Jump to content


Omiljena mudra ili smešna izreka, grafit...


Тодор НС

Recommended Posts

  • Replies 223
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Boj se boga, ali i onoga, koji se boga ne boji.

Srpska poslovica

Ako kažu u većini religija da je Bog = ljubav, tu srpsku mudrost mogu da shvatim i na pogreÅ¡an naÄin :)

Pislovica ima smisla, ali se ja opet vraćam na nerazumijevanje pojma ljubav.

Link to comment
Share on other sites

Ako kažu u većini religija da je Bog = ljubav, tu srpsku mudrost mogu da shvatim i na pogreÅ¡an naÄin :)

Pislovica ima smisla, ali se ja opet vraćam na nerazumijevanje pojma ljubav.

 

Sta tu ima da se ne razume?  Ljubav je stanje u kome covek ponajvise vidi stvari onakvim, kakve one nisu. ;)

Link to comment
Share on other sites

Sta tu ima da se ne razume? Ljubav je stanje u kome covek ponajvise vidi stvari onakvim, kakve one nisu. ;)

Jes da voliš poeziju, ali nisi baš tip za ozbiljne filozofske rasprave :)

Da elaboriram:

Svi strahovi se svode na osnovni strah, a to je strah od nepoznatog. Neki bi rekli na strah od smrti, medjutim, pošto je i smrt jedna nepoznanica, ipak se svodi na strah od nepoznatog.

Bog i ljubav su takodje velike nepoznanice tako da je sasvim normalno da se kod priprostog Äovjeka javi strah i od neÄega od Äega po samoj logici stvari ne bi trebalo da ga bude.

Kada se nepoznato upozna, strahovi nestaju i onda se već može govoriti o liÄnim afinitetima, svidjanju i odbojnosti, dopadanju i nedopadanju itd.

Link to comment
Share on other sites

Jes da voliš poeziju, ali nisi baš tip za ozbiljne filozofske rasprave :)

Da elaboriram:

Svi strahovi se svode na osnovni strah, a to je strah od nepoznatog. Neki bi rekli na strah od smrti, medjutim, pošto je i smrt jedna nepoznanica, ipak se svodi na strah od nepoznatog.

Bog i ljubav su takodje velike nepoznanice tako da je sasvim normalno da se kod priprostog Äovjeka javi strah i od neÄega od Äega po samoj logici stvari ne bi trebalo da ga bude.

Kada se nepoznato upozna, strahovi nestaju i onda se već može govoriti o liÄnim afinitetima, svidjanju i odbojnosti, dopadanju i nedopadanju itd.

 

Tako je! :thumbsup2 Ja sam upoznao svog boga pre 5 godina i podario mi jednog predivnog andjela, a samim tim sam se resio i straha od nepoznatog... :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...