Jump to content


Acrolink strujni kabl (Izvod iz teme "Å ta ste udomili...")


impuls

Recommended Posts

To sam proÄitao sto si pominjao za uzemljenje, taj post me je i setio da imam taj kabal. Dakle uzmem jos jednu zicu i spiralno je obmotam oko kabla, nju na kraju povezem sa sirmom i uzemljenjem u uticnici, unutrasnje uzemljenje ostavim "mrtvo" ili ga iskoristim, za fazu ili nulu.

Koliko gusto motati to dodatno uzemljenje, jedno do drugog.... Ili ne?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 234
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Probao sam 3 zice od 4 kvadratna milimetra da uvrnem sa sitnim korakom bez sirma i dobio sam identican rezultat kao sa Lapp a mozda i nijansu bolji. Isto to sam probao i sa 6mm i imao je samo malo vise basa. Resenje koje je dao Milovan sa uzemljenjem sa spoljne strane je dobro ali uticnica mnogo nosi u zvuku. kod njega su bili Furutech 11 i sviralo je drasticno bolje od istog takvog sa Elid. Razlika izmedju kopija Oyaide, Sonar... i Elid je minimalna smo u mirnoci tonova u korist kopija ali je sa Elid bio Aling schuko pa moze biti i do njega, nisam njega testirao. Testirao sam Kopp schuko i ocajan zvuk daje

Link to comment
Share on other sites

Može li neko da pojasni kako je prizvoÄ‘aÄ Acrolink kabla napomenuo da se vezuje Å¡irm istog. Nisam shvatio da li taj Acrolink ima 3 žice unutar tog Å¡irma ili 2 pa je Å¡irm tretiran za uzemljenje, ali u svakom sluÄaju kako preporuÄuju da se Å¡irm vezuje?

1. Sa obe strane kabla za uzemljenje na konektorima

2. Samo sa strane sukoa kao drenaža smetnji i đubreta

3. ili zica za uzemljenje unutar Å¡irma sa obe strane, a samo Å¡irm sa strane Å¡ukoa ...... ??????

 

Ima li iskustava na temu igre sa uzemljenjem, jer moja iskustva o loÅ¡ijem zvuku sa vezanim uzemljenjem na ureÄ‘aj potvrÄ‘uje priÄa na ovom linku:

http://www.equitech.com/articles/articles.html  (podelio kolega zoranzu u temi http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/25571-oppo-103-vs-105/?p=573328 )

 

Pozdrav svima i dobro slušanje ...

Link to comment
Share on other sites

Može li neko da pojasni kako je prizvoÄ‘aÄ Acrolink kabla napomenuo da se vezuje Å¡irm istog. Nisam shvatio da li taj Acrolink ima 3 žice unutar tog Å¡irma ili 2 pa je Å¡irm tretiran za uzemljenje, ali u svakom sluÄaju kako preporuÄuju da se Å¡irm vezuje?

1. Sa obe strane kabla za uzemljenje na konektorima

2. Samo sa strane sukoa kao drenaža smetnji i đubreta

3. ili zica za uzemljenje unutar Å¡irma sa obe strane, a samo Å¡irm sa strane Å¡ukoa ...... ??????

 

Ima li iskustava na temu igre sa uzemljenjem, jer moja iskustva o loÅ¡ijem zvuku sa vezanim uzemljenjem na ureÄ‘aj potvrÄ‘uje priÄa na ovom linku:

http://www.equitech.com/articles/articles.html  (podelio kolega zoranzu u temi http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/25571-oppo-103-vs-105/?p=573328 )

 

Pozdrav svima i dobro slušanje ...

proizvodjac ne preporucuje nista...inace unutar kabla su tri zice, a oko njih shirm od tanke folije bakra. Zdravom logikom nas nekolicina smo odlucili na sopstvenom kablu na strani schukoa zaseci kabel 2cm do shirma i bocno ubaciti licnastu bak. zicu preko shirma i sve to zategnuti jakom lep. trakom. Drugi kraj ide zajedno sa uzemljenjem na schuko. Mislim da se zvucno ovim jos malo procisti jer teras smece sa njega gde treba

Link to comment
Share on other sites

... a onaj kraj uzemljenja u euro konektoru prema uredjaju niste vezivali ili jeste?

 

Ja sam bas tu dobio ozbiljno bolji zvuk, kada ne povezem uzemljenje, vec samo stranu prema sukou?!

 

Navodno, preti mi smrt od elektro soka, ali svasta ce covek da pretrpi za dobar zvuk...  :facehearts

Link to comment
Share on other sites

... a onaj kraj uzemljenja u euro konektoru prema uredjaju niste vezivali ili jeste?

 

Ja sam bas tu dobio ozbiljno bolji zvuk, kada ne povezem uzemljenje, vec samo stranu prema sukou?!

 

Navodno, preti mi smrt od elektro soka, ali svasta ce covek da pretrpi za dobar zvuk...  :facehearts

Uzemljenje ne moras povezati ako nije u uredjaju ni predvidjeno...npr neki tjuner, dak, ali moras ga imati na ampu.Ja sam na oba kraja povezao uzemljenje a shirm samo na schuko.

Ako nisi siguran, najbolje da to uradi neko ko zna

Link to comment
Share on other sites

Pitam jedno, sa izvesnim zakljucima shodno iskustvu koje imam na ovu temu, a dobijam odgovor kao da moje pitanje nije ni procitano.

 

Naravno da moj uredjaj kristi uzemljenje i da ga ja sa ozbiljnom zlom namerom nisam spojio, ali me zanima, ima li jos neko od vas koji znate, da je slucajno probao vezu "bez veze" uzemljenja na kraju kabla koji ulazi u uredjaj?

 

Recimo da sam resio da me ubije struja, slusajuci dobar zvuk i zanima me ima li jos ko da je cuo sta je zvucno dobio time?

Link to comment
Share on other sites

Ja na pojacavacu nisam naisao na zicu za uzemljenje na fabrickom kablu, znaci obican kabl sa dva provodnika od 1.0 mm2 (ili slicne debljine) paraleno poredjanih i bez sirma.

Zamenio sam ga sa dva provodnika od 2.5 mm2, medjusobno uvijenih, u sirm ubacenih, zalemljenih na mesto fabrickih u pojacavacu i sa sirmom na strani shukoa.

 

Zvuk pre i posle - d.pe i oko.

Link to comment
Share on other sites

Dve zice u shirmovanom kablu su  LIVE i NEUTRAL

Ako vas uredjaj ( pojacalo) nema trozilnu vezu ( uzemljenje) , a 99% uredjaja ih nema onda vezujete te dve zice na  viljuske shukoa sa jedne strane ( po jednu na svaku viljusku) a na IEC strani na po jednu zensku buksnu.  Shirm vezete na Ground klemu na Schuko strani a ne vezujete na IEC strani

 

Ako imate uzemljeni uredjaj onda trecu zicu vezete na ground schukoa (zajedno sa shirmom) obmotate oko shirma sve do IEC konektorai vezete na ground buksnu na IEC strani.

Shirm ne vezujete nigde na IEC strani.

post-10168-0-45800700-1426278139_thumb.j

Zelena zica je opciona.

Link to comment
Share on other sites

lapp petozilni...taj koji ti je rekao da je to neotech, je bash saljivdzija. Inace neotech na dosta modela redja zice faza nula, faza nula i tako se kopcaju u utikacu. Ako hoces da to prosvira kako treba, ignorisi to uzemljenje i omotaj novo oko kabla i na strani schukoa dodas mu zicu sa shirma, to sam vec opisivao, time udaljavas smece od zive struje i ono sa shirma vodis na uzemljenje...poenta je u borbi protiv buke-sum, a to najlakse radis na taj nacin

Taj lapp prodaje tip iz Subotice, nije skupo, poenta je doci do 7 zilnog lappa koji je roba

Ako slucajno naleti 7zilni kako ga povezati,

Link to comment
Share on other sites

Ne bih da ometam temu ali vecina nas dobija izvor stuje iz ovakvih zmijarnika sa slike a ovde se vodi polemika oko 5 ili 7 zila. Meni je puno logicnija stvar neki dobar strujni kondicioner koji ce da ponisti sav shit koji nam dolazi od EPS-a, nego kupiti kablove od par stotina eura za sistem.

post-13634-0-57886700-1426327195_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...