Jump to content


Acrolink strujni kabl (Izvod iz teme "Å ta ste udomili...")


impuls

Recommended Posts

Znaci, posle tolikog hype-a, ispade da je acrolink "pocetnicki" kabl. A pre 7 godina je "tukao" FTA i neke skuplje, takmicio se sa 1.1k kablom. Ne znam kako moze da bude pocetnicki kabl a da kosta 200+ evra... Sta se pa promenilo za 7 godina, pa sad ima za 200e mnogo bolje ?

Ja citao temu, mislio se, daj da kupim ja ovo pa da pravim, kad ono - sipak.

Ostacu na lapp-u :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 234
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

- Strujni kabal bi trebalo staviti u što bolji audio sistem kako bi se dobila što bolja ocena njegovog kvaliteta. Pritom ga treba uporedjivati sa što više njih koji imaju "referentne" karakteristike. Nisam sklon stavovima da ovakvi kablovi mogu bez problema da nadmaše višestruko skuplje. Bez ovakve probe, u ovakvim sistema, sve su prazne priče.

- Iz mog iskustva, svaki strujni kabal leži na odredjenoj poziciji. Treba naći kabal koji odgovara odredjenom potrošaču. Proizvodjaći često deklarišu kojem potrošaču odredjeni kabal više odgovara.

- Treba praviti kabal za tačno odredjenu poziciju. Ovo ima smisla tek kad je sistem nekog nivoa.

- Ako se od jednog proizvodjača kupi odredjeni nivo kablova, svi su u klasi od recimo 800-1000 eura, i njima menjamo pozicije unutar sistema - dobićemo različite rezultate. Ovakvim rotiranjem, može se dogoditi da cena ne znači ništa za najbolji rezultat.

- Imao sam Acrolink u svom sistemu. Mišljenja sam da Acoustic Revive kabal ima mnogo bolji odnos cena kvalitet za taj nivo kablova. Ako ste se zaglavili sa Acrolink kablom, onda ga rasecite i iskoristite ga za unutrašnje ožičenje napojnog dela uredjaja.

Link to comment
Share on other sites

26 minuta ranije, sondek said:

Da li se uredjaj koji ne reaguje promenom zvuka na primenu razlicitih strujnih kablova treba smatrati neispravnim. U sistemu od 100k. Pitam za druga. Idem veceras na slusanje pa da znam sta da kazem. Da ne ispadnem "smesan u drustvu".

Da,ako nema zvuka :D

Link to comment
Share on other sites

Kablovi a naročito strujni (imamo strujnu mrezu kao dodatni faktor) ne mogu da se procenjuju van konteksta celog sistema.  U dobro posloženim sistemima njihov uticaj mora biti suptilan, kao šlan na torti.

Ovo pričam pod uslovom da strujni kabl sa kojim krećete ispunjava minimum tehničkog standarda: konektori nisu klimavi i ne varniče, provodnici su adekvatnog poprecnog preseka,  nisu nesrecno izukrstani sa signalnim kablovima itd.

 

Link to comment
Share on other sites

34 minuta ranije, hifista said:

Kablovi a naročito strujni (imamo strujnu mrezu kao dodatni faktor) ne mogu da se procenjuju van konteksta celog sistema.  U dobro posloženim sistemima njihov uticaj mora biti suptilan, kao šlan na torti.

Ovo pričam pod uslovom da strujni kabl sa kojim krećete ispunjava minimum tehničkog standarda: konektori nisu klimavi i ne varniče, provodnici su adekvatnog poprecnog preseka,  nisu nesrecno izukrstani sa signalnim kablovima itd.

 

Ово последње нарочито, наравно и све назначено...разлика од неуредно разбацаних и пажљиво сложених каблова може да покаже велике разлике.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
On 28.10.2022. at 8:47, sondek said:

Da li se uredjaj koji ne reaguje promenom zvuka na primenu razlicitih strujnih kablova treba smatrati neispravnim. U sistemu od 100k. Pitam za druga. Idem veceras na slusanje pa da znam sta da kazem. Da ne ispadnem "smesan u drustvu".

како је прошло ово слушање, "душица ти у носу"? :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...