetniku!

Link to comment
Share on other sites

Ako ćemo racionalno, Å¡ta je alternativa za proizvodnju tolike koliÄine struje?

 

- Termoelektrane, da preplave Amazoniju kiselim kišama

- Nuklearke, svaka je ogromno zmijsko jaje

- kolektori sunÄeve energije, da prekriju zilione hektara zemljiÅ¡ta

- vetrogeneratori, sliÄna situacija, usto ubijaju orlove i druge velike ptice

 

Vodopad je konzervisan - kada smisle kontrolisanu fuziju, uklone branu i eto nam ga opet, kakav je i bio.

Link to comment
Share on other sites

Sigurno, ali ne muÄi me ono Å¡to ne znam. Ovo je realizovano, preveliko i u sukobu s nekim mojim temeljnim stavovima. Kroz osećaj besa i gaÄ‘enja muzika ne može da se probije.

 

OsloboÄ‘eno 9,86GB. ÄŒim ih isporuÄim biće joÅ¡ 4,65.

 

Ako ćemo racionalno, Å¡ta je alternativa za proizvodnju tolike koliÄine struje?

 

- Termoelektrane, da preplave Amazoniju kiselim kišama

- Nuklearke, svaka je ogromno zmijsko jaje

- kolektori sunÄeve energije, da prekriju zilione hektara zemljiÅ¡ta

- vetrogeneratori, sliÄna situacija, usto ubijaju orlove i druge velike ptice

 

Vodopad je konzervisan - kada smisle kontrolisanu fuziju, uklone branu i eto nam ga opet, kakav je i bio.

 

Nije konzervisan. Urađena su velika naknadna miniranja. Nema nazad.

Vode im tamo ne nedostaje.

Link to comment
Share on other sites

Eh, kako se taj bes i gađenje ne jave u slučaju Šostakoviča, Hačaturjana, Furtvenglera, Karajana i mnogih drugih sa raznoraznim angažmanima, od kojih su se neki doticali i nas ovde ali su nam suviše omiljeni. Nego, mnogo je lakše biti principijelan kada je u pitanju udaljeni vodopad na drugoj strani globusa i ne preterano važan kompozitor.

Link to comment
Share on other sites

Eh, kako se taj bes i gaÄ‘enje ne jave u sluÄaju Å ostakoviÄa, HaÄaturjana, Furtvenglera, Karajana i mnogih drugih sa raznoraznim angažmanima, od kojih su se neki doticali i nas ovde ali su nam suviÅ¡e omiljeni. Nego, mnogo je lakÅ¡e biti principijelan kada je u pitanju udaljeni vodopad na drugoj strani globusa i ne preterano važan kompozitor.

 

Jeste, ima svakakvih sluÄajeva.

Nema potrebe (nemam potrebu) da izlažem svoju životnu filozofiju i kategoriÅ¡em razlike koje razliÄite nijanse istog razvrstavaju u razliÄite grupe. ReÄenica ima smer, od poÄetka prema kraju.

 

Neće Glas osedeti od ovoga niti će mu pasti obrt.

Link to comment
Share on other sites

Eh, kako se taj bes i gaÄ‘enje ne jave u sluÄaju Å ostakoviÄa, HaÄaturjana, Furtvenglera, Karajana i mnogih drugih sa raznoraznim angažmanima, od kojih su se neki doticali i nas ovde ali su nam suviÅ¡e omiljeni. Nego, mnogo je lakÅ¡e biti principijelan kada je u pitanju udaljeni vodopad na drugoj strani globusa i ne preterano važan kompozitor.

... Hm... Da li je zaista crno-belo... Može se (i, rekao bih, treba) proširiti i na susedne umetnosti.

Ferdinand Selin je bio rasista, a ipak, jedan od zaÄetnika modernog talasa u francuskoj literaturi dvadesetog veka. Rasista je, uostalom, bio i Fokner, mada predstavnik sasvim drugog književnog pravca u odnosu na Selina. MirÄa Elijade je bio nacoÅ¡, kao, uostalom i Hajdeger. Gabriele d'Anuncio je podržao Musolinija, Äak, uzeo aktivnog uÄešća u politiÄkom životu.

Kod nas, Crnjanski je ureÄ‘ivao desniÄarske, pro-nacoÅ¡ke Ideje i Å¡epurio se naokolo u crnoj koÅ¡ulji. Treba li zbog toga "deletirati" Dnevnik o ÄŒarnojeviću?

Svima minus za politiku, i spomenik za poetiku.

Link to comment
Share on other sites

Eh, kako se taj bes i gaÄ‘enje ne jave u sluÄaju... Furtvenglera, Karajana i mnogih drugih sa raznoraznim angažmanima...

.

Mene najvise razbesni to sto je velikom Mengelbergu posle rata bilo zabranjeno da nastupa (i snima) ali da nije tako bilo, mozda bi posledice po diskografiju ukupno bile gore. A cisto sebicno gledano, pametnije je proslost pre naseg rodjenja ostaviti tacno onakvom kakva je bila.   

Link to comment
Share on other sites

Big Ears Festival u Knoxville-u, koji "spaja" minimalizam, elektroniku, alternativni rock i joÅ¡ poneÅ¡to, se ove godine održava Äetvrti put (prethodni su bili 2009., 2010. i 2014.). 

 

link 1, link 2

 

tahreo.jpg

 

I ove godine lineup je "to die for" (link).

Kronos Quartet je "artist in residence": 

 

Kronos Quartet presents The Music of Terry Riley, featuring 'The Cusp of Magic' with Wu Man Laurie Anderson & Kronos Quartet: 'Landfall'  â€¢Terry Riley with Gyan Riley & Tracy Silverman tUnE-yArDs  â€¢Tyondai Braxton: HIVE  â€¢Swans  â€¢Ben Frost Max Richter: 'The Blue Notebooks' & 'Infra’ with the American Contemporary Music Ensemble Max Richter: 'Vivaldi: Recomposed' & 'The Leftovers' with the Knoxville Symphony Orchestra, violin soloist Yuki Numata Resnick, and ACME The Bad Plus: “On Sacred Ground: Stravinsky’s 'The Rite of Spring'" Kronos Quartet: Folk Songs with Rhiannon Giddens & Sam Amidon Bill Frisell & Bill Morrison: 'The Great Flood'  â€¢Jamie xx Kronos Quartet: '40 Canons’ with Bryce Dessner  â€¢Rhiannon Giddens Kronos Quartet: 'Tundra Songs’ with Tanya Tagaq  â€¢Silver Apples  â€¢Perfume Genius Tanya Tagaq Kronos Quartet: "Views from Here to the Heavens (for Scott Fraser)" with Nels Cline  â€¢Clark Nels Cline & Norton Wisdom: Stained Radiance Demdike Stare: 'HÄXAN: Witchcraft Through The Ages' re-scored  â€¢Grouper  â€¢Loscil SQÃœRL (Jim Jarmusch, Carter Logan, and Jozef van Wissem) SQÃœRL (Jim Jarmusch and Carter Logan): Live Score with Man Ray Films  â€¢Omar Souleyman Tyondai Braxton: DJ Set  â€¢Sam Amidon  â€¢A Winged Victory for the Sullen  â€¢Nosaj Thing Harold Budd & Keith Lowe  â€¢Ryley Walker  â€¢Steve Gunn  â€¢William Tyler: "Corduroy Roads" Little Annie  â€¢Amen Dunes  â€¢Wu Man  â€¢Jozef Van Wissem  â€¢Bing & Ruth  â€¢Hildur Guðnadóttir Holly Herndon  â€¢Rival Consoles  â€¢Coupler  â€¢Zs 

 

Po pravilu, imenima za koja nismo Äuli bi se valjalo pozabaviti. 

 

Ovde se može pronaći (mp3) mixtape teaser ovogodiÅ¡njeg festivala: http://noisetrade.com/bigears/big-ears-festival-mixtape-2015 

 

P.S. Znali ste da Jarmusch ima ovaj band (SQÃœRL)?!

Link to comment
Share on other sites

Odlican festival, a sto se tice imena sa kojima bi se trebalo pozabaviti...rekao bih zabava bez kraja. Za Jarmuschev bend nikada cuo, pobrinucu se da nabavim nesto....Kronos navalio na Rileya....

 

sto se tice mixtape teasera, kada kliknem na link dobijem ovo:

 

Don't Panic!
 

Something went wrong but you can go back and try again.

If it keeps happening drop us a line at support.

Link to comment
Share on other sites

Preslusao dva albuma u kolaboraciji minimalista i lautiste Jozef Van Wissema i filmadzije Jim Jarmuscha :

 

"The mystery of heaven"

sa Tildom Swinton koja pripomaze recitujuci u jedanaestominutnoj, cetvrtoj po redu numeri  "The More She Burns the More Beautiful She Glows"

Priznajem da sam uzivao u ovom albumu, mogu da preporucim ljubiteljima minimalizma

 

post-9609-0-38387500-1426919200_thumb.jp

 

https://www.youtube.com/watch?v=kOiTS76FeZ4

 

 

"Concerning the entrance into eternity"

 

U prvoj kompoziciji "Apokatastasis (Restoration) me stalno pratio osecaj Enoovog prisustva, toliko da sam bio ubedjen da ima neke veze s njom, ali nisam nista nasao na mrezi. 

 

A fin odnos ove dvojice se bas na lep nacin moze videti u trecoj numeri "Continuation of the Last Judgement", gde se Jarmuscheva gitara u pocetku naglasavajuci Jozefov minimalisticki luping na lauti, kasnije razradjuje i kompoziciju pomalo izvodi iz minimalizma uz pomoc distorzirano slidea.

 

Odlican album, takodje za preporuku od sveg srca.

 

post-9609-0-11693000-1426919226_thumb.jp

 

https://www.youtube.com/watch?v=Z3wV5qF94EA

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 5 months later...

Ne snalazim se najbolje sa naslovom i sadrzajem ove teme, posebno ako je prosirimo sa ranije ugasenom i zanrovski jos sire postavljenom prethodnicom:)

Koliko vidim, najvise se slusaju i komentarisu muzicari koji potpadaju pod odrednicu minimalizam i to ono tvrdo jezgro najpoznatijih i najkomercijalnijih imena, takoreci panteon tog istorijskog stilskog pravca. Ali, svidja mi se da ima i povremenih izleta:) Npr, gorepomenuti Jozef Van Wissem koji je svirao u Beogradu ovog februara..

Cudno mi je kako niko nije preporucio u maju izvodjenje kompletnih Glasovih Etida na Kolarcu, u okviru Ring Ring festivala. To je bila vrlo retka prilika da se cuje nesto sto je u svetu do sada izvodjeno samo desetak puta na ovaj nacin.   

 

Ako ne skrecemo u elektronske vode (u kojima mnogo bolje plivam, posebno EAI tokovima), moja preporuka bi bila: 

 

R-1633234-1233491795.jpeg.jpg

 

Da ne prevodim i autorisem vec napisane stvari, evo par tekstova koji mogu da ponude mali kontekst za razumevanje pozicije i produkcije ovog skrajnutog "pionira"

http://daily.redbullmusicacademy.com/2013/04/julius-eastman-feature

http://www.mjleach.com/eastman.htm

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...