Jump to content


Zna li neko koji je ovo model Bose zvucnika?


AudioAleks

Recommended Posts

Pozdrav narode i dobri ljudi.

 

Potrebna mi je pomoc da identifikujem Bose zvucnike koje imam...

Ono sto znam je da su Bose, nista drugo ne znam... Zvucnici se inace izuzetno dobro cuju, zaista fantastican i cist zvuk daju (rekao bih oko 70w snage da imaju), ja sam ih uzeo kao manje pomocne zvucnike.

Imaju 4 nogice koje mogu da se usrafe sa dve strane u zavisnosti od toga kako zelite da stoje, vertikalno ili horizontalno, vidite slike.

Dimenzije kutija su, kad stoje uspravno visina 50cm, sirina 16cm i dubina 31 cm. Unutrasnji precnik bas drajvera je 12 cm, od ivice do ivice gumenog vesanja.

 

Ako iko zna ista o njima, neka pomogne!  :)

 

Hvala unapred.

 

Slike:

1. https://www.flickr.c...in/photostream/

2. https://www.flickr.c...in/photostream/

3. https://www.flickr.c...in/photostream/

4. https://www.flickr.c...in/photostream/

5. https://www.flickr.c...in/photostream/

Link to comment
Share on other sites

E ovako, prvo zaista ne razumem ovoliko sarkazma oko obicnog pitanja zaista...

Zvucnike sam dobio na poklon od brata od ujaka, jer njemu ne trebaju. Ovako je tekao razgovor, citiram: On: E znam da volis audio stvari, imam da ti dam ekstra Bose zvucnike! Ja: odkle ti? On: To je tata kupio jos 1985 u Nemackoj kostali su 1700 maraka (ostalo mi je nerazjasnjeno da li su bili deo neke mini linije ili sistema i on se toga ne seca) i mnogo su dobri, ekstra stvarno (otisao i doneo)... nastavlja da ih hvali... Ja: Gledam, nigde nista ne pise...ali me malo podsecaju na novu Companion seriju... Pa kako znas da je bas Bose? On: Kako, kako znam, pa bio je ovde znak dole i pozadi je bila nalepnica, pisalo je Bose, nego su deca odlepila davno i ostavio sam negde, ako nadjem dacu ti ih... Ma bre, pusti kuci, da vidis kako se cuju, nastavlja da ih hvali...

 

Kad sam dosao kuci i pustio, zvuk je zaista fantastican, cist, jasan. Prosto ne mogu da poverujem sta izlazi iz njih. Posto sam imao prilike da cujem kod drugara Companion 3, mogu vam reci da su ova dva oduvala taj sistem! Bili ili ne bili Bose.

 

Ako neko zna kako da proverim na nekom sajtu ili neki support Bose-a, neka mi pomogne ako hoce. Ja da ih otvaram, prvo ne znam, drugo mislim da nemam odgovarajuci alat za to.

A sto se tice toga da je ovo neka budzevina... Pa ljudi, pogledajte te slike, da li bi iko normalan pravio takav oblik zvucnika sa 2 duze i dve krace nogice i sa tom rupom dole da se ne vide nogice kad stoje, pa sa jos mogucnoscu da stoje sa strane, a da pritom budu i nepravilnog oblika?! Mislim zaista...

Link to comment
Share on other sites

Овде нема Ñарказма или већ нечег Ñличног, то Ñе теби Ñамо учинило.

 

Скини Ð±Ð°Ñ Ð·Ð²ÑƒÑ‡Ð½Ð¸Ðº Ñликај Ñтрану магнета вероватно поÑтоји нека налепница.

Link to comment
Share on other sites

Nije to pravi Bose,nego neka  licenca tipa Soundcraft by Bose,a da je neki lipicaner imao bi nazad ozbiljnije konektore,i nalepnice bi bile takodje na nivou,a ne kao etikete.Pa i znacke i sve ostalo,ovako lici na Nokia zvucnike,kome je za neku svapsku firmu dizajn skretnice radio Bose.Nije to ni lose ni dobro,jednostavno je ta kategorija zvucnika,a u vreme kada su kupovane 1700 maraka je kostalo mnogo toga,pocev od dekova,pa i cd-a,sve je bilo papreno,ali najbolji pokazatelj da li je to neki bitan zvucnik,je koliko stranica zauzima na Google image.Toliko je poznat i dobar da ga niko nije slikao ili se nekad za 20 godina pohvalio na nekom forumu.Predpostavljam da kad skines bas i pogledas nazad sta pise na magnetu ,nece pisati nista,pa ni snaga.Ali izbaci malo slika sa mobilnog ovde da pogledamo korpu i membranu od nazad,pa i visokotonac,nece nista lose da ispadne iz svega.Izvinjavam se ako te je neka konstatacija povredila,namera mi je da ti pomognem bez sarkazma . 

Link to comment
Share on other sites

Mislio sam da ce mozda neko po kutiji vizuelno da provali sta je u pitanju.

Kao sto rekoh, ne zelim da ih otvaram, jer su srafovi netaknuti i vidi se kad je nesto otvarano i cackano, a ja to ne zelim i hvala na razumevanju. Jos slika kutija mogu da napravim, ako nekoga zanima...

Isto tako mislim da je #okibokis u pravu 99% i da ovo nije pravi Bose, nego kao sto je rekao "nesto tipa Soundcraft by Bose". Posto znam koliko vode racuna o reklami i oznakama, ne bi dozvolili da tek tako otpadne... To sam i pomislio kad sam ih prvi put video.

U svakom slucaju, meni sluze svrsi za koju su mu potrebni i zadovoljan sam zvukom koji daju, pa nek se zovu kako im je volja! 

 

Hvala svima na misljenju koje ste podelili ovde...

 

Pozdrav i svako dobro.  

Link to comment
Share on other sites

pustite Äoveka nek uživa u zvuku ako se to njemu svidja iako su fake kutije neka živi u ubedjenju da je to kao Bose , kao neće da odrÅ¡rafljuje al burazeru moraćeÅ¡ jednog dana kad budeÅ¡ menjo veÅ¡anja ili ti neki driver crkne . ajd bas možda je problematiÄan za skidanje al visokotonac bez problema uzmi Å¡rafciger izvadi kolko je potrebno za slikanje pa nam svima pokaži da smo u krivu.ja bi da sam na tvom mestu baÅ¡ sad skino drivere i skretnicu da se uverim ko je upravu pa ja svake zvuÄnike koje sam kupio dosada skidao sam drivere da vidim da li sam prevaren od prodavaca ili su orginal i da li su radjeni ili ne. ima mnogo uvaljivanja na kupujem prodajem sa sal driverima i ostalim ikinezima, namerno prave identiÄne drivere da bi se uklapali u kef b i w i ostale brendove.

Link to comment
Share on other sites

Mislio sam da ce mozda neko po kutiji vizuelno da provali sta je u pitanju.

Kao sto rekoh, ne zelim da ih otvaram, jer su srafovi netaknuti i vidi se kad je nesto otvarano i cackano, a ja to ne zelim i hvala na razumevanju. Jos slika kutija mogu da napravim, ako nekoga zanima...

Isto tako mislim da je #okibokis u pravu 99% i da ovo nije pravi Bose, nego kao sto je rekao "nesto tipa Soundcraft by Bose". Posto znam koliko vode racuna o reklami i oznakama, ne bi dozvolili da tek tako otpadne... To sam i pomislio kad sam ih prvi put video.

U svakom slucaju, meni sluze svrsi za koju su mu potrebni i zadovoljan sam zvukom koji daju, pa nek se zovu kako im je volja! 

 

Hvala svima na misljenju koje ste podelili ovde...

 

Pozdrav i svako dobro.  

Ma,bitno je da se tebi svidja i da te ispunjava.Sve ostalo je ne vazno.Slusaj i uzivaj.  :listen

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...