Jump to content


Acrolink strujni kabl (Izvod iz teme "Å ta ste udomili...")


impuls

Recommended Posts

  • Replies 234
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jagermeister, prvo sto moram da napomenem da je kabel u VH-Audio 200 dolara za jedan metar sto je u ovom trenutku 180 evra. Cena kod domaceg uvoznika od 130 evra za metar je prema tome jako povoljna. Dobijena cena koju smo mi dobili je na ime kolicine, cekanja i uplate unapred. Cena od 130 evra od strane uvoznika je formirana na osnovu uslova trzista a i zbog cene u komsiluku gde je u Rumunijji cena malo visa od 130 (realno bi bilo da je kao i u ostatku evrope, oko 180). i dalje smatram da za taj iznos necete naci bolji kabel.

 

Sto se tice konektora cela prica oko kupovine kabla je krenula od slusnog testa koji smo radili Milovan1963, SuperFi i ja, i ustanovili da je navedena kombinacija izuzetna. Na moju srecu a na Miovanovu nesrecu, Milovan je potrosio mnogo, mnogo vise para jer je tragao za gralom a mi smo dosli na gotovo resenje. Pa i probni primerak kabla je vlasnik platio sa postarinom dosta preko 300 evra i ne zali se. A ni mi koji smo ucestvovali u ovoj grupnoj kupovini jer smo bez traganja dosli do resenja i pri tom po vrlo prihvatljivoj ceni. Da napomenem da su u testu bili i Furutech 11 konektori i ieGo je znatno bolji a na netu mozete naci testiranja gde je ieGo testiran sa furutech 25 i tonski je bio lepsi.

 

Proba sa kopijama oyaide, sonarima, vanguard i ne znam cim ne verujem da ce dati rezultat ali sam i dobio malocas informaciju da Acrolink sa drugim konektorima ne svira dobro kao sa ieGo. Prema tome postoji sansa da ce se naci koji metar i na oglasu od strane nezadovolnih vlasnika.

 

Cela prica oko kabla je krenula kad smo Milovan SuperFi i ja hteli sebi da kupimo po kabel ali da ne naletimo na ebay na kopije. Zbog toga smo kontaktirali distributera da se poruci direktno iz fabrike. To je moglo samo pod uslovom da se uzme bunt kabla pa je onda krenula potraga za jos par prijatelja koji bi uzeli kabel i kolicina je vrlo brzo dosla do potrebne kolicine za bunt a i uvoznik nam je izasao u susret i preuzeo na sebe odredjenu kolicinu. kabel je placen unapred i vec posle mesec dana bio na raspolaganju i moram da se zahvalim u ime svih na brzoj isporuci i spustenoj ceni zbog vece kolicine i unapred uplate.

 

Ceda je uzeo sebi jedan komad na moj nagovor i nadam se da se nece pokajati jer znam kakav zvuk voli i siguran sam da ce mu se svideti.

 

Sto se tice FTA kablova i dalje kod njih mozete da kupite vrlo povoljno kabel sa zvucno vrlo dobrim osobinama. prvi sklopljen kabel je upravo i bio kod Zorana FTA jer ovakve informacije za proizvodjace mnogo znace da upoznaju koje domete zvuka treba da dostizu. Ja kad sam modifikovao cd plejer a imao referencu mnogo mi je lakse bilo postici dobar rezultat jer sam uvek znao cemu tezim. Nadam se da ce i sledeci proizvodi FTA teziti ka sto boljem zvuku. A i Zoranova izjava da je Acrolink dobio njegove kablove na prve note samo kaze da covek nije sujetan i da je spreman da se i dalje usavrsava. u manufakturi je ovo ipak malo teze jer furukawa krio tretiran bakar se ipak moze samo u Japanu naci. Znam da Zoran uvozi vrhunske zice ali i sto je boji kvalitet to vise kosta pa se vise ne uklapamo u mrezne kablove od 50-100 evra.

 

Evo i par linkova:

http://www.vhaudio.com/acrolink-7n-p4030.html

http://www.amazon.com/Acrolink-Power-Cable-1-5m-7n-p4030-2pcr/dp/B00CO3BJGUsa losijim konektorima

http://hifi-advice.com/Furutech-IeGO-powerconnectors-review.html

http://singaporehifi.blogspot.com/2011/05/acrolink-power-cords-relook-into.html

Link to comment
Share on other sites

Au jbt. "kad se sad nisam slogir'o", ne znam samo da sam dobro video,ali ako ste dosli dotle da vam treba poklopac za prasinu na strujnom kablu onda(k) ste pod pravim stesom,zapravo mi smo sto ga nemamo  :D  Gedzet godine,pardon veka.  :screwy  Mislim,glasno sam se nasmejao kad videh ovo,ima da probudim ukucane.

 

 

Da li si budio ukucane za onaj mogami 2549 koji je linn terminisao i prodaje za 200-300 funti(mrzi me da trazim tacan iznos)?

 

Pusti ljude da spavaju i nocu nikako ne surfuj o linn-u i naim-u,inace im nema spavanja (osim ako kao i uvek imas dvostruke arsine kad su u pitanju tvoju ruzni hi fi blizanci(linn i naim-da ne bude zabune).

Porodici zelim sve najbolje i miran san.

 

I tebi naravno sve najbolje i postovanje za neizmernu roditeljsku ljubav(pravim ovu paralelu jer samo roditelj moze da toliko voli decu kakva god ona bila-linn,naim) i to je skroz u redu DOK ne pocne taj roditelj drugoj deci da nalazi mane,tad svako pôcinje da stiti svoje-nadam se da razumes.pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Impuls, hvala na informacijama.

Ipak se to kosi sa mojim poimanjem hi-end kabla u diy varijanti.

Volio bih da oprobam moj T-power sa replikama oyadie u odnosu na acrolink.

Tozo, isto tako smo razmisljali i Impuls i ja, pa smo napravili x diy varijanti strujasa. Pre par meseci njegovih 6 i mojih 5 , svi raznih topologija, ravni, pleteni, uvrnuti, izolovani , bez izol.sa raznom konekcijom, zicom razlicitog preseka itd. ,su kod mene isprobani da dodjemo do najbolje i najjeftinije varijante. Ne bih to sad elaborirao, dugo bi bilo, ali - to sve zasluzuje paznju ako nisi previse zahtevan, medjutim mi smo hteli najbolje za ono koliko mozemo platiti i da zavrsimo sa pricom o strujasu.

Ostalo je naveo Impuls, samo bih dodao par stvari za audiofile koji nisu previse zahtevni - jako, jako dobar diy strujas sam dobio od lapp- (a kog sam svojevremeno opljuvao kad sam ga poredio sa Bilanovim strujasom ) i to sam pre opisao : na krajevima faza i nula ostaju a zutozeleno uzemljenje se odsece i namota novo oko kabla. Na strani kabla kod schuko konektora se plasticni omotac lapp-a zasece i shirm zalemi ili veze za komadic licnaste zice koji ide zajedno sa uzemljenjem u schuko utikac - samo na toj strani. To svira iznenadjujuce dobro, nema muljavog lapp basa, ali je jako osetljiv na konektore, sto su bolji, zvuk je cistiji.

Dva su takva kabla uradjena - jedan sa obicnim jeftinim konektorima i drugi sa furutech fi gold - taj mi se dugo zadrzao sa acrolinkom u paru i zaista je dobro svirao. Znaci nije ni lapp za u fijoku, ukoliko se dobro implementira. 

Sa srecom kad budes kod Wolanda poredio kabel

Link to comment
Share on other sites

Svak Äast Impulsu i ekipi koji su svoja iskustva o Acrolinku i IEGU nesebiÄno podelili sa ostatkom foruma.TakoÄ‘e bravo i za AVImpuls za korektnu cenu i ekspeditivnost , a bravo i za Zokija FTA na fair play-u :thumbsup2 .Pravo je zadovoljstvo Äitati ovu temu danas...ako zanemarimo "upadicu" o kapicama.

Apropo kapica , evo i ja uzeo nešto na probu SA KAPICAMA :listen

post-12844-0-77380300-1425752260_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Tozo, isto tako smo razmisljali i Impuls i ja, pa smo napravili x diy varijanti strujasa. Pre par meseci njegovih 6 i mojih 5 , svi raznih topologija, ravni, pleteni, uvrnuti, izolovani , bez izol.sa raznom konekcijom, zicom razlicitog preseka itd. ,su kod mene isprobani da dodjemo do najbolje i najjeftinije varijante. Ne bih to sad elaborirao, dugo bi bilo, ali - to sve zasluzuje paznju ako nisi previse zahtevan, medjutim mi smo hteli najbolje za ono koliko mozemo platiti i da zavrsimo sa pricom o strujasu.

Ostalo je naveo Impuls, samo bih dodao par stvari za audiofile koji nisu previse zahtevni - jako, jako dobar diy strujas sam dobio od lapp- (a kog sam svojevremeno opljuvao kad sam ga poredio sa Bilanovim strujasom ) i to sam pre opisao : na krajevima faza i nula ostaju a zutozeleno uzemljenje se odsece i namota novo oko kabla. Na strani kabla kod schuko konektora se plasticni omotac lapp-a zasece i shirm zalemi ili veze za komadic licnaste zice koji ide zajedno sa uzemljenjem u schuko utikac - samo na toj strani. To svira iznenadjujuce dobro, nema muljavog lapp basa, ali je jako osetljiv na konektore, sto su bolji, zvuk je cistiji.

Dva su takva kabla uradjena - jedan sa obicnim jeftinim konektorima i drugi sa furutech fi gold - taj mi se dugo zadrzao sa acrolinkom u paru i zaista je dobro svirao. Znaci nije ni lapp za u fijoku, ukoliko se dobro implementira.

Sa srecom kad budes kod Wolanda poredio kabel

Ne sumnjam u acrolink, mene zanima gdje sam ja sa mojim ekstra jeftinim žicama u odnosu na japance. :)

BaÅ¡ sam se namuÄio oko koncepcije (geometrije, izbora žica, zaÅ¡tite) pa joÅ¡ nisam objavio recept i ne znam da li ću.

Link to comment
Share on other sites

U trenutku nervnog rastrojstva bih se, možda, i odluÄio da kupim takav neki strujni kabel. MeÄ‘utim, koliko sam obaveÅ¡ten, on mora biti poslednja "instanca" pri ukljuÄivanju ureÄ‘aja na mrežu. To znaÄi da mi treba devet komada.

 

PoÅ¡to sam odavno odluÄio da ne kritikujem (jako) kablomane, samo slika spravice zbog koje postujem ovde:

 

ECM8000.jpg

Link to comment
Share on other sites

Da li si budio ukucane za onaj mogami 2549 koji je linn terminisao i prodaje za 200-300 funti(mrzi me da trazim tacan iznos)?

 

Pusti ljude da spavaju i nocu nikako ne surfuj o linn-u i naim-u,inace im nema spavanja (osim ako kao i uvek imas dvostruke arsine kad su u pitanju tvoju ruzni hi fi blizanci(linn i naim-da ne bude zabune).

Porodici zelim sve najbolje i miran san.

 

I tebi naravno sve najbolje i postovanje za neizmernu roditeljsku ljubav(pravim ovu paralelu jer samo roditelj moze da toliko voli decu kakva god ona bila-linn,naim) i to je skroz u redu DOK ne pocne taj roditelj drugoj deci da nalazi mane,tad svako pôcinje da stiti svoje-nadam se da razumes.pozdrav

Sta reci... vec po koji put ispaljujes hejterske postove ka meni bez ikakvog razloga i identifikujes me sa firmama kojima sam upravo JA na ovom forumu izrekao najvise kritika upravo jer za mene nisu ono sto su nekad bile.Od debilne politike podizanja cena,pa do nenormalnog pada odnosa kvalitet/cena,beskrajnim brojem saveta da se radije repariraju stari uredjaji i ne bacaju nerealne sume na nove sprave kojima redovno istaknem svaku manu nakon slusanja,napustanja originalne verekerove filozofije,nudjenja alternativnih apgrejd firmi kao...Sto se pomenutog T kabla tice kako sam reagovao?,da li sam jednom recju mozda branio cenu ili odmah rekao da se ukoliko je isti mogami u pitanju naravno da se ide na DIY.Jos sam i naveo da i sam koristim DIY/linn kabl,a za naim jeftiniju alternativu od Flashback-a,gde se moze naci na kotur linn kabl i da se ustedi 200-300%.

Nemam zaista reci,hteo si da me iznerviras,uspeo si,narocito licemernim pominjanjem porodice...ako ti je moja zayebancija sa yebenom plasticnom kapicom za srujni kabl,koja mi je btw. i dalje smesna povod za tolku srdzbu i podmetanje zaista mi je zao sto sam te upoznao,a jos vise i primio u kucu.

Inace sto se kabla kao kabla tice nisam ni jednu rec losu rekao,ako izuzmem to da je meni licno skup,vise zbog mojih trenutnih finansijskih problema nego sto je suma za strujni kabl nedostizna,narocito ako zvucno opravda cenu.Probao bih ga rado kao sto sam probao i Zoranov,zahvalio mu se i iako nije bio za mene napisao pozitivan feedback.

Link to comment
Share on other sites

Kritikovali kablove ili ne istina je da sa dobrim kablovima nije u pitanju mali pomak već drastiÄan. Naravno u odnosu na one koji dodju uz uredjaj.

Uopšte ne sumnjam u to što govore Impuls i Milovan. Mene je zapravo zaintrigirao Impulsov komentar na zvuk koji se poklapa sa mojim iskustvima i iskustvima onih koji su probali ovaj moj napojni.

Iako je zvuÄniÄki vrlo dobar, ipak je najveći napredak dobijen sa napojnim kablovima.

Ono Å¡to je meni interesantno je kako se ponaÅ¡a napojni acrolink na izvoru? Da li se sa njim scena povuÄe u dubinu i dodatno rasloji i uÄvrsti?

Link to comment
Share on other sites

Najvise se dobije na sirini scene koja sa ovim kablom izlazi i iz sirine zvucnika. to ej prvo sto primetite. Drugo je cistina svakog tona takva da posle toga nisam mogao nijedan kabel ukljuciti a da ne primetim degradaciju u zvuku. Da li se dobije na dubini ne znam jer sa mojim pravljenim kablovima vec ima dobru dubinu ali se nije povecala sa Acrolinkom. Izvodjaci su precizno pozicionirani ali nisu kontrasnih kontura vec lepo spojeni sa prostorom. To kontrasnih struktura mislm na kablove koji su ostriji pa se kontura instrumena izdvaja kao pojedinacna i svak insrument svira posebno. Ovde je sve upotpunjeno u celinu, tonovi glatno prelaze iz jednog i drugi a ne isgubi se nista na detaljima.

 

Sto se tice ovog para mislim da konektori nose znatan procenat u zvuku. Zasto? Jer smo dobijali sa pravljenim kablovima velik napredak ako bi stavili dobar konektor. iz tog razloga sam porucio Sonarquest i Vanguard pozlacene da ih isprobam na pravljenim kablovima. Za osnovno poredjenje mi je sluzio kabel sa Eld Aling kombinacijom koji sam do tad slusao. Sa navedenim konektorima se dobio pomak u topliju stranu, insrumenti su dobili mekse ivice, dobijeno je na detaljima ali su svi fluidno spojeni. Na zalost jos mnogo fali do cistine i dinamike koju ima ieGo ili Furutech. mozda bih najlakse opisao kao da je neko prebacio zavesu preko zvucnika a neki od preklopnika na pojacalu je malo prljav pa tonovi nisu toliko precizno cisti.

 

Acrolink na izvoru isto radi kao i na preampu. Ja ih tu koristim jer na ampu nemam iec uticnicu ali Milovan ga koristi na ampu i kaze da tu najvise doprinosi.

Link to comment
Share on other sites

Ono Å¡to je meni interesantno je kako se ponaÅ¡a napojni acrolink na izvoru? Da li se sa njim scena povuÄe u dubinu i dodatno rasloji i uÄvrsti?

    Odgovor je DA, to se deÅ¡ava.Ja sam svoj komad prikljuÄio upravo na izvor zvuka, na DAC.Ostale pozicije nisam stigao da istestiram, a nisam ni saÄekao onih par hiljada sati usviravanja :D , nego uitske prenosim posle svega par sati.

 

      Razlog tome je Å¡to je kabl stvarno odliÄan i veoma sam zadovoljan kupovinom iako iz finansijskih razloga nisam iÅ¡ao na ultimativnu terminaciju, kao Å¡to je IEGO.Mada ne žalim, ni ova moja uopÅ¡te nije za bacanje, ne toliko po reputaciji i ceni, koliko po zvuÄnim karakteristikama. IEC je HI-FI Tuning a Å¡uko kopija OYAIDE, mada ne u pravom smislu.Takva originalna OYAIDA ne postoji poÅ¡to je u pitanju Red copper varijanta sa pinovima od punog bakra..OdluÄio sam se za ovu terminaciju, prvo imao sam je u Å¡teku, drugo to je proverena kombinacija, mnogo puta testirana i uparena na osnovu mnogobrojnih proba sa raznim kablovima i treće konstrukcijski je dobra da može da primi kabl ove debljine i preseka žice.Uskoro ću imati prilike da uporedim ovaj moj Acrolink i drugi sa IEGO terminacijom, pa ćemo videti  kolika je razlika.

 

  Å ta napisati o zvuku i kako ga adekvatno opisati reÄima, meni je to uvek enigma! Jednostavno kabl zvuÄi odliÄno i ovako neusviran.Da se ne ponavljam, Impuls je u najkraćem opisao zvuk, malo ja tu imam Å¡ta da dodam, plus potvrdan odgovor na Tozino pitanjem. Ukratko zvuk je izbalansiran, ima sve Å¡to treba, nigde ne pada niÅ¡ta ne Å¡trÄi, tera vas na sluÅ¡anje a ne da iskljuÄite sistem.Kod mene se oseća malo "struganje" u srednjima, to je posledica neusviranosti, a možda i karakteristika konektora, videćemo, uglavnom to je ako picajzliÅ¡emo i tražimo dlaku u jajetu i da ovako ostane zvuk je vrhunski, ja sretan i nije mi žao para!

Link to comment
Share on other sites

Sta reci... vec po koji put ispaljujes hejterske postove ka meni bez ikakvog razloga i identifikujes me sa firmama kojima sam upravo JA na ovom forumu izrekao najvise kritika upravo jer za mene nisu ono sto su nekad bile.Od debilne politike podizanja cena,pa do nenormalnog pada odnosa kvalitet/cena,beskrajnim brojem saveta da se radije repariraju stari uredjaji i ne bacaju nerealne sume na nove sprave kojima redovno istaknem svaku manu nakon slusanja,napustanja originalne verekerove filozofije,nudjenja alternativnih apgrejd firmi kao...Sto se pomenutog T kabla tice kako sam reagovao?,da li sam jednom recju mozda branio cenu ili odmah rekao da se ukoliko je isti mogami u pitanju naravno da se ide na DIY.Jos sam i naveo da i sam koristim DIY/linn kabl,a za naim jeftiniju alternativu od Flashback-a,gde se moze naci na kotur linn kabl i da se ustedi 200-300%.

Nemam zaista reci,hteo si da me iznerviras,uspeo si,narocito licemernim pominjanjem porodice...ako ti je moja zayebancija sa yebenom plasticnom kapicom za srujni kabl,koja mi je btw. i dalje smesna povod za tolku srdzbu i podmetanje zaista mi je zao sto sam te upoznao,a jos vise i primio u kucu.

Inace sto se kabla kao kabla tice nisam ni jednu rec losu rekao,ako izuzmem to da je meni licno skup,vise zbog mojih trenutnih finansijskih problema nego sto je suma za strujni kabl nedostizna,narocito ako zvucno opravda cenu.Probao bih ga rado kao sto sam probao i Zoranov,zahvalio mu se i iako nije bio za mene napisao pozitivan feedback.

 

 

Licemerje,tvoje,me i tera da pisem.

Porodicu si sam uveo u temu,da ih probudis u pola noci da se skupa smejete jednom vrhunskom proizvodu u vlasnistvu vise clanova foruma-iego konektoru.Ja sam tvojoj porodici pozeleo sve najbolje i tu nikad nikog ne bih dirao.O tvojoj drugoj "deci" linnu i naimu,ne mislim nista lepo i tvoju slepu ljubav sam postovao dok se ti po ko zna koji put nisi isk.njao po necemu sto neko drugi voli.

Sad vidim da je moje gostovanje kod tebe bila greska za obojicu (dvd crtani filmovi nisu vredni ovog naseg prepucavanja)a to je uzrok svemu,jer cuo sam sistem o kome pises godinama.

Pitao sam se sta ja to propustam i zeleo da cujem tu hi fi nirvanu koju propagiras kao da ti zivot zavisi od toga,a to radis sa takvom prepotentnoscu,delis savete sa svojih neslucenih hi fi visina u odnosu na ostale(cesto totalno pogresne),omalovazavas tudje sitnim "salama".....dok svako kontra misljenje zelis da prikazes kao u najmanju ruku varvarizam i takvi nisu dostojni da s tobom polemisu...ili ako procenis da ce ti skinuti dragulj iz krune to resis na PP,da se ne zna.

 

U glavnom od kad sam cuo,neko ko  toliko zna,toliko godina se bavi hifom,toliko para je utrosio na hobi i sa zvukom je tu gde si ti po meni treba da bude vrlo oprezan pri komentarisanju,deljenju saveta,kritikovanju,a EXTRA oprezan pri podsmevanju bilo kome pa i pocetnicima i jeftinim uredjajima.

 

I  ne primaj vise nikog u kucu od audifila,vise ce ceniti tvoje "znanje" ako ti ne cuju sistem.

Da znas nisam ja najgori,ja ti bar otvoreno kazem sta mislim,kao sto sam ti i tada rekao da se to meni ne svidja..Znam i nekoliko drugih koji iz "postovanja" tebi sve u superlativu a okolo sta stvarno misle,a zlo misle.

I ja sam planirao da nikad to ne kazem ,opet,iz postovanja prema domu u koji su me primili,i coveku koji me je doveo do tebe,ali nisam uspeo,tvoje pisanje je izazvalo da prekrsim nesto sto je lepo vaspitanje.

Zbog toga mrzim sebe sto nisam izdrzao i na neki nacin se srozao  u ovakvu pricu.

Ali sad nazad nema,pa evo cheers,no hard feelings i ostala sr.nja kojima ti zavrsis kad nekog okrpis.

Link to comment
Share on other sites

Nikada nisam imao priliku da mi neko demonstrira razliku u zvuku između dva kabla za napajanje. Verujem da je ima, ali isto tako znam da audiofili znaju da preteruju. Ja imam dva neka kvalitetnija kabla, nekako su se silom prilika našli kod mene, ali mi je sistem zaista nezgodan za testiranja takve vrste, jer je u igri šuma kablova.

 

InaÄe, ne razumem zaÅ¡to dolazi do ovako neprijatnog sukoba, zbog bezazlene primedbe? Ona plastiÄna navlaka jeste malo komiÄna, simbol neke ekskluzive, ma Äemu služila. Uz svaki novi ureÄ‘aj namenjen Å¡irokoj upotrebi se dobija takav kabel i nikada nisam video sliÄnu navlaku. Mislim - ako je zaÅ¡tita od nepažljivog rukovanja u pitanju, audiofili su, u proseku, manje laici nego ostali svet.

Link to comment
Share on other sites

I ja sam napisao već da većina vga, displayport i hdmi kablova, kao i grafiÄke karte, kao i kablovi koji dolaze uz tv i uz dosta toga dolaze sa tom kapicom. Verovatno služi kao zaÅ¡tita od praÅ¡ine, neželjenih komada stiropora itd. Å ta je to ekskluzivno toliko ?

Link to comment
Share on other sites

Nikada nisam imao priliku da mi neko demonstrira razliku u zvuku između dva kabla za napajanje. Verujem da je ima, ali isto tako znam da audiofili znaju da preteruju. Ja imam dva neka kvalitetnija kabla, nekako su se silom prilika našli kod mene, ali mi je sistem zaista nezgodan za testiranja takve vrste, jer je u igri šuma kablova.

Ja sam u FTA temi dosta pisao o testiranju "na slepo" FTA strujnih kablova koje sam dobio i razlike su bile viÅ¡e nego jasne, negde suptilne, negde drastiÄne.

I mogu da potvrdim ono Å¡to je napisao Impuls, poÅ¡to sam testirao i interkonekte i digitalne, veća razlika se Äula promenom strujnih (i na bolje i na gore), a nije bilo svejedno ni gde je koji kabl bio - moje iskustvo je da je najbolje da najbolji kabl napaja izvor (kod mene je to Denon DVD-5000).

Link to comment
Share on other sites

 - moje iskustvo je da je najbolje da najbolji kabl napaja izvor (kod mene je to Denon DVD-5000).

 

Nadam se da ovde ne mislis pod najbolji na najskuplji jer to u mom slucaju nije bilo tako, slozicu se samo sa najbolji ali u tom slucaju to je bitno i za sve ostale pozicije, jednostavno samo dosta probe i rotiranja moze da dovede do zeljenih a mozda i neocekivanih rezultata. 

Takodje se slazem da sa pravim strujnim dolazi do najvecih razlika.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...