Jump to content


Acrolink strujni kabl (Izvod iz teme "Å ta ste udomili...")


impuls

Recommended Posts

Jel taj kabel nalazite na ulici kad ga toliko ima?

 

Neko taj poklopac posmatra kao zastitu od prasine a neko kao sigurnosnu meru da se ne ugura metal u rupu pod naponom. Ako ga je ieGo napravio verovatno je razmisljao na ovaj drugi nacin jer da je na prvi napravio bi i za shuko utikac

 

Niko ne napisa kako svira. Jel to necete da Simi dizete cenu?

 

Moji utisci su sledeci: strereo slika izlazi iz sirine zvucnika, svaki ton savrseno cist bez ijedne note koja bi nagovestila malu distorziju u tonu Bas dovoljno dubok i ponekad se pomisli da je mek ali sve udarce u basu odsvira bas kako treba. Boja srednjetonskog spektra vuce malo na toplu prijatnu notu samo ne znam jel to zbog potpuno smirenog balansiranog zvuka ili je stvarno takav. Probao sam i na cd-u i na preampu istovremeno, cistoca dolazi odmah do izrazaja ali je mozda nijansu vise smiren nego sto nekad pozelite. Pri promeni na jedan acrolink a drugi nekog drugog proizvodjaca moze da se dobije malo ostriji i energicniji zvuk ali se odmah primeti da tonovi imaju neku iritirajucu notu. Pri povratku na dva acrolinka u prvi tren zasmeta malo smireniji zvuk ali odmah nakon toga vise ni ne razmisljate o tom jer je sve savrseno jasno, siroko i definisano. Mozda bi kad su dva acrolinka na putanji signala trebalo samo jedan konektor staviti neki klinicki jasniji i bilo bi savrseno. Da ne pomislite da kritikujem kabel, samo iznosim moje misljenje ali napredak koji donosi u zvuku je neverovatan. Posle ovakvog iskustva nema nazad.

 

Sto se tice konektora ieGo stvarno su odlicni. Pokusao sam da ustedim i prodjem sa kineskim Vanguard i Sonarquest ali to ne moze da se poredi. Testirao sam ova dva na kablu sa Elid konektrima i daju dosta popunjeniji i prijatniji zvuk od Elida ali jos uvek nisu dovoljno jasni i otvoreni u tonovima.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 234
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Au jbt. "kad se sad nisam slogir'o", ne znam samo da sam dobro video,ali ako ste dosli dotle da vam treba poklopac za prasinu na strujnom kablu onda(k) ste pod pravim stesom,zapravo mi smo sto ga nemamo  :D  Gedzet godine,pardon veka.  :screwy  Mislim,glasno sam se nasmejao kad videh ovo,ima da probudim ukucane.

 

Poklopac je besplatan, poklon firme IeGo za uspešnu saradnju ...

Link to comment
Share on other sites

Au jbt. "kad se sad nisam slogir'o", ne znam samo da sam dobro video,ali ako ste dosli dotle da vam treba poklopac za prasinu na strujnom kablu onda(k) ste pod pravim stesom,zapravo mi smo sto ga nemamo  :D  Gedzet godine,pardon veka.  :screwy  Mislim,glasno sam se nasmejao kad videh ovo,ima da probudim ukucane.

 

pa da - ljubomoran si  :P

Link to comment
Share on other sites

Kad bolje razmislim, gospodinu nije palo na pamet da prokomentariÅ¡e kabl, nego usranu plastiÄnu kapicu, koja uzgred reÄeno dolazi sa većinom hdmi kablova, grafiÄkih karti i u mnogim drugim prilikama. Ne vidim niÅ¡ta smeÅ¡no u ovome. Sasvim obiÄna plastiÄna kapica, ne bih budio ukućane zbog toga - sigurno. To mnogo govori o komentatoru ...

Link to comment
Share on other sites

uzgred, novopecenim vlasnicima Acrolinka bih porucio da imaju mnogo strpljenja sa istim, jer se on " pece " jako dugo...prvi dan je nesnosljiv, posle 3,4 svira sa potencijalom a tek posle gotovo 300 sati vidite sta ste u stvari dobili. Ovo je stvarno, i uvericete se i sami. Najbolje ga na neki tjuner dan i noc, moze i bez glasnoce. Neumesne komentare ne bih komentarisao, dovoljn o govore o samom komentatoru...

Link to comment
Share on other sites

@ Vlajo,tvoja kapica je cista otputovala iz Bgd   :roll:

 

Izvinjavam se Zokiju, kapica je krenula Äista iz BG i kao takva doputovala kod mene, ali su je u medjuvremenu isprljali komentarom o svrsi jedne divne, plastiÄne, niÄim izazvane negativnom reakcijom kapice od 0 dinara. 

Link to comment
Share on other sites

uzgred, novopecenim vlasnicima Acrolinka bih porucio da imaju mnogo strpljenja sa istim, jer se on " pece " jako dugo...prvi dan je nesnosljiv, posle 3,4 svira sa potencijalom a tek posle gotovo 300 sati vidite sta ste u stvari dobili. Ovo je stvarno, i uvericete se i sami. Najbolje ga na neki tjuner dan i noc, moze i bez glasnoce. 

 

Hvala na savetu, potvrdjujem za prvih 72 sata, a prži se i dalje.

Obožavam kablove koji se usviravaju, koliko god to smeÅ¡no zvuÄalo mrziteljima kablova a pogotovo mrziteljima usviravanja kablova.

Živelo usviravanje (strujnih) kablova !

Link to comment
Share on other sites

Posto mnoge interesuje koliko je kostao kabel evo informacije:

 

- kabel je unapred placen kod uvoznika veca kolicina i dobijena je povoljna cena u tom trenutku 100€ za metar duzine. Posto je kupovan kotur ucesnici u nabavci nisu morali da se vezu za 1m, 1,5m, 2m vec su mogli i na 1cm da biraju duzinu jer smo se uklapali jedni prema drugima. Ja sam, a i dosta drugih clanova, uzeo 1,2m sto u prevodu izadje 120 evra.

 

- za konektore sam trazio ponudu nekoliko evropskih firmi koje prodaju ieGo i nakon cenkanja dobio cenu za set od 80 evra, sto je sa postarinom, osiguranjem i bankarskim provizijama izaslo oko 85 za set IEC + Shuko pozlaceni 8085 model. Kada se sve sabere moj kabel od 1,2m sa konektorima je izasao 205 evra.

 

Vecina ucesnika u kupovini je kupila po dva kabla dok sam ja kupio samo jedan jer mi je finansijski bilo mnogo da se pruzim za jos jedan. Sada vidim da mi fali jer trenutno slusam oba gde je jedan od poznatog audiofila iz Herceg Novog i bice preuzet za vreme sajma automobila.

 

O ovom kablu je Milovan1963 pisao jos ranije a uverili smo se u slusnom testu na izuzetno dorbom sistemi da je najbolje sto smo do tad culi a bilo je pored njega i kablova po 1000 evra.

 

Ovaj 7N P4030II se pojavio pre 2-3 godine i ocenjen je daleko bolje od svih drugih Acrolink kablova prethodno radjenih sa 6N cistocom bez i sa sirmom. Sirm je uradjen bakarnom folijom, provodnici za fazu i nulu su 7N dok je provodnik za uzemljenje manje cistoce 4 ili 5N pa nije svejedno koja se zica gde spaja.

 

Jedini nedostatak kabla je sto na njemu ne pise Linn ili Naim ali bi u tom slucaju kostao bar 5 puta toliko.

Link to comment
Share on other sites

 

Jedini nedostatak kabla je sto na njemu ne pise Linn ili Naim ali bi u tom slucaju kostao bar 5 puta toliko.

nedostatak mog originalnog strujnog naim kabla u odnosu na taj je sto kosta 17 funti(kao rezervni deo naravno) , dakle nisam plave krvi audiofil...   :D

Edit: uklapam se u ceni vaseg kabla taman za hidru od 5 naim kablova,pa mi ne treba ni letva.Kolko kosta diy letva + 5 kablova...pa to nije ni letovanje u Grckoj- dzaba.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...