Jump to content


Windows Audio


arnage

Recommended Posts

Nisam naveo, jer sam znao da ćeš da se praviš pametan. Na HA niko je tvrdi da ne valja ni ASIO ni WASAPI. Šta više, da i Direct Sound nije ništa primetno gori. Ali ova dva se smatraju za bolje biti siguran, jer su direktni hardverski. Pri tome Kernel Streaming je za XP. Od Viste je prokenjena audio arhitektura Windowsa.

JRiver je izvor, mogao bi da sedneÅ¡ i proÄitaÅ¡, jer je lepo i poÄetniÄki objaÅ¡njeno. Umesto Å¡to tupiÅ¡ protiv ASIO koji je dizajnirao Steinberg za profi upotrebu na Windowsu

http://wiki.jriver.com/index.php/Audio_Output_Modes

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nisam naveo, jer sam znao da ćeš da se praviš pametan. Na HA niko je tvrdi da ne valja ni ASIO ni WASAPI. Šta više, da i Direct Sound nije ništa primetno gori. Ali ova dva se smatraju za bolje biti sigurna, jer su direktni hardverski. Pri tome Kernel Streaming je za XP. Od Viste je prokenjena audio arhitektura Windowsa.

JRiver je izvor, mogao bi da sedneÅ¡ i proÄitaÅ¡, jer je lepo i poÄetniÄki objaÅ¡njeno. Umesto Å¡to tupiÅ¡ protiv ASIO koji je dizajnirao Steinberg za profi upotrebu na Windowsu

http://wiki.jriver.com/index.php/Audio_Output_Modes

 

Na HA Å¡ta ljudi tvrde ti ne možeÅ¡ da razumeÅ¡ jer ne znaÅ¡ Å¡ta odjaÅ¡njavaju. Ali to delimiÄno jeste, na novoj audio arhitekturi ni nema neke razlike izmeÄ‘u tri navedena naÄina reprodukcije zbog nove obrade signala, s tim Å¡to se Asio eksplicitno ne preporuÄuje osim ako nema drugog naÄina.

 

Već sam ti objaÅ¡njavao, Kernel Streaming ne bi trebalo da radi na novoj audio arhitekturi, a zaÅ¡to negde radi - ne znam niti me zanima. To je kernel-coding oriented, a ostali su application-coding, pa tu možda treba tražiti razlog. Mislim, ti ne, već neko ko zna materiju.

 

Please note that this component is meant for systems where ASIO is the only available output method. It is highly recommended to use the default output modes instead of ASIO. Contrary to popular "audiophile" claims, there are NO benefits from using ASIO as far as music playback quality is concerned, while bugs in ASIO drivers may severely degrade the performance.

 

http://www.foobar2000.org/components/view/foo_out_asio

 

 

Mene ne zanima materija sa JRiver sajta koja je zasnovana na tehniÄki neutemeljenim pretpostavkama i koja služi kao marketing strategija jednog proizvoda u cilju diferencijacije od konkurencije na tržiÅ¡tu.

Link to comment
Share on other sites

Hajde objasni mi Å¡ta nisam razumeo u dve reÄenice koje su pokopale sve tvoje tvrdnje:

 

Please note that this component is meant for systems where ASIO is the only available output method. It is highly recommended to use the default output modes instead of ASIO. Contrary to popular "audiophile" claims, there are NO benefits from using ASIO as far as music playback quality is concerned, while bugs in ASIO drivers may severely degrade the performance.

Link to comment
Share on other sites

Sa zadovoljstvom.

Tu piše da koristiš DS, uprkos tvrdnjama audiofila, jer loše rade drajveri za ASIO na consumer karticama tipa Creative.

Å to je uveliko zastarela izjava koju nisu promenili. Jer ASIO radi dobro sada i na njima.

Dok tvoja ESI, pošto je profi, bi morala da ima valjan ASIO.

Ukoliko je nisi menjao.

WASAPI se koristi u exclusive modu, ako hoćeš direct pristup jedino, ne shared.

Asio4All je kernel streaming i niÄemu ne služi. ÄŒisto da razjasnimo i to.

Å to se tiÄe JRiver, oni ti kažu da ako želiÅ¡ bit-perfect, izabereÅ¡ bilo koji to može.

I ima funkcije koje ti trebaju.

Oni sebe reklamiraju za post processing, interfejs, dodatne opcije tipa DLNA.

Å to je respektabilan odnos. Kao Å¡to su odmah prozvali i JPlay za prodavanje magle.

Link to comment
Share on other sites

ZnaÄi ne možeÅ¡ da objasniÅ¡ Å¡ta to nisam razumeo u dve savrÅ¡eno jasne reÄenice.

 

Tako lepo napiÅ¡i, nemoj da daviÅ¡ straw man argumentacijom. Ja to pustim u nekom koraku Äisto da se diskusija iskristaliÅ¡e, a potom viÅ¡e nema svrhe.

 

U drugom delu gde ti kao nešto razjašnjavaš što te niko nije pitao, ja volim da zovem taktikom Lajanje na zvezde.

 

Ona se ogleda u oÄajniÄkom pokuÅ¡aju osobe u diskusiji da skrene pažnju sa argumenata olajavajući Å¡ta god mu padne napamet u datom trenutku i u nadi da će se lajanju pridružiti joÅ¡ neka jedinka. Jer, kako je obiÄno praksa pokazala u forumskim diskusijama, nije u pravu onaj ko barata Äinjenicama već onaj ko ima viÅ¡e džukela da laju za njega. :)

 

Pogrešio si samo što si omašio forum za taj tip strategije.

Link to comment
Share on other sites

Sa zadovoljstvom.

Tu piše da koristiš DS, uprkos tvrdnjama audiofila, jer loše rade drajveri za ASIO na consumer karticama tipa Creative.

Å to je uveliko zastarela izjava koju nisu promenili. Jer ASIO radi dobro sada i na njima.

Dok tvoja ESI, pošto je profi, bi morala da ima valjan ASIO.

Ukoliko je nisi menjao.

WASAPI se koristi u exclusive modu, ako hoćeš direct pristup jedino, ne shared.

Asio4All je kernel streaming i niÄemu ne služi. ÄŒisto da razjasnimo i to.

Å to se tiÄe JRiver, oni ti kažu da ako želiÅ¡ bit-perfect, izabereÅ¡ bilo koji to može.

I ima funkcije koje ti trebaju.

Oni sebe reklamiraju za post processing, interfejs, dodatne opcije tipa DLNA.

Å to je respektabilan odnos. Kao Å¡to su odmah prozvali i JPlay za prodavanje magle.

Koje ti gluposti lupetas, majko mila...

Ovo za JPlay je vec staro pa me mrzi i da komentarisem.

Ali ASIO4ALL jednako Kernel Streaming ???!

Ma daj, djecace, nadji sebi zensku nemoj po forumu prcachinu trenirati.

 

Za nauk: ASIO4ALL i nije pravi ASIO drajver vec WRAPPER tj. emulator istoga.

ASIO je zasticen protokol i dolazi iskljucivo uz proizvode koji su a. sposobni da ga upotrebe i b. platili su licencu vlasniku, firmi 'Steinberg'

Link to comment
Share on other sites

False-consensus effect
In psychology, the false-consensus effect or false-consensus bias is a cognitive bias whereby a person tends to overestimate the extent to which their beliefs or opinions are typical of those of others. There is a tendency for people to assume that their own opinions, beliefs, preferences, values, and habits are "normal" and that others also think the same way that they do. This cognitive bias tends to lead to the perception of a consensus that does not exist, a "false consensus". This false consensus is significant because it increases self-esteem. The need to be "normal" and fit in with other people is underlined by a desire to conform and be liked by others in a social environment.

 

Trolovanje: warning, 1 kazneni poen.

Link to comment
Share on other sites

Upravo je sebe opisao, nego ajde DM, probaj i da prevedes ako umes. E da, pade mi napamet, u vezi JPlay:

 

Nemam interesa licno pa ne mogu ja, ali cu predloziti Simi Sonicnom da sledecu pojavu tvog ispljuvka o JPlay odmah prijavi administraciji.

Njemu direktno nanosis i materijalnu stetu sem konstantnog sirenja neistine. 

Link to comment
Share on other sites

Upravo je sebe opisao, nego ajde DM, probaj i da prevedes ako umes. E da, pade mi napamet, u vezi JPlay:

 

Nemam interesa licno pa ne mogu ja, ali cu predloziti Simi Sonicnom da sledecu pojavu tvog ispljuvka o JPlay odmah prijavi administraciji.

Njemu direktno nanosis i materijalnu stetu sem konstantnog sirenja neistine. 

O tome i priÄam, ti Å¡iriÅ¡ laži, zbog materijalne koristi.

Perfektnije od perfektnog ne postoji.

Å ta sam hteo da kažem, je da ovde arnage, Å¡iri svoje neznanje kao Äinjenice. U maloj grupaciji ljudi.

Konsenzus na nivou ljudi koji znaju o tome, nije Å¡ta arnage ovde priÄa. I ovde jedino tako neÅ¡to može da priÄa, jer bi na pomenutom HA, dobio upozorenje ili ban.

Jer tvrdi nešto što je dokazano da nije tako, bez dokaza.

Neće ni da proba, dakle ovde povlaÄi nepostojeći problem, jer pogreÅ¡no koristi, neće da namesti.

I ne razume na foobar sajtu šta su hteli da kažu.

JoÅ¡ nabija da će neko mene da napiÄi, Å¡to vidim da Sofronije, kao revnosan moderator, nije ocrvenio.

Link to comment
Share on other sites

DM/arnage (jesam dobro napisao?); koga bre navlacis(te)?

 

Daj oladi(te) malo s foruma, hocu da procitam i nesto pametno, ovako ko da citam reklamu za novi Chips (Sergej Trifunovic: baba/deda/unuk)

 

Ti misliš da se ja ubeđujem sa njim zbog sebe?

 

Super.

 

Izvoli Äitaj:

 

O tome i priÄam, ti Å¡iriÅ¡ laži, zbog materijalne koristi.

Perfektnije od perfektnog ne postoji.

Å ta sam hteo da kažem, je da ovde arnage, Å¡iri svoje neznanje kao Äinjenice. U maloj grupaciji ljudi.

Konsenzus na nivou ljudi koji znaju o tome, nije Å¡ta arnage ovde priÄa. I ovde jedino tako neÅ¡to može da priÄa, jer bi na pomenutom HA, dobio upozorenje ili ban.

Jer tvrdi nešto što je dokazano da nije tako, bez dokaza.

Neće ni da proba, dakle ovde povlaÄi nepostojeći problem, jer pogreÅ¡no koristi, neće da namesti.

I ne razume na foobar sajtu šta su hteli da kažu.

JoÅ¡ nabija da će neko mene da napiÄi, Å¡to vidim da Sofronije, kao revnosan moderator, nije ocrvenio.

 

OtkaÄi se od mene.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Zanima me ima li ljudi koji više godina koriste non-XP win da li su dali realnu šansu DS-u? I kakva su iskustva?

 

Zbog definitivnog otkazivanja podrÅ¡ke ESI drajvera za XP, a i zbog jakih preporuka novijih Julia drajvera, odustao sam od njega i po navici odmah Äeprkao po alternativnim outputima gde su rezultati, bili oni manje ili viÅ¡e uoÄljivi, uvek suprotnog efekta od XP. UopÅ¡te nisam obraćao pažnju na DS Å¡to se ispostavilo greÅ¡kom.

 

Na primer, KS na XP jeste prikazivao viÅ¡e detalja, dok je na Win7 obrnuto. Jeste oÅ¡trije nego DS ali na loÅ¡ naÄin - manje je detalja, iako se u prvi mah ta oÅ¡trina Äini boljom. Tako je barem na ovom hardveru. 

 

Pa ako bi neko da izdvoji vreme da isproba i DS...

Link to comment
Share on other sites

Ima nažalost i baÅ¡ sam se namuÄio... Meni je ranije da opeglam sistem trebalo malo povoda, a tada sam primetio da se drajveri ne instaliraju isto svaki put. I tada je krenula agonija. Za tri varijante zvuka sam siguran ali to su viÅ¡e neke suptilne razlike nego jasne kao noć i dan. 

 

TakoÄ‘e, instaler ne prepoznaje OS pod kojim je pokrenut pa mora taÄno da se odabere drajver - dva puta, jednom kontroler i jednom panel. 

 

Sve verzije drajvera sam isprobao, a među njima ima i nekih koji sviraju kako sviraju, ali sistem im ne prepoznaje digitalne izlaze.

 

U opticaju su bili XP 32bit original CD, Win Server 2003 image sistema, i XP x64 kopija CD.

 

Najbolje sam postigao sa XP x64 sa drajverima koji ok rade i da su digitalni izlazi izlistani je sa Juli@-x64-v1_0 i obavezno iskljuÄenom onboard zvuÄnom.

 

ASIO i KS su po koliÄini detalja isti samo je ASIO za nijansu oÅ¡triji. 

 

Å to pitaÅ¡? Ako nabavljaÅ¡ baÅ¡ Juliu, teÅ¡ka srca ali XP nikako ne bih preporuÄio.

Link to comment
Share on other sites

Onako pitam. Tj ako radi ne treba dirati. :D Iskreno cudno da im drajveri nisu ispeglani za OS koji je toliko dugo aktuelan, ukidanje podrske za XP mi nije previse cudno. Zato sam ocekivao da to sve sljaka kako treba.

Imam Prodigy 7.1 HiFi, iako je izvorno to Audiotrak, sada je to ESI. Furam je na XPu, isto su batalili XP, ali su drajveri manje vise ok. Mada se secam slicnih glitcheva pri instalaciji neke starije verzije. Probao sam je i na 7 x64, i primetio sam da sample rate vise ne moze da se zakljuca, uvek je na Auto, dok u starijim verzijama drajvera to moze.

Link to comment
Share on other sites

Jao ni sam ne znam koliko sam puta to pomislio u poslednjih pa evo skoro godinu dana. Znao sam i da je na W7 + KS bilo malo povuci - potegni ali kada sam kumÄe prikaÄio, postalo je jasno da to i nije tako malo. I ja sam tako mislio, da će na XP sigurno biti sve super ali eto, ispade haos. 

 

Tako sam viÅ¡e iz revolta pobrisao alternativne outpute i pustio na DS, kao dok ne vidim Å¡ta ću i jer gotovo je jedino joÅ¡ to ostalo. Posegnuo sam i za Jplay u jednom trenutku koji nije ni malo jeftin. Ipak, za njega izgleda da nemam preduslove ali to je već druga priÄa...

 

Sigurno da je za ovaj trenutno zvuk najviÅ¡e zaslužan interkonekt ali sam priliÄno zadovoljan i onim Å¡to je dok muzika ne izaÄ‘e iz kompa. Ne deluje mi, bar zasada, da ima bilo kakvih problema. Puj puj da ga ne ureknem. :D Ranije se na baÅ¡ glasnom sluÅ¡anju Äula neka blaga distorzija i to su i drugi primetili kod svojih sistema ali to ovde ne mogu da proverim. PojaÄalce TAC je preslabo za ove zvuÄnike, a Marantz bi verovatno to opeglao... Tako da moram da saÄekam povratak na Yamahu. 

 

Usput...

 

Meni je preporuÄen W8x64 sa 1.18 drajverima ali poÅ¡to nisam mogao da naÄ‘em da (s)kupim image original diska uzeo sam W7x64. Latency je na fabriÄkih 256samplova, a Foobar buffer spuÅ¡ten na 250ms i ide preko DS Juli@ ch12 , to je jedan kanal pored onih obeleženih sa Speakers i digitalni ch34. 

 

Default device je trenutno na digitalnim izlazima Julie ali ću to da prebacim na HDMI kada opet prikaÄim TV. I naravno svi sistemski zvukovi i startup tone iskljuÄeni kao i onboard zvuÄna.

 

Pa eto, možda nekome neÅ¡to od ovoga bude od koristi. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...