Jump to content


Acrolink strujni kabl (Izvod iz teme "Å ta ste udomili...")


impuls

Recommended Posts

  • Replies 234
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Au jbt. "kad se sad nisam slogir'o", ne znam samo da sam dobro video,ali ako ste dosli dotle da vam treba poklopac za prasinu na strujnom kablu onda(k) ste pod pravim stesom,zapravo mi smo sto ga nemamo  :D  Gedzet godine,pardon veka.  :screwy  Mislim,glasno sam se nasmejao kad videh ovo,ima da probudim ukucane.

nije to samo zbog prašine mogu i mravi da se uvuku ili vlaga i td.

 

Link to comment
Share on other sites

Sad ja da pitam, ne zemam vas kao ostali nego sam stvarno ozbiljan. Pominje se uticaj utikaca, i suko i iec. Kako utice na zvuk iec uticnica na samom uredjaju, uticnica u zidu, a ono sto me takodje interesuje je unutar samog uredjaja od iec uticnice, parcici kablova do PCB, i konektor na PCB, ono parcence plastiÄice nabijeno na ona 2 pina sto vire iz ploce.

Dalje vodove po ploci, i dovodne kablove do uticnice u zidu necu da pominjem, jer nikog necu onda uveriti u ozbiljnost pitanja.

Ja imam pojacalo u D klasi, jel neko probavao efekte strujasa na njima. Ipak drugaciji princip rada, mozda se efekti gube, ili idu na sasvim drugu stranu.

Imam sve strujase fabricke, oni sto je stiglo sa spravama, poigrao bih se sa tim al pre toga da pitam za mišljenja.

Dalje, uticnicu na zidu gde su sprave nemam, struju vodim produznim, pravjlnenim za ovu namenu od bakarnog licnastog kabla 2,5mm po vodu, gumena izolacija, sa strane dovoda nalona nije utaknut u zid nego je otvorena trofazna uticnisa i pod srafove slonena 1 faza, nula i uzemljenje naravno. To je bolje od 3x1,5 koji bi eventualno isao kroz zid, ta se uticnica ne korisri nizasta osim za audio, a sat i osiguraci su odmah sa suprotne strane zida te trobafne uticnice.

Ako je neko u voljan da malo napise sta misli.

Link to comment
Share on other sites

@uzvarb

 

Sve i cela prica je oko transfera i prolaska ili prelaska energije,potrebne za rad uredjaja,kroz razne ne savrsene  sredine tj materijale.

Sto je blize samom potrosacu,to ce imati veci uticaj,bilo da se radi o 20 mikrona pozlate ili 1,8m UPOCC bakra ili srebrnom osiguracu...

 

Kod  D klase ,zbog samog principa rada SMPS,ima uticaja strujni na konacni zvuk.

Link to comment
Share on other sites

@uzvarb

 

Sve i cela prica je oko transfera i prolaska ili prelaska energije,potrebne za rad uredjaja,kroz razne ne savrsene  sredine tj materijale.

Sto je blize samom potrosacu,to ce imati veci uticaj,bilo da se radi o 20 mikrona pozlate ili 1,8m UPOCC bakra ili srebrnom osiguracu...

 

Kod  D klase ,zbog samog principa rada SMPS,ima uticaja strujni na konacni zvuk.

Ok, jasno. Ono sto imam i sto mi duze vreme vec stoji, a nikako da probam jer nikako da se nakanim da kupim uticnice.

Nemam pojma sta je, receno mi je da je Neotech, mada meni to lici na Lapp.

Ima 5 provodnika i sirm u providnoj izolaciji. 2,5 kvadrata.

E sad kako to terminisati. Faza, nula, faza, nula i uzemljene... Ili faza, faza, nula, nula uzemljenje.

Garantovano postoji razlika kako se zice uvezu u sam utikac.

Evo i slicice da bude jasnije o cemu pricam/sta pitam.

post-11811-0-49166700-1426087515_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Mogli su uz taj gong da daju i neku udaraljku za te pare :)

To je dodatna oprema koja se kupuje na poseban zahtev.

Mada, udarac bi mogao poremetiti chakra-u tepsije.

Šuška se da će MkIII imati posebno to (raz)rešeno.

Link to comment
Share on other sites

Ok, jasno. Ono sto imam i sto mi duze vreme vec stoji, a nikako da probam jer nikako da se nakanim da kupim uticnice.

Nemam pojma sta je, receno mi je da je Neotech, mada meni to lici na Lapp.

Ima 5 provodnika i sirm u providnoj izolaciji. 2,5 kvadrata.

E sad kako to terminisati. Faza, nula, faza, nula i uzemljene... Ili faza, faza, nula, nula uzemljenje.

Garantovano postoji razlika kako se zice uvezu u sam utikac.

Evo i slicice da bude jasnije o cemu pricam/sta pitam.

attachicon.gifIMG_20150311_161410.jpg

lapp petozilni...taj koji ti je rekao da je to neotech, je bash saljivdzija. Inace neotech na dosta modela redja zice faza nula, faza nula i tako se kopcaju u utikacu. Ako hoces da to prosvira kako treba, ignorisi to uzemljenje i omotaj novo oko kabla i na strani schukoa dodas mu zicu sa shirma, to sam vec opisivao, time udaljavas smece od zive struje i ono sa shirma vodis na uzemljenje...poenta je u borbi protiv buke-sum, a to najlakse radis na taj nacin

Taj lapp prodaje tip iz Subotice, nije skupo, poenta je doci do 7 zilnog lappa koji je roba

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...