Jump to content


Acrolink strujni kabl (Izvod iz teme "Å ta ste udomili...")


impuls

Recommended Posts

  • Replies 234
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Stiv, slobodno naidji da te razuverim u zvuk kablova.

 

Ove nedelje sam skocio do prijatelja da i njega razuverim na njegovom sistemu. Sistem mu je radio toliko ocajno da smo menjali i komponente i nije se cula razlika a ne samo kablove. Cak ni izmedju cd plejera od 20 evra i 1500 evra.

Link to comment
Share on other sites

Na (moju) zalost , odavno sam se uverio , da kablovi itekako mogu da uticu na zvuk .

Najvise sam sumnjao u upgrade strujnim kablom , bas iz gore navedenih razloga (kvalitet instalacije do same uticnice itd) , ali cu se u skorije vreme poigrati sa nekim ozbiljnijim strujnim kablom . 

Mislim da to Primare zasluzuje.

 

Ovoj temi bi i Tesla pozavidio, izvinjenje kablomanima ali ja sam lik koji slusa muziku. Opletite po meni slobodno, mogu da vam kazem par stvari drugarski na koje niko ne obraca paznju........

 

Bez probe ne donositi preuranjeni sud.

Link to comment
Share on other sites

Probao sam strujnih kablova, pleo, uvrtao itd. Meni je najveci napredak sa strujom donela promena faze. Svako od nas ima nekog prijatelja koji se bavi elektroinstalacijom, zamolite ga da vam na satu promeni fazu. Predpostavljam da svi imamo trofaznu struju pa tako redom dok se ne ubode najbolja faza, na moju srecu nova trafo stanica mi je pod nosom. Toliko od mene da vise ne trolujem temu, odoh da zavrtim Thorensa i da slusam muziku.

Link to comment
Share on other sites

Ima li ko neku rec za ili protiv acrolink 6n-p4030? Ovde se radi o identicnom kablu bez shield-a i nizeg cenovnog razreda. Evo i jedan osvrt na razlike nekog konzumer-blogera:

http://singaporehifi.blogspot.com/2011/05/acrolink-power-cords-relook-into.html

http://www.vhaudio.com/acrolink-6n-p4030.html

 

Dakle da zakljucim, Acrolink 6N-P4030 u odnosu na Acrolink 7N-P4030II nije ni vredan pomena i pored cinjenice da je 5-6 puta jeftiniji od nabavne cene 7N-P4030II koji je u posedu kolega sa foruma i cinjenice da je 6N-P4030 nekompletan kabl po onome sto sam na netu procitao u odnosu na 7N-P4030II koji svakako jeste barem po onome sto sam cuo pre neko vece. 

 

Ostaje da vidimo koliko ce interesovanje biti ako bude sledeceg uvoza, ja sam u tom slucaju zainteresovan za 1 kom.  :razz:

Link to comment
Share on other sites

Svašta da Vam takvo poredjenje uopšte pada na pamet :)

Acrolink sa ovim kablom dokazuje samo jednu od tri stvari, a to je da je Äistoća bakra uz Å¡to savrÅ¡eniju kristalnu strukturu jako bitna.

To će reći da nije savršen i da može bolje i od toga.

Druge dvije bitne stvari su dielektrik i geometrija.

Pokazao sam da i ove druge dvije stvari igraju veliku ulogu. Sa jeftinim žicama, Äitaj ne tolike Äistoće i savrÅ¡ene kristalne strukture, moj kabl je rezolutniji i Äistiji od acrolinka.

Tu je došla došla do izražaja još jedna vrlo bitna osobina kod napojnih kablova, a to je zaštita od rf i emi smetnji.

Naravno da nisam u zabludi ni za trenutak i da moj kabl ne može da parira acrolinku po nekim osobinama, samo naglaÅ¡avam da nije sve u Äistoći i da i sama koncepcija ima Å¡ta da kaže.

Kod zvuÄniÄkih i ic kablova su osobine koje ima acrolink od presudne važnosti.

ZakljuÄak: upocc bakar i occ srebro u audio primjeni se i te kako "Äuju" i razlika u zvuku takvih i "obiÄnih" žica je drastiÄna.

Link to comment
Share on other sites

Kakva je situacija sa terminisanjem spojeva na konektorima ? S obzirom da je u većini sluÄajeva bakar u pitanju , da li je bolja varijanta zalemiti ili Ävrsto pod Å¡araf . Pitam iz tog razloga Å¡to sam prije imao sluÄaj da je jedan zvuÄnik tiÅ¡i od drugog, oÄistim žicu i dodje sve na svoje ;) da li je sliÄno i sa napojnim kablovima jer oksidacija ponekad zna da napravi problem ?

Link to comment
Share on other sites

Kakva su iskustva sa kompletima koji mogu da se kupe kod Tome iz Krusevca. Cini mi se da ima Yarbo i dobru kopiju nekih pominjanih u ovoj temi?

Vredi li dati nekih 50e za njih?

Ne vredi.Imam njegove kopije OYAIDE, dobre su ali duplo skuplje nego iste takve na drugom mestu.Trenutno je Watgate na akciji, model 320 košta 30E set!

Link to comment
Share on other sites

Nece, pravac TENT..........................

Struja iz TENT-a, i sa najboljim žicama, (u)nosi određenu toplotu u zvuk.

Dok, ona sa Äerdapa (u)nosi pitkost.

Struja iz reversible postrojenja ima određenu uzdržanost.

Otud je potrebno sve to pomešati u određenoj razmeri i postići uravnoteženost.

Zato i valja oÄekivati da će bežiÄno preneta ona imati i željenu vazduÅ¡astost tj. prozraÄnost.

Naravno, za PRAT je potrebna i određena eksplozivnost koju donosi ona iz atomskih postrojenja.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...