Jump to content


Izbor deka i Cd-a


Recommended Posts

Drugari, sta predlazete, na sta treba obratiti paznju (neka opcija i sl), koje marke uzeti u razmatranje, koje pak ne, ima raznih konvertera, izlaza...?

Pozeljno da cita sto vise formata, pirate, mp3 i sl.

Na nekoj temi neko predlozio dvd citac, koji cita sve!

Dek klasika, za kasete, mozda i tu treba obratiti paznju, da neku opciju mora imati, neka marka se izdvaja?

E sad cena, jeftino a dobro! :)

Ka KP recimo za CD od 10-20e da se bira, ista prica i za dek.

Moze malo i da se predje, ali neka jeftinija a solidna varijanta mi je potrebna, pozeljno i da je estetski lep uredjaj, u crnoj boji.

Link to comment
Share on other sites

Ma daj, kakvi laseri, kakvi bakraÄi. Nov laser koÅ¡ta koliko i neki od tih cd plejera.

Uzmeš, slušaš, kad crkne baciš i kupiš novi.

Realno, u pravu si, ali ne zameri na pitanjima, da znam ne bih pitao. :)

Postom nemam neko veliko licno iskustvo, na raznim forumima citam, pa kazu da solidan CD plejer mora da ima DAC, manje-vise znam sta je, ali ne i u praksi, neko pominje razne ulaze/izlaze, pocetniku je to sve jako konfuzno..

Probacu sa Yamahinim komponentama kao sto je clan Peter predlozio.

Link to comment
Share on other sites

Opusti se za poÄetak, uzmi neki plejer i sluÅ¡aj muziku. Biće vremena i za ozbiljnije sprave.

Svaki cd plejer ima u sebi ugradjen DAC (digitalno analogni konverter). Svi imaju RCA izlaze (ÄinÄeve) preko kojih ih povezujeÅ¡ na tvoj risiver. Ti stariji nemaju ulaze. Eventualno imaju koaksijalni i optiÄki digitalni izlaz (da povežeÅ¡ na neki eksterni DAC, ili risiver sa takvim ulazima) i to je to.

KupiÅ¡, sluÅ¡aÅ¡, uživaÅ¡, uÄiÅ¡, pa kad prohtjevi porastu, uhhhh :)

Link to comment
Share on other sites

Opusti se za poÄetak, uzmi neki plejer i sluÅ¡aj muziku. Biće vremena i za ozbiljnije sprave.

Svaki cd plejer ima u sebi ugradjen DAC (digitalno analogni konverter). Svi imaju RCA izlaze (ÄinÄeve) preko kojih ih povezujeÅ¡ na tvoj risiver. Ti stariji nemaju ulaze. Eventualno imaju koaksijalni i optiÄki digitalni izlaz (da povežeÅ¡ na neki eksterni DAC, ili risiver sa takvim ulazima) i to je to.

KupiÅ¡, sluÅ¡aÅ¡, uživaÅ¡, uÄiÅ¡, pa kad prohtjevi porastu, uhhhh :)

Hoces da kazes da moje sprave nisu `azdaje`? :)

Salim se naravno.

E takav odgovor sam trazio, probacu sa Yamahom, pa sta bude.

Hvala na savetima.

Link to comment
Share on other sites

Nemam, mozda su par serija gore dole, ali stvarno je dzabe i steta da ne uzmes

Slazem se, jako lepo izgledaju komponente, nema razloga da ne zvuce tako.

Mada, dek mi pa skoro nepotreban, a nasao sam dobar Technics Cd, i hoce zamenu neku za sat koji imam, pa mi to dodje glava za glavu.

Link to comment
Share on other sites

Super-uzivaj.A kao sto Toza rece,nemoj se opterecivati laserima i slicnim stvarima jer su ti uredjaji jako jeftini i tu nema popravke jer ce te obicno izaci vise nego da kupis drugi uredjaj.Slusas ga dok radi a kad umre kupis drugi.Dakle ne mozes mnogo da pogresis.Kod dekova treba obratiti paznju na glavu i gumicu,vizuelne nedostatke ( da nisu kriva vrata,izgrebana slova i sl ),kako premotava,reprodikuje,snima.

Link to comment
Share on other sites

Super-uzivaj.A kao sto Toza rece,nemoj se opterecivati laserima i slicnim stvarima jer su ti uredjaji jako jeftini i tu nema popravke jer ce te obicno izaci vise nego da kupis drugi uredjaj.Slusas ga dok radi a kad umre kupis drugi.Dakle ne mozes mnogo da pogresis.Kod dekova treba obratiti paznju na glavu i gumicu,vizuelne nedostatke ( da nisu kriva vrata,izgrebana slova i sl ),kako premotava,reprodikuje,snima.

Hocu, hvala.

Za dek nisam pametan, bas i ne slusam kasete, mada ako bude naleteo neki lep primerak i povoljan, mozda cisto uzmem da ima.

Link to comment
Share on other sites

Ispravan dek je najteze kupiti, jer vecina ni ne zna sta je ispravan dek.

Onaj koji pali, mota, sija i snima.... Je skoroo uvek zreo ko dinja za servis.

Ja bih rekao da je ispravan dek kad radi :)

Imam par u `opticaju` do 20-ak evra.

Gledao cenu, kao marku, i da je u crnoj boji (zbog ostalih komponenti).

Neki savet?

https://www.kupujemprodajem.com/denon-19741977-oglas.htm?filter_id=20476002

https://www.kupujemprodajem.com/JVC-TD-W216-19886799-oglas.htm?filter_id=20476002

https://www.kupujemprodajem.com/Sony-tc-ke300-20066035-oglas.htm?filter_id=20476002

https://www.kupujemprodajem.com/Yamaha-kx-330-rs-20185133-oglas.htm?filter_id=20476002

https://www.kupujemprodajem.com/Sony-TC-WR590-20138591-oglas.htm?filter_id=20476002

Link to comment
Share on other sites

Kako stoje Marantz CD playeri u odnosu na pomenutu Yamahu?

 

PItanje je uopÅ¡teno i zavisi od ostatka lanca a Äesto odgovor zavisi od liÄnih preferenca, tako da je najbolje ako možeÅ¡ ili da probaÅ¡ prije kupovine ili se prosto malo otvoriÅ¡ jer kako shvatam i onako su u pitanju plejeri 30-tak EUR-a.

Ako za neki nabaviÅ¡ i povoljno, možeÅ¡ ga prodati bez gubitaka a usput ćeÅ¡ imati priliku da ÄujeÅ¡ razliku.

Link to comment
Share on other sites

Imao sam Yamahu model serije 800 iz KX serije, na kvalitetnijim kasetama snimanim preko kvalitetnije opreme zvuk je bio skoro ravan CD-u, da ne poverujes da deck moze tako da zvuci. Sad gledam ove cene i razmisljam kako sam ga jedva prodao u mint stanju za 25e, a ovi prodaju dosta slabije modele za iste pare...

Link to comment
Share on other sites

PItanje je uopÅ¡teno i zavisi od ostatka lanca a Äesto odgovor zavisi od liÄnih preferenca, tako da je najbolje ako možeÅ¡ ili da probaÅ¡ prije kupovine ili se prosto malo otvoriÅ¡ jer kako shvatam i onako su u pitanju plejeri 30-tak EUR-a.

Ako za neki nabaviÅ¡ i povoljno, možeÅ¡ ga prodati bez gubitaka a usput ćeÅ¡ imati priliku da ÄujeÅ¡ razliku.

Trenutno imam Marantz 1602 AVR i Dali Zensor 3.

Vidim gomilu tih Marantza po oglasima pa me je zanimalo da li je to dobar smer za razmisljanje. CD bi bio upgrade u odnosu na sasasnji Pioneer DVD 320 koji koristim za tu namenu. Ne znam da li bi kao opcija bio upgrade da ih umesto analogno vezem coax-om?

Link to comment
Share on other sites

Pioneer ti je i transport i dac ili samo transport ?

 

Teško je reći nešto više.

Ja imam iskustva dosta sa novim jer sam se naprobavao kod kupovine svog marantza.

Ako se može neka zajedniÄka crta izvući za marantz, ja bi rekao toplina.
TO je moj utisak za jeftinije modele.

One SACD nisam probao.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...