Jump to content


Stereo pojacalo vs A/V risiver


Recommended Posts

A joj opet ispoÄetka ? , pa hebem mu miÅ¡a jeste kad bili na "priredbi" s "amplificiranom" glazbom ? ili sluÅ¡ali trio s 5 metara? (bez struje?)  Tu poÄnite o poziciji instrumenata i poziciji pjevaÄa ? ......... :)

ZnaÄi ? ako si u sredini dvorane ÄujeÅ¡ band u sredini , svi su "zgužvani" i zvuk dolazi iz centra ? :) , al ak sluÅ¡ate trio nepojaÄan s 5 metara Äujet svaki instrument ponaosob , ali oni Äine kompaktnu cjelinu koju zovemo glazba , muzika ili kako li već ? :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 144
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zahvaljujem svima na savetima, lepo je pomagati se medjusobno.

Ako nekog zanima, da sumiram utiske posle vise od mesec dana slusanja mog `loma` od oko 150e :)

Za nas `obicne` korisnike, utisak neverovatan, to zvuci jbt, ima i snagu, upravo slusam koncert `Enigme`(preko cd-a), sta reci, ja prezadovoljan!

Cim dodjem malo do para, jedna solidna zvucna kartica za komp, i to je to za sada.

Inace Onkyo 727r risiver, Cat zvucnici, Technics cd i dvd sve ukupno oko 150e.

 

Inace, lepo je ko ima da iskesira preko 3000e kao sto pisete za ozvucenje, ali mislim da to nije realno u nasoj zemlji. Ja licno renoviram/sredjujem komplet kucu od 60m2 sa 4000 e :)

Link to comment
Share on other sites

Znaci audofili su oni koji imaju dzak para? :)

Jasno kao dan, ali sta ako neko vozi Vantage 600, je l` postoji toliko skupo ozvucenje? :)

Enigma-greatest hits, tako pise na cd-u, dobro ja napisao koncert :)

 

Pozdravljam, svako ima nesto sto posebno voli, ja bih sve pare dao na putovanja i zene :)

Link to comment
Share on other sites

Znaci audofili su oni koji imaju dzak para? :)

Jasno kao dan, ali sta ako neko vozi Vantage 600, je l` postoji toliko skupo ozvucenje? :)

Enigma-greatest hits, tako pise na cd-u, dobro ja napisao koncert :)

Pozdravljam, svako ima nesto sto posebno voli, ja bih sve pare dao na putovanja i zene :)

Audiofil je osoba koja uziva u zvuku tj slusanju muzike. To nema veze sa skupim kablovima, preskupim hifi policama i ostalim stvarima. Znam ljude koji si prelazili celu Evropu da bi kupili plocu pa onda put nazad u Srbiju pa tak onda je puste sa osmehom na licu. Ploca se u rukam drzala pazljivo kao detonator za atomsku bombu. Licno znam coveka koji ima preko 3000 original ploca skupljanih evo vec nekoliko decenija i to slusa na matorim Kef zvucnicima. Omot svake ploce izgleda kao nov. To je pravi audiofil. Ne ovi umisljeni koji nemaju nj dva original CD-a, imaju tonu muzike skinute sa neta od cega nije odslusano ni 30%, a sve to radi na uredjajima koji kostaju boga oca. Uzivanje u muzici i trosenje ogromne kolicine novca na uredjaje su dve potpuno razlicite stvari. Narocito mi je smesno ono "nabavio sam skupe kablovi i postao sam audiofil"...
Link to comment
Share on other sites

Audiofil je osoba koja uziva u zvuku tj slusanju muzike. To nema veze sa skupim kablovima, preskupim hifi policama i ostalim stvarima. Znam ljude koji si prelazili celu Evropu da bi kupili plocu pa onda put nazad u Srbiju pa tak onda je puste sa osmehom na licu. Ploca se u rukam drzala pazljivo kao detonator za atomsku bombu. Licno znam coveka koji ima preko 3000 original ploca skupljanih evo vec nekoliko decenija i to slusa na matorim Kef zvucnicima. Omot svake ploce izgleda kao nov. To je pravi audiofil. Ne ovi umisljeni koji nemaju nj dva original CD-a, imaju tonu muzike skinute sa neta od cega nije odslusano ni 30%, a sve to radi na uredjajima koji kostaju boga oca. Uzivanje u muzici i trosenje ogromne kolicine novca na uredjaje su dve potpuno razlicite stvari. Narocito mi je smesno ono "nabavio sam skupe kablovi i postao sam audiofil"...

E ovo je vec jasnija definicija!

Ja licno obozavam dobru muziku, uglavnom starije stvari, i pamcenje imam kao slon, pesma, grupa i sl.

Isto tako slusam sa neta, ili neki cd, jbg tako je lakse.

Sada polako pokusavam da podignem kvalitet zvuka, ali sve u skladu sa finansijama.

Neka niko ne zameri, ja bih pola Evropa prosao samo zbog putovanja i zena, ali pozdravljam posvecenost drugih! :)

Link to comment
Share on other sites

Ta "definicija" je pogresna.

Brkate pojmove audiofila i muzikofila. To nije ni pod razno isto.

Ne znam koja je defka prava, znam da smo ovde svi jer volimo muziku i da uzivamo u sto kvalitetnijem zvuku...i za sto manje para, ako moze! :)

Da ne ispadne da samo kukam zbog para, ali realno vecina bi sto bolje i za sto manje para.

Link to comment
Share on other sites

Objasnjenje sta je muzikofil ne postoji cak ni na wikipediji. Za taj izraz sam prvi put cuo na ovom forumu i najverovatnije ga je izmislio neko ko uredjaje voli vise nego muziku.

Spadam u one sto vise vole muziku, i to dobru, tj meni dobru (trenutno pici Klepton-Bad love)

Mada, sto bolji kvalitet zvuka, bolje uzivanje.

Link to comment
Share on other sites

Vantage 600, auto, Aston Martin, meni jedan od omiljenih.

http://www.carsbase.com/photo/Aston_Martin-Vantage_600_mp11_pic_13146.jpg

 znam o kom autu se radi, a evo malo linkova pa ti vidi koliko su skuplji zvucnici od AM Vantage-a (oni skuplji su u rangu AM One-77) :

 

1. http://www.higherfi.com/audio_speakers/1

 

2.http://www.higherfi.com/million/(ovde su cene kompletnih sistema po komponentama)

 

3. ..... 

Link to comment
Share on other sites

 znam o kom autu se radi, a evo malo linkova pa ti vidi koliko su skuplji zvucnici od AM Vantage-a (oni skuplji su u rangu AM One-77) :

 

1. http://www.higherfi.com/audio_speakers/1

 

2.http://www.higherfi.com/million/(ovde su cene kompletnih sistema po komponentama)

 

3. ..... 

Ha, titanijumski zvucnici samo milion ipo dolara! :)

Nisam imao predstavu da ozvucenje za `normalnu` upotrebu moze toliko da kosta, mislim da ne bude ozvucenje za neki rok koncert recimo.

To je za neke seike, i sl. :)

Link to comment
Share on other sites

Tako je - tako nesto i ne postoji i namerno banalizujem. Audifil nema blage veze sa onim sto si napisao - to je poenta.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Audiophile

Sta nema blage veze? Audiofil se ne postaje kupovinom skupocene opreme, to je cinjenica. Dao sam primer na sta su spremni ljudi koji zaista vole muziku i uzivaju u njoj. Takve ljude ja smatram audiofilima. Isto kao kupis ovaj Aston i postajes profi vozac i zaljubljenik u automobile? Ne, ti si u tom slucaju neko ko ima novca za Aston, a pritom ne zna ni sta se nalazi ispod haube. Zaljubljenici i fanovi Astona su oni koji znaju svaki detalj i vezi auta, a ne samo oni koji imaju novca da ih kupe.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...