Jump to content


Izracunavane Bass reflex-a


Aragorn

Recommended Posts

Cao drugari nov sam ovde vidim da ima dosta diskusija o kutijama i zvucnicima. mala pomoc ako moze imam kutije kopiju HSR-160 pravljena kutija hteo bi da ugradim bass reflex na kutiju ali se nerazumem u proracune imam cak i program WinISD al neznam kako da ga iskoristim. hvala unapred

Link to comment
Share on other sites

Ako je prava kopija i po dimenzijama i sto se tice skretnice,dampinga, drivera ne bi to trebalo dirati.Ta kutija je zamisljena da radi kao kompresiona i sve drugo ce biti promasaj.A ako nije...

pa mislim da nije drajveri jesu svi EI Nis cak je i skretnica original ali cini mi se da je promer kutije drugacije odradjen 

Link to comment
Share on other sites

pa mislim da nije drajveri jesu svi EI Nis cak je i skretnica original ali cini mi se da je promer kutije drugacije odradjen. Moj drugar je isto imao kopiju ali kutija je bila drugih dimenzija i imala je bass reflex na sebi i to je prosto receno ubijalo kako je radilo doduse njegovi basovi su bili na 8 oma 80 wati a moji su na 8 oma 30 wati

Link to comment
Share on other sites

Tu basa nece biti nikad sta god uradio.Ja bih kupio woofer npr ovako nesto :

 http://www.kupujemprodajem.com/Pasivni-wufer-N-N--20016242-oglas.htm?filter_id=29455162

Ovaj oglas sam dao samo kao primer.Imas ih za 15,20 do 50 eura pa biraj .

Hvala ali ako nista neuradim za te pare bolje onda da promenim sva 4 basa i da stavim te od 8 oma 80 wati jesu tezi za nalazenje ali se nadju!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...