Jump to content


Knjiga koja je ostavila najjači utisak...


Тодор НС

Recommended Posts

Emocije su najjaÄe u detinjstvu. TeÅ¡ko je ograniÄiti se na neÅ¡to konkretno, od mnoÅ¡tva knjiga koje su ispunjavale duge zimske veÄeri (nismo imali TV). Ipak:

 

DeÄaci Pavlove ulice.

Deca kapetana Granta, ili bilo Å¡ta od Verna.

Vinetu, ili bilo Å¡ta od Maja.

Tri musketara, ili bilo Å¡ta od Dime.

Link to comment
Share on other sites

 Mali princ, Exipery

 

U moje vreme se ova knjiga nije spominjala, ne znam da li je uopÅ¡te bila izdata. Isto kao i Tolkin. Obe sam proÄitao mnogo kasnije, a Malog princa tek pre jedno dve godine. Bolje ikad nego nikad. :)

 

Od ovih kasnijih, da spomenem prve tri knjge Dina. 

Link to comment
Share on other sites

Emocije su najjaÄe u detinjstvu. TeÅ¡ko je ograniÄiti se na neÅ¡to konkretno, od mnoÅ¡tva knjiga koje su ispunjavale duge zimske veÄeri (nismo imali TV). Ipak:

 

DeÄaci Pavlove ulice.

Deca kapetana Granta, ili bilo Å¡ta od Verna.

Vinetu, ili bilo Å¡ta od Maja.

Tri musketara, ili bilo Å¡ta od Dime.

Evo kako su ovi momci pravili najavu za otvaranje knjižare

 

https://www.youtube.com/watch?v=dh1nV3BhhoI

Link to comment
Share on other sites

OdliÄna tema! Obradovali ste me! Ja ću napisati viÅ¡e naslova. Na mene je straÅ¡an utisak ostavio Žil Vern sa "20000 milja pod morem", možda prva knjiga koju sam proÄitao van lektire. Naravno, kasnije se Äitalo sve od njega Å¡to je dopalo pod ruku. A onda je doÅ¡ao Branko Ćopić, kasnije Kami, Dostojevski, Bulgakov... Kada se preÅ¡lo na tu "ozbiljniju" literaturu neprevaziÄ‘eno mesto ima Bulgakovljev "Majstor i Margarita", ali i njegove pripovetke, naroÄito "BeleÅ¡ke mladog doktora".
Evo malo svežijih naslova koji bi mogli da budu interesantni, a koji su relativno novijeg datuma kod nas. Meni se dopalo.
"Norveška šuma" - Haruki Murakami
"Dopler" - Erland Lu
"Kuća sećanja i zaborava" - Filip David

Pozdrav!
 

Link to comment
Share on other sites

OdliÄna tema! Obradovali ste me! Ja ću napisati viÅ¡e naslova. Na mene je straÅ¡an utisak ostavio Žil Vern sa "20000 milja pod morem", možda prva knjiga koju sam proÄitao van lektire. Naravno, kasnije se Äitalo sve od njega Å¡to je dopalo pod ruku. A onda je doÅ¡ao Branko Ćopić, kasnije Kami, Dostojevski, Bulgakov... Kada se preÅ¡lo na tu "ozbiljniju" literaturu neprevaziÄ‘eno mesto ima Bulgakovljev "Majstor i Margarita", ali i njegove pripovetke, naroÄito "BeleÅ¡ke mladog doktora".

Evo malo svežijih naslova koji bi mogli da budu interesantni, a koji su relativno novijeg datuma kod nas. Meni se dopalo.

"Norveška šuma" - Haruki Murakami

"Dopler" - Erland Lu

"Kuća sećanja i zaborava" - Filip David

Pozdrav!

 

Na žalost knjigu nisam proÄitao, ali sam na nekom sajtu naÅ¡ao podatak da je Žil Vern zaista bio pod morem. Tema je bila na nekom sajtu koji govori o tome da Zemlja nije takva kao Å¡to su nas uÄili u Å¡koli, već da je Å¡uplja i da u njoj živi civilizacija naprednija od naÅ¡e. NeÅ¡to o ovoj temi može da se proÄita i u knjizi Semira Osmanagića "Alternativna povijest", koju ovom prilikom isto preporuÄujem.

Link to comment
Share on other sites

Tema je bila na nekom sajtu koji govori o tome da Zemlja nije takva kao Å¡to su nas uÄili u Å¡koli, već da je Å¡uplja i da u njoj živi civilizacija naprednija od naÅ¡e.

 

Ovo me viÅ¡e podseća na Put u srediÅ¡te zemlje. To je malo naivna priÄa, za danaÅ¡nje prilike. Osim toga, Vern je pisao fantastiku i znao je da je priÄa nerealna. Za razliku od ovih sa dotiÄnog sajta, koji, nije iskljuÄeno, veruju u ono Å¡to piÅ¡u. :plakanje

Link to comment
Share on other sites

Када Ñам видео књигу помиÑлио Ñам да је Сима пиÑац иÑте. Ðаравно погрешио Ñам    :oops:

 

1zb7339.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...